DLNA, kino domowe, komputer, internet

irzi

Member
Witam. Zakupiłem kino domowe LG obsługujące standard DLNA i posiadające wyjście ethernet LAN.
Chciałbym tak zrobić by móc odtworzyć filmy z komputera i miec dostep do serwisów internetowych.
Mam w domu router z którego bezprzewodowo mam dostęp do internetu. Za bardzo nie mam możliwości przeprowadzania przez cały dom kabla by przewodowo połączyć router z kinem domowym.
Czy jest taka możliwość by w pokoju gdzie mam kino domowe dać dodatkowy router by się łączył bezprzewodowo z istniejącym routerem i sygnał z tego dodatkowego routera już po kablu przesłać do kina domowego ? Czy w ten sposób zbuduje sieć i bedę miał mozliwość oglądania filmów bezpośrednio z komputera na kinie domowym bez zgrywania na płytki czy pendriva ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
raczej nic tańszego z N nie znajdziesz, jest jeszcze taki D-Link
D-Link WLAN N Dualband AP DAP-1522/E ˇ Wireless N Dualband Access Point | redcoon Polska
tu masz wszystko co potrzeba 4 porty gigabitowe, WiFi N, tryb pracy na 2,4 i 5GHz, zresztą tak samo jest w tym moim Buffalo z tym ze tam nie ma portów gigabitowych, z tym ze jesli to ma działać tylko po WiFi takie nie są zupełnie potrzebne.

mozesz jeszcze poszukac routerów z N które mogą pracować jako Access Point, albo takich do których mozna wgrać np. alternatywny soft DD-WRT, ale czytałem ze niezbyt stabilnie to działa jako AP. np. na Linksysach WRT320, 600, nie wiem jak na innych.
Myśle jednak ze najpewniejsze bedzie kupno Acces Point'a.
 
Ostatnia edycja:
Do góry