DLNA do MKV - samsung

Cyanide

New member
Witam
Chciałbym zasięgnąć rady odnośnie programu do DLNA tzn. obecnie używam TVMOBiLi ale w wersje darmowej jest denerwujący limit. Więc chciałem zapytać osoby korzystające z tego typu transmisji jakiego programu używają. Zależy mi głównie na tym by była możliwość odtwarzania filmów MKV z napisami (.srt). Oczywiście szukam programu darmowego jeśli taki uda się w ogóle znaleźć który działa bez zarzutu.

Z góry dzięki za propozycje i pozdrawiam :)
 

SlaWasIl

New member
I jeszcze Windows Media Player od bodaj v. 11
TV Mobili jest cienki, Serviio może być. Samsungowy działa tragicznie - zjada wszystkie zasoby i na słabszych lapkach wymięka. Indeksacja trwa całymi dniami.
 

tewje

New member
"Samsungowy" AllShare jest dobry na początek przygody z DLNA. Na pewnym etapie przestał mi wystarczać a w końcu zaczął wkurzać. Nie wiem jak WMP ponieważ mam alergię na ten odtwarzacz. :-D Serviio ma silne wsparcie użytkowników poprzez forum i spore możliwości konfiguracyjne. I tyle... :)
 

Cyanide

New member
Serviio próbowałem ale nie wiem czemu nie czytał mi .mkv - nie wiem co mogłem źle ustawić?

Sam TvMobili taki zły nie jest - prosta obsługa przez www i czytał mi wszystko, tylko ten limit :)

A Samsungowe programy nie są u mnie widziane w TV nie wiedzieć czemu.
 

robsont

New member
Własnie zaczynam zabawę Z DLNA i mam pytanie odnośnie oglądania Blue ray za pomocą Allshare. Mam podłączony TV (Samsung 5450) do netu (routera) za pomocą przewodu sieciowego i zastanawiam się czy jakość filmów będzie dobra, czy lepiej zakupić przewód HDMI i podłączyć z grafiką komputera. Odległość kompa od TV to około 10m i nie mam takiego przewodu HDMI aby sprawdzić różnicy obrazu.
 

Cyanide

New member
Jakość będzie jak najbardziej jeśli transfer między PC a TV będzie odpowiedni (po kablu nie widzę problemu bo przepustowość takiego to 100Mbps lub 1Gbps zależnie to urządzeń) To sygnał cyfrowy więc rodzaj transmisji nie pogorszy samej jakości chyba, że sam kabel będzie wadliwy.

Tylko nie wiem co masz na myśli mówiąc Blu Ray przez DLNA tzn z płyty odtwarzane na PC? Bo jeśli MKV to nie widzę problemu.

A mógłby mi ktoś powiedzieć odnośnie Serviio czy trzeba coś specjalnego ustawić by zmusić go do odtwarzania MKV? Bo Mezzmo działa i odtwarza ale to niestety nie jest darmowy soft. A Serviio chyba wyświetlało mi "nieobsługiwany format" na TV o ile pamiętam ale sprawdzę jeszcze raz.
----
edit:
Problem z serviio rozwiązany :) czyta mkv z napisami - trzeba było wybrać odpowiedni profil renderowania (u mnie poszło bez problemu na "Samsung player C/D Series".
 
Ostatnia edycja:
Do góry