DLNA DMR w Toshibie 46TL933

pavek

New member
Witam,
1) Czy komuś z Szanownych forumowiczów udało się przesłać film/muzykę z jakiegokolwiek serwera DLNA zainstalowanego na komputrze na TV Toshiba?
Chodzi o to żeby wysłać (push) film z serwera (bezpośrednio z laptopa lub poprzez kontroler - np. telefon (funkcja DMC)) a nie zaciągać go z serwera dlna z poziomu TV (DMP).
Z tego co doczytałem jest to fukcja klienta (TV) zwana DMR, czy Toshina TL to ma? :

- wiecej informacji o DMR i DLNA na wikipedii, niestety nie mogę załączyć linka...

2) Chciałbym móc mieć możliwość zrobieniania zdjęcia telefonem (android) i wysłania go od razu na TV Toshiba. Czy komuś się to udało? Jaki soft użyc? :confused:

Dzięki. Pozdrawiam,
Pavek
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
1) Czy komuś z Szanownych forumowiczów udało się przesłać film/muzykę z jakiegokolwiek serwera DLNA zainstalowanego na komputrze na TV Toshiba
Jakie masz urządzenia sieciowe w domu. Pula adresowa ip komputera i TV jest taka sama? Sprawdź PS3 Media Server, wyłącz firewall, antywirus na czas testów.

Chodzi o to żeby wysłać (push) film z serwera (bezpośrednio z laptopa lub poprzez kontroler - np. telefon (funkcja DMC)) a nie zaciągać go z serwera dlna z poziomu TV (DMP). Z tego co doczytałem jest to fukcja klienta (TV) zwana DMR, czy Toshina TL to ma?

2) Chciałbym móc mieć możliwość zrobieniania zdjęcia telefonem (android) i wysłania go od razu na TV Toshiba. Czy komuś się to udało? Jaki soft użyc? :confused:
Chodzi ci o Wi-Fi Direct? Sprawdź w opcjach TV w zakładce sieci czy masz taką opcję. Jak masz to TV będzie mógł otrzymywać strumień multimedialny bezpośrednio z telefonu/tabletu z pominięciem routera. Telefon też musi mieć wsparcie Wi-Fi Direct.
 
Do góry