Dlaczego NIE kupić TX-32LX70?

be_er

New member
Hello!

Opinii pozytywnych odnośnie Panasonica TX-32LX70 jest masa.
Więc skoro większość zachwala, to ja zapytam tych sceptycznie do niego nastawionych:
dlaczego NIE kupić ww. TV?
Jakie są jego podstawowe wady?
Czy cena około 3400 jest rzeczywiście uzasadniona?
I sprawa inna:
jak wygląda "skalowanie" obrazu nadawanego 'standardowo' jeszcze u nas, czyli 4:3?
Odwiedziłem niedawno rodziców (kupili jakiś model Philipsa - nie wiem jaki) i to co widziałem bardzo mi się nie podobało. Zamiast okręgów były elipsy (czyli np. spłaszczone głowy ludzi). Gdy ustawiło się tryb bodajże 'superszeroki' to z kolei ucinany był dość mocno dół i góra (nie widać nawet symboli stacji). Najlepszy efekt to ustawienie 4:3 ale wtedy traci się bardzo dużą powierzchnię ekranu :)
A ten Panasonic ile ma 'trybów' przeskalowywania obrazu i jak sie one spisują w praktyce?
 

smoke

New member
be_er napisał:
Hello!

Opinii pozytywnych odnośnie Panasonica TX-32LX70 jest masa.
Więc skoro większość zachwala, to ja zapytam tych sceptycznie do niego nastawionych:
dlaczego NIE kupić ww. TV?
Jakie są jego podstawowe wady?
Czy cena około 3400 jest rzeczywiście uzasadniona?
I sprawa inna:
jak wygląda "skalowanie" obrazu nadawanego 'standardowo' jeszcze u nas, czyli 4:3?
Odwiedziłem niedawno rodziców (kupili jakiś model Philipsa - nie wiem jaki) i to co widziałem bardzo mi się nie podobało. Zamiast okręgów były elipsy (czyli np. spłaszczone głowy ludzi). Gdy ustawiło się tryb bodajże 'superszeroki' to z kolei ucinany był dość mocno dół i góra (nie widać nawet symboli stacji). Najlepszy efekt to ustawienie 4:3 ale wtedy traci się bardzo dużą powierzchnię ekranu :)
A ten Panasonic ile ma 'trybów' przeskalowywania obrazu i jak sie one spisują w praktyce?



1) Wydaje mi się (napewno narażę się niektórym osobom), że większość opini o telewizorach jest czysto teoretyczna, czyli pochodzi z danych fabrycznych producenta i oglądaniu telewizora w sklepie.

2) Żeby podać wady, trzeba użytkować telewizor jakiś czas, ja swój mam parę dni.

3) 3400 tak, ale 4400 jak w pewnym sklepie nie dla idiotów to na pewno nie.


4) Zastanawiam się nad tym i powoli dochodzę do wniosku, że moje oczekiwania co do formatowania obrazu były zbyt wysokie. Na chłopski rozum - jeżeli obraz jest 4:3 to żeby zrobić z niego 16:9 - to albo obetnie się część obrazu albo zniekształci obraz albo jedno i drugie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do tej pory najlepsze formatowanie obrazu ma:
JVC
Loewe
Pioneer
Sony - w wysokich modelach
Nec
 

km1963

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Hello!


dlaczego NIE kupić ww. TV?

Witam
powiem dlaczego ja tego modelu nie kupiłem a kupiłem lx 700:p
według mnie
- za desing ( w obudowie srebrny metal i czarny plastik o ile w obudowie jeszcze mógłbym ścierpieć to ta stalowa noga brrrr )
- za dżwięk (słychać różnicę)
- za brak wodotrysów ( PIP PAP czytnik kart SD )
pozdr
 

wozim

New member
be_er napisał:
A na czym to najlepsze formatowanie polega?
Bo szczerze mówiąc nie potrafię sobie tego wyobrazić...

w jvc jest taki tryb formatowania obrazu, w którym w środku ekranu zachowane są proporcje, a po bokach ekran jest mocno rozciągnięty. Przy sporej części scen oko daje się oszukać, ale czasami wygląda to dość komicznie. Osobiście wolę ten tryb od obrazu proporcjonalnie rozciągniętego na całej szerokości (jajogłowi), ale spokałem się ze skrajnymi opiniami na temat. Jednym się podoba innym nie.
 

be_er

New member
wozim napisał:
w jvc jest taki tryb formatowania obrazu, w którym w środku ekranu zachowane są proporcje, a po bokach ekran jest mocno rozciągnięty.


Wof....
Serio?!
Czy 'w bambuko' mnie robisz? ;)
Możesz (Ty lub ktokolwiek inny) pokazać na jakimś zdjęciu taki efekt?
 

wozim

New member
nie mam statycznego obrazu do porównania, bo na dynamicznych scenach nie da się tego złapać coby się nadawało do porównania pełne rozciągnięcie (jajogówi)/ tryb panoramiczny (o którym pisałem).
 

smoke

New member
wozim napisał:
w jvc jest taki tryb formatowania obrazu, w którym w środku ekranu zachowane są proporcje, a po bokach ekran jest mocno rozciągnięty. Przy sporej części scen oko daje się oszukać, ale czasami wygląda to dość komicznie. Osobiście wolę ten tryb od obrazu proporcjonalnie rozciągniętego na całej szerokości (jajogłowi), ale spokałem się ze skrajnymi opiniami na temat. Jednym się podoba innym nie.

Czyli jak są 3 osoby na ekranie, to ta w środku jest normalna , a te po bokach rozciągnięte ??? ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Hello!

Opinii pozytywnych odnośnie Panasonica TX-32LX70 jest masa.
Więc skoro większość zachwala, to ja zapytam tych sceptycznie do niego nastawionych:
dlaczego NIE kupić ww. TV?


bo za chwilę go nie będzie.

Na razie mam kłopoty z kupieniem w internecie - czytaj za rozsądną cenę - jego przystojniejzego brata LX700........
 

be_er

New member
Holt_ napisał:
bo za chwilę go nie będzie.

Na razie mam kłopoty z kupieniem w internecie - czytaj za rozsądną cenę - jego przystojniejzego brata LX700........

Wszystko kwestią gustu :)
Siedemsetka niestety jest błyszcząca, więc jak dla mnie zdecydowanie NIE jest przystojniejsza...
Natomiast argument, że siedemdziesiątki może za niedługo nie być jest istotny :) Chyba w końcu czas podjąć decyzję...

Oglądałem dziś w MM w Auchan (Bielany Wrocławskie) oba modele - stoją ładnie obok siebie... i w wielu scenach obraz na LX70 wyglądał lepiej, a najczęściej nie gorzej, niż na stojącym obok 700. Designe zdecydowanie za LX70. W sumie to nie wiem, czemu się jeszcze zastanawiam... ;)
 

Romanoff

New member
Pozwolę sobie dopisać , że świetne formatowanie mają również wyższe modele Philipsów-wszystkie serie z conajmniej PixelPlus2HD.
Tego niestety nie znajdziemy w Panasonicu.
Pozdro
 

wozim

New member
smoke napisał:
Czyli jak są 3 osoby na ekranie, to ta w środku jest normalna , a te po bokach rozciągnięte ??? ;)

Tak właśnie jest. W statycznych scenach wygląda to dość groteskowo, ale większość scen jest dynamiczna lub rozgrywa się na środku ekranu i wtedy obraz 4/3 rozciągnięty w ten sposób skutecznie oszukuje oko. ;)
 
Do góry