DivX na ps3

wojti12

New member
hej
wczesniej pisalem ze mialem problem z odtwarzaniem DivXow

sprawa wyglada tak
mam z dwoch roznych zrodel DivXy i jeden odtwarza sie a drugi nie.
sprawdzilem na PC - dzialaja oba wiec pliki nie sa walniete

jak wszedlem na info o pliku to w obu przypadkach jest tak samo
format file - avi
audio codec - mp3
video codec - divX


o co chodzi?



a i jeszcze pytanko - jak do tego chodzacego filmu dolaczyc napisy? mam oczywiscie na osobnym pliku ktorego PS3 nie widzi
 

ps_user

New member
Bez reklam
wojti12 napisał:
hej
...mam z dwoch roznych zrodel DivXy i jeden odtwarza sie a drugi nie.
sprawdzilem na PC - dzialaja oba wiec pliki nie sa walniete

o co chodzi?

a i jeszcze pytanko - jak do tego chodzacego filmu dolaczyc napisy? mam oczywiscie na osobnym pliku ktorego PS3 nie widzi
Hej!
PS3 pomimo że odtwarza Divx (nawet Divx HD!!!), to najprawdopodobniej ma problemy z niektórymi kodekami. Nie testowałem jeszcze tego ale możesz sam sprawdzić np. programem GSpot, jakim kodekiem jest "potraktowany" jeden, a jakim drugi film. Może chodzi o kodek Qupel z którym np. niektóre stacjonarne DVD też nie od razu sobie radziły?

Z napisami jest tak, że ich nie ma na razie ;) Możnaby te napisy zgrać razem na plik .avi - poszukaj na forum!

Pozdrawiam.
 

MZKS1929

New member
A jak sprawa wyglada z plytami dolaczanymi do magazynu PC WORLD COMPUTER sa tam plyty DVD z filmami w rozdzielczosci 1920X1080 ruszy to na PS3 ?
 

tomter

New member
czy do PS3 z 60 BG dyskiem, muszę wgrywać nowy soft (PS kupiłem w sierpniu 2007 roku) by oglądać divix-y? czy też powinny smigać?
 

MZKS1929

New member
Tylko roznie bywa z tymi DivX raz odpalaja raz nie pozatym niema jak wgrac napisow wiec wielu to napewno denerwuje
 

ps_user

New member
Bez reklam
wojti12 napisał:
hej
mam z dwoch roznych zrodel DivXy i jeden odtwarza sie a drugi nie.
sprawdzilem na PC - dzialaja oba wiec pliki nie sa walniete

jak wszedlem na info o pliku to w obu przypadkach jest tak samo
format file - avi
audio codec - mp3
video codec - divX
Odświerzam wątek, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi, a w międzyczasie rozwiązanie. W przypadku problemów z odtwarzaniem plików .avi , polecam ich "przycięcie".Spotkałem się z kilkoma filmami (ver.2CD) gdzie drugą płytę PS3 odtworzyło, a przy pierwszej lipa. Co do zmniejszania, czy przycinania filmów polecam "google" :D
W większości filmów, wystarczyło przycięcie o kilkadzięsiąt klatek. (Kilka sekund z początku).
 
Do góry