Dlaczego LCD i Plazma leszpsza od CRT??

Zulafan

New member
Witam.
Mam pytanie:
Utarło się, że LCD i Plazma są lepsze od telewizorów CRT, a ja nie rozumiem dlaczego tak się mówi??
Co jest lepsze w tym obrazie wyswietlanym przec LCD i Plazme?? Jak podchodzę blisko mojego LCD to obraz jest fatalnej jakości, podchodząc blisko CRT obraz jest nadal dobry. Dlatego dziwie się ... Proszę odpowiedzcie mi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja patrzę na plazmę Pioneera 50" lub na HD Ila JVC 65" z sygnału HD i dvd i jakość jest powalająca nakolana.
Na CRT tego nie zobaczysz .
Pokaż mi też CRT wielkości 65 " ? :D

obraz widoczny z odległości 2 metrów
9ae40b4871e282a0med.jpg



A to ujęcie z odległości 05, metra / cały czas na żywo ujęcia z dvd - dvix/
eeb3ec466dd37573med.jpg


Tu mamy odległość 3-3,5 metra
317d677439cdd60fmed.jpg



Kąty boczne - przeszły juz do historii.
0f7925b83262bbbcmed.jpg



Czas na najładniejsze zdjęcia. Zdjęcia piękna natury. Orchidee są wstanie potwierdzić czy rzeczywiście ekran potrafi pokazać tyle , ile natura wyposażyła te przepiękne kwiaty.
98cddbe25a010fdfmed.jpg
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego, że nie uzyskasz większego CRT niż 36cali - zresztą nikt już takich nie produkuje.
Dlatego, że obraz HD na dużym ekranie powala prawie z każdej odległości.
Dlatego, że takie TV zajmują mniej miejsca.
Dlatego, że lepiej współpracują z komputerem.
Dlatego, że................. tu można sobie dopisywać dalej.......
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....coś poprzednicy nie mogą doczytać się pytania...:D


Zulafan - to są różne technologie i każda ma swoje zalety i wady.
Eksperci o tym wiedzą i dlatego nadal pracuję nad tym by to, co się "utarło" znalazło praktyczne przełożenie.
To co widzisz na ekranie jest efektem iluś lat pracy producentow w maksymalnym dopasowaniu odbiorników do danego standardu, a nowe technologie potrzebują jeszcze czasu (jeżeli to wogóle możliwe) by osiągnąc podobny efekt.
 
Ostatnia edycja:

Xisiek

New member
W kontekscie powyzej postawionego pytania na mysl przychodzi mi sama sytuacja jaka mamy w muzyce, a dokladniej w dziedzinie zapisu muzyki czy szerzej dzwieku. Praktycznie wszystko dzis jest zapisywane w formie cyfrowej - CD/pamieci flash etc. Niemniej nadal istnieja gramofony i plyty winylowe, ktora dla wielu sa rownie wartosciowym formatem jak CD poszerzonym o swoistym analogowy uroku i pewna forme namacalnosci, ktorej brak w wypadku cyfrowego zapisu.

Pomimo tego ze praktycznie wszystkie wieze, kompotenty hi-fi sa wyposazane w naped CD/DVD w zwyklych sklepach dla audiofili (o ile takie sklepy sa zwykle) nadal mozna kupic sporo roznych gramofonow z bardzo szerokiego zakresu cenowego (od kilkuset zlotych po kilkadziesiat tysiecy).

Pytanie czy technologia CRT przetrwa podobnie jak muzyczny analog i pomimo niewatpliwych licznych ograniczen kilku producentow nadal bedzie kultywowac stara, poczciwa 'banke'.
 
Do góry