Dlaczego każdy sprzedawca promuje Samsunga a dyskryminuje Sony?

Jacek K.

New member
Witam
Czy znacie może przyczynę, dla której w każdym sklepie rtv i sieciach typu MM, Euro AGD itp. wszyscy sprzedawcy promują za wszelką cenę Samsungi? Kiedy proszę ich o porównanie Samsunga 40R71B z Sony 40S2010 jednoznacznie mówią - Samsung. Kiedy mówię im, że to są te same tv, z tą samą matrycą, parametrami i dokładnie tą samą ceną to mówią że Samsung lepszy bo się lepiej sprzedaje. Nie wspominają natomiast że Sony ma więcej funkcji, lepszy dźwięk, cyfrowy tuner i w niczym nie odstaje od Samsunga.
Parę razy byłem świadkiem jak ktoś chciał kupić tv innej marki, np. Panasonica a oni na siłe odwodzili go od tego na rzecz Samsunga.
A może ja nie mam pełnych wiadomości - może Samsungi mają coś o czym ja nie wiem? A może Samsungi promują jakoś sprzedawców, a może prznoszą sklepom największy zysk? Sam już nie wiem. Jedno jest pewne - wszędzie go polecają dlatego że się najlepiej sprzedaje, a więc dlatego sprzedaje się jeszcze lepiej. I koło się zamyka.
Co o tym sądzicie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Parametry parametrami...

Sony seria S jest słabsza od samsunga serii R 71, natomiast seria V jest lepsza od innych serii samsunga w podobnej cenie.

Większość sprzedawców w MM Euro itp nie mają pojęcia (takiego jak powinni mieć) o sprzęcie ( podkreślam iż nie wszyscy )

Firmy robią programy dla sprzedawców i np sprzedawca za sprzedany produkt firmy x otrzymuje x. ( przeważnie programy okresowe, prawie wszystkie firmy)
 

yanky

New member
Kiedyś (w PRL-u) telewizor Sony był synonimem luksusu kupionego w PEWEXie za ciężkie talony (dolary). Myślę, że marka SONY ciągle jest tak spostrzegana, ale jest to stereotyp obecny tylko w Polsce. Sony i jej Trinitron to jej sztandarowy wynalazek, świetny TV, ale np. monitory komputerowe ze swoimi dwoma "drucikami" widocznymi na jasnym tle nie był lubiany przez grafików. Samsung i inni producenci nie stali w miejscu. Teraz ich produkty są nawet czasami lepsze.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
No to ja byłem wczoraj w MM i słyszałem, jak klient pytał sie , którego samsunga mu poleci. A sprzedawca na to ze proponuje sharpa bv8.
 

de_kozado

New member
Słyszalem, że Samsung ma program lojalnosciowy dla sprzedawców. Za kazdego sprzedanego samsunga sprzedawca dostaje ponoć okresloną liczbe punktów, ktore pozniej moze wymienić na sprzet.
wiec moze dlatego... choc to informacja nie potwierdzona
 

Marcin_G

New member
de_kozado napisał:
Słyszalem, że Samsung ma program lojalnosciowy dla sprzedawców. Za kazdego sprzedanego samsunga sprzedawca dostaje ponoć okresloną liczbe punktów, ktore pozniej moze wymienić na sprzet.
wiec moze dlatego... choc to informacja nie potwierdzona
Całkiem możliwe. Kiedyś jak pracowałem w sklepie RTV w moim mieście podobną akcję przed świętami Bożego Narodzenia wprowadził Philips. Za każdy sprzedany ich produkt dostawało się punkty, które można było wymienić na sprzęt.
 

focus

New member
... a może Samsung R72 jest po prostu lepszy?

Moim skromnym zdaniem TAK. Jak napisał ar2,w Sony tylko seria V to "stary, dobry Sony", reszt to tylko przeciętność. Sam planowałem zamienić Sonego 25" CRT na LCD, ale po długich porównaniach, opiniach w serwisach zdecydowałem się na właśnie SAMSUNGA R71 i jestem happy.

Pozdrawiam wszystkich
 

Grigorij

New member
focus napisał:
Moim skromnym zdaniem TAK. Jak napisał ar2,w Sony tylko seria V to "stary, dobry Sony", reszt to tylko przeciętność. Sam planowałem zamienić Sonego 25" CRT na LCD, ale po długich porównaniach, opiniach w serwisach zdecydowałem się na właśnie SAMSUNGA R71 i jestem happy.

Pozdrawiam wszystkich
No nie wiem, moim zdaniem nawet "marketowa" seria U ma czerń lepszą od nie jednego, wyżej notowanego Samsunga...;)
 

akab

New member
Ostatnio szwagier byl w MM i dokładnie to samo usłyszał że panasonic plazma to syf a model PA-60 kupują desperaci i polecał oczywiście samsunga .Szwagier się wk.... i zadzwonił do przedstawiciela panasonica odpowiedzialnego za markety i opowiedział o zdażeniu gośc odrazu zapytał czy sprzedawca polecał samsunga ,powiedział ze samsung płaci sprzedawcą prowizję za sprzedaż i panasonic tego nie robi bo nie widzi potrzeby . Więc nie ma sie co dziwić że tak polecają .....
 

szarp

New member
Grigorij napisał:
No nie wiem, moim zdaniem nawet "marketowa" seria U ma czerń lepszą od nie jednego, wyżej notowanego Samsunga...;)
hehe kolega nie doczytał. Sony i Samsung wspólnie produkują panele LCD. I tu i tu są te same. Nie mogą mieć innej czerni (pomijam fakt, że paneli jest kilka typów S-PVA, PVA, ...) bo mają tę samą. Różnica jest tylko w elektronice.
 

januszbass

New member
Co by nie mówic Sony to Sony byl i bedzie mercedesem w swojej klasie do tego system Bravia ale jak na mercedesa takze sobie kosztuje jak masz na tyle to wersje V mozesz kupic w ciemno ja nie mialem i skonczylem na Philipsie ale jakbym mial to z pewnoscia stal by u mnie Soniaczek. A Samsung = prowizja stad te pochwaly.
 

Grigorij

New member
szarp napisał:
hehe kolega nie doczytał. Sony i Samsung wspólnie produkują panele LCD. I tu i tu są te same. Nie mogą mieć innej czerni (pomijam fakt, że paneli jest kilka typów S-PVA, PVA, ...) bo mają tę samą. Różnica jest tylko w elektronice.
O tym, że produkują wspólnie gdzieś tu czytałem, ale moim zdaniem jeżeli oni produkują wspólnie to tylko część technologii produkcji jest wspólna! Dlaczego? Proszę się przyjrzeć wygaszonym matrycom. Sony ma matrycę prawie zupełnie pozbawioną odbić, aksamitną- matową, natomiast Samsung odbija sobie światełko i to całkiem całkiem. Inna sprawa, że najbardziej się błyszczy (jak psu j.ja) Sharp 42 XD1E...;)
 

Przemcio73

New member
Grigorij napisał:
O tym, że produkują wspólnie gdzieś tu czytałem, ale moim zdaniem jeżeli oni produkują wspólnie to tylko część technologii produkcji jest wspólna! Dlaczego? Proszę się przyjrzeć wygaszonym matrycom. Sony ma matrycę prawie zupełnie pozbawioną odbić, aksamitną- matową, natomiast Samsung odbija sobie światełko i to całkiem całkiem. Inna sprawa, że najbardziej się błyszczy (jak psu j.ja) Sharp 42 XD1E...;)
Witam. Nie zauważyłem, aby mi matryca odbijała "światełko i to całkiem całkiem";) Natomiast pewnym jest, że samsung już od dość dawna prowadzi bardzo ekspansywną politykę marketingową - dobrze na tym wychodzi. Sprzęt komputerowy, telewizory, odtwarzacze dvd itp. itd. Nie mówiąc o agd. Natomiast co do sharpa to fakt ŚWIECI SIĘ ON JAK PSU SMYCZ:D . Mój samsung też.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ta sama matryca nie gwarantuje takiego samego poziomu czerni. Sony także prowadziło tak samo jak Samsung programy partnerskie dla sprzedawców.

Sony = Mercedes ? - polemizowałbym.

Pozdrawiam
 

Mabri

New member
januszbass napisał:
Co by nie mówic Sony to Sony byl i bedzie mercedesem w swojej klasie

też się nie zgodzę. To widać gołym okiem - no chyba, że pod względem ceny. A Samsung nie taki zły jak się go maluje - wręcz odwrotnie
 
Ostatnia edycja:

mark50

New member
To, że samsung i sharp prowadzi agresywną politykę marketingową to chyba każdy z nas zauważył. Ja od dwóch lat czytając obydwa fora hdtv byłem święcie przekonany, że poza tymi dwoma markami inne tv to totalna porażka. Moje przekonanie zdecydowanie osłabło gdy ogłoszono ilość sprzedanych tv i w klasie telewizorów lcd większych, sony zdeklasowało konkurentów. Czyżby japończycy nie wiedzieli, że sony to dziadostwo. Później zacząłem czytać opinie zachodnich magazynów i tam jednoznacznie najwyżej oceniono czerń lcd w tv sony.
Ostatnio w którymś poście kiki również pisał, że w japońskim rankingu czołowe miejsce zajmuje sony 46V2000.
Uważam że sony i panasonic tak święcie są przekonani, iż sama marka powinna się sprzedawać i przede wszystkim reklamują się w tv, natomiast marketing samsunga i sharpa skierował swoje środki na "przekonanie" sprzedawców co jest najlepsze.
 
Do góry