DivX HD

LordPitex

New member
Heloł,
mam takie techniczne pytanie, czym jest DivX Hd? Chodzi mi o to czy taki divx który ma rozdzielczość 1280x720 jest już divx'em hd? Czy divx hd jest jakimś innym rodzajem kodowania od divx/xvid czy po prostu jak divx ma rozdzielczość ma np.1280x720 to staje się divx'em hd?
Drugie pytanie to czy WD TV HD odtwarza DivX HD? Znalazłem w necie artykuł i w nim jest taka tabelka obsługiwanych formatów i w Popcorner Hour A-110 pisze "Kodeki video: XVID SD/HD" i wiem że on odtwarza te DivX Hd, ale za to o WD TV HD w tym artykule
piszę "obsługiwane formaty filmowe to: MPEG1/2/4, WMV9, AVI (MPEG4, Xvid, AVC, AVCHD), H.264, MKV, MOV (MPEG4, H.264), MTS, TP, TS (MPEG2/4, H.264 i WMV9 w maksymalnych rozdzielczościach 1920x1080p 24fps, 1920x1080i 30fps, 1280x720p 60fps)." I tu dochodzimy do mojego pierwszego pytania czy to że WD TV HD obsługuję MPEG 4 w wysokiej rozdzielczości to to już jest DivX Hd czy nie?
Trzecie pytanie to czy taki plik video jest DivX/Xvid Hd
Complete name : F:\Seriale\Dragon_Ball_Kai\[M.F-Raw] Dragon Ball Kai 34 (1280x720 xvid mp3).avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format/Family : RIFF
File size : 617 MiB
PlayTime : 23mn 24s
Bit rate : 3682 Kbps
StreamSize/String : 754 KiB
Writing application : AVI-Mux GUI 1.17.7, Aug 8 2006 20:59:17

Video #0
Codec : XviD
Codec/Family : MPEG-4V
Codec/Info : XviD project
Codec profile : Streaming Video Profile/Level 1
Codec settings, Packet bitst : No
Codec settings, BVOP : Yes
Codec settings, QPel : No
Codec settings, GMC : 0
Codec settings, Matrix : Default
PlayTime : 23mn 24s
Bit rate : 3486 Kbps
Width : 1280 pixels
Height : 720 pixels
Display Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 8 bits
Chroma : 4:2:0
Interlacement : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.158
StreamSize/String : 584 MiB
Writing library : XviD0050

Audio #0
Codec : MPEG-1 Audio layer 3
Codec profile : Joint stereo
Bit rate mode : CBR
Bit rate : 192 Kbps
Minimum bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
StreamSize/String : 32.2 MiB
Title : DBK 34 audio
Writing library : LAME3.98r
Encoding settings : CBR
Coherency/PlayTime : 1404864
Thx za odpowiedzi, mam nadzieję że to co napisałem jest w miarę zrozumiałe :p
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
Ja niestety nie odpowiem na żadne z twoich pytań ale dodam że również interesuje mnie wątek o Divix HD gdyż jest to format który zaczyna się robić coraz popularniejszy z racji tego że obraz jest o wiele lepszy od DVD a mieści się na płytce DVD.
Czym się różni Divx HD od DVD HD czy mają podobne pojemności, i jaki format odczytu musi posiadać odtwarzacz żeby czytał dvd HD?
dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Lemoniada

Member
czyli te filmy w mkv możemy nagrywać na płyty DVD. Jeżeli tak to rozumiem że są odtwarzacze DVD które czytają MKV. Oczywiście 720 p.
?
dziękuję za odpowiedź pozdrawiam
 

Lemoniada

Member
Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi, teraz wiem że kupie BD tylko chce takiego który czyta i MKV i AVC, jaki najtańszy w tej chwili czyta takie pliki lub z 3 odtwarzacze?
 
Do góry