Dizwny obraz na kablówce UPC tj czerń składa się z zielonych migających punkcików

jakubczyk

New member
Witam

Jestem użytkownikiem telewizorka Panasonic TX-P46G30E, który oglądam z około 3 metrów. Od pewnego czasu lekko bzyczy ale nie o tym :) da radę z tym żyć i dla innych info że jak się dużo naczyta to później wszędzie słyszymy buczenie nawet jak nie ma telewizora pod ręką.

Mam problem z obrazem a konkretnie filmami. Otóż każdy zachwalał, że ta czerń w PDP to żyleta natomiast u mnie jak stanę z około 1.5 metra to widzę masę takich zielonkawych punkcików, które normalnie mnie drażnią do granic możliwości. Mam pytanie do was znawców tematu czy jest to wada telewizora czy dostawcy sygnału tj w moim przypadku UPC.
 

numion

New member
Faktycznie zielone kropeczki występują ale ja ja widzę dopiero z 30cm :) Ich mnogość zależy od "czarności" czerni. Jak coś jest naprawdę czarne to ich nie ma a jak jest prawie czarne to się zaczynają pojawiać.
Nie jest to konkretnie związane z UPC bo u mnie to występuje na DVB-T. Tak chyba działają te matryce. Mnie to nie przeszkadza. Do tej pory tego nie zauważyłem.
 

jakubczyk

New member
Widzisz a ja zachwycałem się opisami czerni i troszkę jestem zaskoczony. Może to kwestia HDMI i dekodera Pace z UPC który dostałem. Jutro będzie u mnie technik i zobaczymy co stwierdzi , bo ogólnie niektóre kanały ok a inne taka padaka że odechciewa mi sie oglądani.
 

Byrd66

New member
Witam

Jestem użytkownikiem telewizorka Panasonic TX-P46G30E, który oglądam z około 3 metrów. Od pewnego czasu lekko bzyczy ale nie o tym :) da radę z tym żyć i dla innych info że jak się dużo naczyta to później wszędzie słyszymy buczenie nawet jak nie ma telewizora pod ręką.

Mam problem z obrazem a konkretnie filmami. Otóż każdy zachwalał, że ta czerń w PDP to żyleta natomiast u mnie jak stanę z około 1.5 metra to widzę masę takich zielonkawych punkcików, które normalnie mnie drażnią do granic możliwości. Mam pytanie do was znawców tematu czy jest to wada telewizora czy dostawcy sygnału tj w moim przypadku UPC.

Musisz się do tego przyzwyczaić. Jak ja oglądam po ciemku to widzę to z 1.8m. W starszych modelach tego nie było, a serwisant powiedział, że tak to jest jak się ogranicza pobór energii i przez to gaz zaczyna mieć niekontrolowane wyładowania.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
@Byrd66
Podałem przykład do trybu THX w G30.
Ty w swoim modelu musisz sam dopasować gammę-jasność-balans bieli,wszystko jest w Ustawieniach zaawansowanych.
W razie problemów pisz na PW,to spróbuję pomóc.
 

Byrd66

New member
@Byrd66
Podałem przykład do trybu THX w G30.
Ty w swoim modelu musisz sam dopasować gammę-jasność-balans bieli,wszystko jest w Ustawieniach zaawansowanych.
W razie problemów pisz na PW,to spróbuję pomóc.
Musiałbym się bawić w serwisowym, bo S30 nie ma trybów Zaawansowanych i regulacji gammy itp.
Wiem, że S30 ma ten sam soft co G30 i pewno po zmianie któryś z bitów miałby te same opcje, ale nikt jeszcze się nie odważył grzebać.
 

Byrd66

New member
Ale i tak regulacje tego nie zlikwidują. Niech wszyscy to zgłaszają do serwisu to wtedy Panasonic będzie musiał zareagować.
 

wozaq

New member
Też miałem podobny problem na 46GT30E i się zastanawiałem skąd te zielone kropki się biorą. I potwierdzam, że problem pojawia się przy podbiciu janości powyżej zera - już od +1 się zaczynają. Także ustawienie na zero pomaga, a na Canal+ miejscami też jeszcze miałem, ale zejście na -3 wyeliminowało problem w 100%. Sygnał mam z UPC, dekoder Cisco z nagrywarką.
 
Do góry