DLNA w TOSHIBA 733

adikk.pl

New member
Witam,

Kupiłem ostatnio Toshibe XV733, ale nie dostałem żadnego softu do niej (DLNA). Czy płytka powinna być dołączona do telewizora?
 

destructor

New member
Bez reklam
Płytki żadnej nie ma, trzeba samemu się zaopatrzyć w serwer. Jak ktoś pisał (nie wiem czy na tym forum) użyć można windows media player w odpowiedniej wersji, choć wtedy chyba nie ma napisów.
 

hncl

New member
Witam,
Mam problem, łączę się z komputerem przy pomocy WM11 lub ULCS i mogę odtworzyć tylko filmy rmvb (avi nie działają). Nie wiem czy jest to spowodowane wielkością plików czy rodzajem kodeka? Czy przez DLNA można tylko oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki czy są jeszcze jakieś inne możliwości?
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

hncl

New member
Witam ponownie,
z odtwarzaniem jakoś sobie poradziłem jednak "większe" filmy jak np.: mkv strasznie się tną. Czy są jakieś wymagania co do komputera itp żeby to ładnie chodziło?
Pozdrawiam
 

frodo998

New member
Jest tak na pewno. Zresztą to nic dziwnego, to samo jest w Sony, Samsungu, LG, Philipsie ... działają tylko adaptery dedykowane :)
 

grell

New member
to jak to w końcu jest z plikami mkv w 1080p u was wszystkich tak się tnie czy to tylko był pojedynczy przypadek u tego kto wcześniej o tym pisał? Pytam o połączeniu po kablu.

I jeszcze proszę o wyjaśnienie czy napisy działają dobrze bo też nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.
 

destructor

New member
Bez reklam
Jak mi ktoś opisz krok po kroku jak ustawić, jakie oprogramowanie zainstalować to sprawdzę to DLNA bo przy ostatniej próbie nic mi się nie udało i się zniechęciłem :D
Mam podłączone tak:
modem internetu -> router n
w PC mam kartę wi-fi n

Nie wiem czy przy tego typu połączeniu da radę skomunikować TV z kompem podłączając kabel z routera do TV czy trzeba bezpośrednio kabel z TV do PC. Jeśli możliwe by było przez wi-fi PC (wifi) -> (wifi)routert(kabel) -> (kabel)TV o od razu by się sprawdziło jak to działa w sieci n.
 
Ostatnia edycja:

FreshPrince

New member
Do samego serviio trzeba jeszcze coś zainstalować ? (kodeki dodatkowy program etc) ?

Mógł by ktoś podesłać swój profil do xv733 ? ( mój mail freshprincee@gmail.com )

Sam program widzi mi tv i odwrotnie ale jak wchodzę przez WMP11 to widzę tylko foldery czy filmy czy muzyka z czasem 00:00:00 i nic nie działa.
 
Ostatnia edycja:

grell

New member
A ja jestem ciekawy czy w ogóle chociaż jednej osobie udało się ustawić serwer tak aby odtwarzał wszystko czyli: jpg, mp3, filmy z napisami, filmy w formacie mkv z napisami, w 1080p bez przycinania... Wypróbowałem już dużo programów i na żadnym nie działa tak jak należy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry