Dla (EU) fanow PS3

semaisa

New member
Wpierw musieliśmy dłużej czekać, teraz dostaniemy okrojony sprzęt. Do Europy trafi Playstation 3, na której nie będzie można uruchomić wszystkich gier przygotowanych dla poprzedniej wersji tej konsoli.


Z powodu problemów w produkcji, Sony przekładał europejską premierę swej nowej konsoli już kilkakrotnie. Wcześniej, bo już od listopada zeszłego roku, Playstation 3 była osiągalna dla mieszkańców Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Im jednak bliżej do 23 marca, tj. rozpoczęcia sprzedaży konsoli w Europie, tym radość oczekujących klientów może być coraz mniejsza. Japoński koncern potwierdził oficjalnie, iż kompatybilność europejskiej wersji PS3 z PS2 będzie ograniczona.

Chcąc obniżyć koszty produkcji, Sony pozbawiło konsol przeznaczonych dla Starego Kontynentu jednego z chipów. Efekt - w wielu przypadkach gra przygotowana z myślą o PS2 na "europejskiej trójce" nie ruszy.

Mimo tego "chirurgicznego" zabiegu, cena ma pozostać bez zmian - w Polsce konsola z 60gb dyskiem kosztować ma 2399 zł (tj. jak w prawie całej UE - 792 dolary). Dla porównania, w chwili premiery w pełni kompatybilna z PS2 wersja kosztowała w Japonii 512 dolarów, w USA zaś 599.

Europejczycy bogatsi od reszty, czy po prostu mniej atrakcyjni dla Sony?

Zrodlo: di.com.pl
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Lipa z tym brakiem emotion engine :/ Zreszta narazie i tak nie kupuje tylko czekam... Dokladnie musze sie zapoznac z maszyna testami itp. Kusi mnie mozliwosc zainstalowania systemu operacyjnego... moze nie bede musial kupowac lap topa :D
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
No na ps3 to nawet Sony wspiera instalacje wlasnego systemu, tylko ciekawi mnie na jakiej zasadzie to dziala czy pojdzie np. windows i czy sa jakies ograniaczenia, oprocz wioadomego braku suppertu grafiki 3d dla rsx'a. Ja na kompie i tak nie gram... wazne by bylo w ps3 filmy hd internet gadu gadu, jakies zdjecie na hdd itp, zeby nie kupowac osobno kompa, bo takiego mam w planach...

Ogólnie to wygląda tak mnóstwo zakupów a pieniedzy zero :/ Pierw truje za przeproszeniem komuś dupe z kinem domowym, a teraz nie wiem czy cos z tego wyjdzie :/
 

Mistic

New member
PS3 ze swoją technologią i Linuxem oraz dobrym programistą mogą zdziałąć wiele różnych i ciekawych rzeczy, bo jak wiadomo linux w przeciwieństwie do windowsa dale możliwośc tworzenia nowych rzeczy a nie ograniczania się do tego co zaaoferował producent.
Pozdrawiam.
 
Do góry