DLNA, PS3MediaServer i aparat Sony Alpha 77

Gucio50

New member
Bez reklam
Miałem aparat Sony R1.
10MPix format 3;2.
Na ekranie telewizora Sony Brawia, za pomocą serwera DLNA-PsMedia Server, dzięki pomocy Kolegi Tomeko12, wyświetlały się żwawo.

Rok temu kupiłem Sony App, zdjęcia JPEG w formacie 16:9 14Mpix, trochę wolniej ale nie dziwiło mnie to, były nieco wieksze w MB.

Od 2 dni mam Alpha 77.
Zdjęcia JPG, 16:9 20MPix o rozmiarach 6000 na 3376, wrzucone do folderu z poprzednimi zdjeciami
są niewidoczne na telewizorze podczas rzeglądania folderów z fotografiami.

Telewizor podczas pokazu slajdów nie pokazuje ich, jakby ich nie było.

Te same zdjęcia, pokazywne przez telewizor bezpośrednio z lustrzanki A77, są wyśmienite technicznie. Wartosć artystyczna mierna, jestem bowiem mało zaawansowanym domowym fotografem, wycieczkowcem.

Czy mam rację, mysląc ze:

- są one, te zdjecia jak na mozliwosci obecnego PS3Media Server nieco za duze jak na mozliwości PS3MediaSerwer w obecnym wydaniu,
- do czasy wydania, nowszej wersji, powinienem przekonwertować zdjęcia na nieco mniejszą rozdzielczość np na taką jak ma A55( czym - jakim programem),
- i czekać na nowszą wersję PS3Media Server.

Nie mam kontaktu z kolegą Tomeko12. który ma odpowiednia wiedzę i jak sądzę nalezy do Teamu, który pracuje nad PS3Media Server
 
Ostatnia edycja:

behemot

New member
Brawia posiada obsługę plików w formacie jpg. ( Sam aparat możesz też podłączyć za pomocą kabla otrzymanego w zestawie i przeglądać jego zawartość bezpośrednio z pozycji aparatu)
 
Do góry