Dlaczego polskie kanały HD mają słabą jakość?

marianek1

New member
W "Sat Kurierze" jest artykuł na temat jakości programów w polskich platformach.Wynika z niego ,że polskie kanały HD ( np. discavery HD ) mają 2,5 razy mniejszy bit-rate ( 8,2 tys.kb/s) niz brytyjskie (ponad 20 tys.kb/s) i 2 razy od niemieckich.Czy ktos wie dlaczego dlaczego płatne programy HD i inne sa tak słabej jakosci?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
marianek1 napisał:
... że polskie kanały HD ( np. discavery HD ) mają 2,5 razy mniejszy bit-rate ( 8,2 tys.kb/s) niz brytyjskie (ponad 20 tys.kb/s)


1. Jak niewiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o pieniądze. :p
2. Bitrate 8,2 tys.kb/s jest całkiem przyzwoity i świetnie nadaje się do odbiorników TV od 40-52", o wieksze w polskich domach jest trudno, zwłaszcza Full HD. Mam 40" telewizor i wg mnie jakość Discovery HD jest dobra, na pewno lepsza niż MGM HD i taka sama jak Astra Promo, który to kanał ma zachęcać do oglądania HD. Nie płakałbym specjalnie nad jakością ale raczej nad dość miałkim repertuarem naszych kanałów HD. :p
Wszystkie trzy platformy cyfrowe nadają program ledwie strawny dla inteligentnego widza w tym DiscoveryHD, który jest nieciekawy, chyba że ktos lubi amerykańskiego choppera.
 
Ostatnia edycja:

siwy25

New member
Słaba jakość HD

Podpisuje się pod tym co napisał Gucio50!!! Od dwóch tygodniu dzięki Philipsowi PVR HD mam możliwość a raczej przyjemność oglądania kanałów HD cyfry i dla mnie bardzo,bardzo miłe zaskoczenie:eek:k:nie myślałem że będzie taki odbiór!:-D szkoda tylko że tak mało programów,poczekajmy z czasem będzie więcej:cool:
POZDRAWIAM
 

MARKO-70

New member
Słaba jakość HD

Witam

Zgadazam się z przedmówcami ,mam Cyfrę+ (National Geografic HD) i od pewnego czasu zauważyłem pogorszenie się jakości obrazu ale zauważyłem że nadawany jest dzwięk DD 5.1( podczas reklam DD 2.0 ) ,wcześniej tego nie było .






KDS -55A2000, DVD NS-92 , STR DA 1200 ES , JBL
 
Do góry