Dlaczego Discovery HD jest ostrzejsze i wyrażniejsze na HD Ready niż na Full HD???

Grigorij

New member
Kto odpowie po ludzku na to pytanie??? Przecież już dawno bym zamówił Sharpa Full HD, ale co zajadę do Saturna w Katowicach to gapię się jak wół na malowane wrota a moja zdolność abstrakcyjnego myślenia nie wydala bo po prostu widzę obraz jak żyleta na HD Ready a nie na Full HD!!!:shock: Full HD jest bardziej miękki, bardziej rozmyty bardziej do d... I nie jest w sumie ważne jaka marka TV, bo to można powiedzieć o większości TV które oglądałem. Ludzie, może ja jestem ślepy???:?
P.S. Moje obserwacje dotyczą głównie kanału Discovery HD. Może tu jest jakiś kruczek???
 

yrkfi

New member
Grigorij napisał:
Kto odpowie po ludzku na to pytanie??? Przecież już dawno bym zamówił Sharpa Full HD, ale co zajadę do Saturna w Katowicach to gapię się jak wół na malowane wrota a moja zdolność abstrakcyjnego myślenia nie wydala bo po prostu widzę obraz jak żyleta na HD Ready a nie na Full HD!!!:shock: Full HD jest bardziej miękki, bardziej rozmyty bardziej do d... I nie jest w sumie ważne jaka marka TV, bo to można powiedzieć o większości TV które oglądałem. Ludzie, może ja jestem ślepy???:?

Trzeba sprawdzic jak podlaczony jest Sharp, czy przez HDMI i czy jest ustawiony na full rozdzielczosc. Jezeli Sharp jest podlaczony przez analog to nie ma sie co dziwic.
 

scott

New member
1. Na malych ekranach tak jest, chyba ze obraz oglada sie z bliska. Full HD zostal stworzony dla przekatnych rzedu 80" i wiecej. Obraz 1920 x 1080 powinno sie ogladac z odleglosci ok. 1,5 szerokosci obrazu, czyli ekran szerokosci 100 cm - z odleglosci 150 cm itd.

2. To co daje wrazenie ostrosci, czyli drobne elementy (wlosy, krawedzie lisci, itp) na malych ekranach Full HD sa zbyt drobne zeby je dostrzegac. Tym samym obraz wydaje sie bardziej miekki. Mozliwe jest równiez, ze sama elektronika telewizora nie pozwala na odpowiednie wyostrzenie obrazu.
 

Mabri

New member
TV full hd pokazują pzaury dopiero przy mocnym sygnale, najlepiej w pełnej rozdzielczości.
Na słabym sygnale jest różnie - zazwyczaj kiepsko.
 

JACEK2

New member
Mabri napisał:
TV full hd pokazują pzaury dopiero przy mocnym sygnale, najlepiej w pełnej rozdzielczości.
Na słabym sygnale jest różnie - zazwyczaj kiepsko.
Moim zdaniem nie ma sensu kupowac Full HD do TV satelitarnej HD .
Klasa tego TV wyjdzie przy sygnale 1080p , ktory to jak na razie mamy z odtwararzaczy HD DVD i BR.
 

Mazoku

New member
Przychylam się do opinii scotta. Prawdopodobnie patrzyłeś na za małe telewizory. Poniżej 50 cali panel 1080p może faktycznie wydawać się mniej ostry od 720/768p. Piksele na takim są bardzo małe i "zlewają" się ze sobą, tworząc obraz bardzo realistyczny, ale mogący wydawać się rozmyty.

Poza tym jest oczywiście kwestia połączenia. Do sygnału 1080i/1080p musi być naprawdę idealne - HDMI albo wysokiej jakości komponent.
 

mirzaw

New member
Dokładnie tak jak powiedział mój przedmówca.
Sygnał ajki oglądałeś na tych wszystkich 100 TV to nie HD. HD nie może być wysyłany inaczej niż 9standardowo) poprzez HDMI, DVI czy component.
Sygnał wysyłany na tv z rozdzielaczy to normalny sygnał wideo - czyli SD i to kiepskiej jakości.
Zauważyłem w innym Saturnie, że czasem puszczają (przy prezentacji Bravii) z 1 N-ki sygnał na dwa FullHD sonego (jeden po HDMI a drugi po component).
Obraz jest całkiem inny, jednak może to zależeć:
od ustawień samego wyświetlacza
od jakości użytych kabli component
od samego tunera N-ki - może on mieć jakieś standardowe ustawienie i wydajność na wyjściach co powoduje że jak podłączysz do dwóch to jakość na jednym z nich spada (choć przy sygnale cyfrowym (HDMI) i analogowym (component) wydaje mi się to mało prawdopodobne (ale w cyfrze) na wyjściu euro miało znaczenie.
Tak więc by porównąć dwa wyświetlacze musisz porównać je organoleptycznie podłączone w identycznych warunkach - jedna lokalizacja, identyczne ustawienia, identyczne kable, identyczne neąsiwtlenie itp -co niestety jest bardzo trudne.
 

Grigorij

New member
mirzaw napisał:
...Sygnał ajki oglądałeś na tych wszystkich 100 TV to nie HD... Sygnał wysyłany na tv z rozdzielaczy to normalny sygnał wideo - czyli SD i to kiepskiej jakości...
Chyba jednak to był sygnał HD. Nie chce mi się wierzyć, że to co widziałem było upscalowane do SD. Było tak idealne,że gdyby tak miał wyglądać sygnał SD to więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Nie napisałem, że obraz który widziałem na Full TV był zły, był w/g moich subiektywnych odczuć gorszy niż na HD Ready.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to są zwykłe sztuczki MM.
Już kilka razy to sprawdziłem . Sprzedają to co muszą . Tam nie liczy się szczerość.
Przyczyn jest bardzo wiele. Wiele przytoczonych powyżej.
Jest jeszcze percepcja oka , wielkość ekranu i proporcje przękątnych do odległosci.
Jeden z kierowników MM - na szkoleniu też tak twierdził . Ale powiedział że wszystko gra po złączach HDMI / i to była właśnie nieprawda - bo nie ma takich rozdzielaczy w MM - sprawdziłem/
pozdrawiam
 
Do góry