Dlaczego Sony nie produkuje plazm??

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
LCC napisał:
Wracając do tematu Sony ...

Wg mnie daleko jeszcze LCD do perfekcji, pokazały to choćby Sharp i Hitachi prezentując telewizory o grubości 3cm. Zanim skończy się jakakolwiek technologia, wg minie jeszcze co najmniej 10 lat, a to gdzie zostanie a gdzie nie to nawet nie jest wróżenie z fusów, tylko jakieś kosmiczne dywagacje.

OLED jest jak najbardziej ciekawą technologią, za którą trzymam kciuki. Jednak nauczeni doświadczeniem np technologii SED, należy pozostawić spory margines.

Dlaczego Sony nie robi plazm? Dlaczego Pioneer nie robi LCD? Dlaczego Ferrari nie robi motorów? Dlaczego Loewe nie robi kuchenek mikrofalowych?

Odpowiedzi na te pytania to tylko gdybanie. Wg mnie Koncernowi chodziło o cięcie kosztów.

Pozdrawiam :krol:
 

blaz

New member
wlodar napisał:
cyt:"Poza firmamy koreańskimi (LG, Samsung) i dużymi graczami z Japonii (typu Sharp, Sony) mamy dwóch dużych producentów na Tajwanie. I cała produkcja pochodziz tych fabryk. " Sony sama nie ma swoich matryc tylko samsunga i ich technologie .Chyba chodziło ci o gracz w ilości sprzedaży.

1. Samsung nie produkuje paneli dla Sony (tylko w opini handlowcow z Media Saturna itp nie bede sie w to wgłębiał bo to jest inna dyskusja)
2. Panele produkuje firma powolana przez Sony i Samsunga o nazwie S-LCD.
3. Jedynym wspólnym elmentem tych paneli jest element podstawowy podświetlenie i pierwsza powłoka.
4 o ile w Samsungu elementow i fltrów jest 8 to w sony rozróżnia sie ich 15.
5. Prosze o bazowanie na faktach a nie na Mitach propagowanych przez sprzedawców i przedstawicieli Samsunga.
 

forzainter1g

New member
Sony

To prawda Sony ma wlasne panele tylko produkuje je w fabryce z Samsungiem.Jezeli Sony uzywa podzespolow Samsunga to dlaczego w ich panelu jest podswtetlienie wcfl dokladnie nie pamietam nazwy a w samsungu nie ma skoro to ten sam panel??Sony robi swoje Samsung swoje a ze sa wspolwlascicielami poteznej fabryki to powolali ja aby robila i dla Samsunga i dla Sonego w koncu w takiej fabryce sie zmiesci:D
 
Do góry