DivX 7 już jest

Jakiego kodeka używasz do filmów?


  • Total voters
    0

lukilodz123

New member
Na stronie divx.com pojawił się nowy kodek o numerze 7.
Z opisu producenta najciekawsze rzeczy to:
wsparcie odtwarzania H.264
audio AAC
dekodowanie DivxHD
wtyczki do wersji Web
oraz kodowanie z plików mov, wmv etc.

Czy ktoś już go używał?
Jak się sprawuje w odtwarzaniu avi w divx/xvid jak i H.264/x264 w HD?

DivX® 7 for Windows is a free download that provides everything you need to enjoy high-quality digital videos on your computer, including HD H.264 (.mkv) videos with AAC audio and videos created using all previous versions of DivX technology. You can also play your DivX files (.divx, .avi) on millions of DivX Certified® devices today. Look for DivX Plus™ HD Certified devices later this year that will support playback of all DivX and DivX Plus files, as well as .mkv (H.264/AAC) videos from the Internet.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lukilodz123 napisał:
Na stronie divx.com pojawił się nowy kodek o numerze 7.
Z opisu producenta najciekawsze rzeczy to:
wsparcie odtwarzania H.264

Wgrałem/zainstalowałem i podczas próby wyświetlenia pliku m2ts napisał, że plik nie zawiera video :confused: :p :grin:
Kicha :mrgreen:
 

lukilodz123

New member
Będzie trudno z kodowaniem, bo nie mozna przerobić materiału z mkv ani mov. Do dołączonego konwertera mozna wrzucic format wmv, avi, i kilka innych mniej znanych. Ja mam na kompie tylko materialy z rozszerzeniem mp4 wiec sobie darowalem. Jak to divx? Chwile sie nim pobawilem, lacznie z odtwarzaczem. Niestety o ile dla materialu w avi (kodek divx, xvid) to odtwarzanie jest ok, na poziomie, szczerze nie widzę różnicy między uzywanym kodekiem xvid (Xvid-1.2.1-04122008 _Final Release_) i media player classic a divx7. Player ma mozliwosc wyswietlania napisow ale tylko a formacie srt, ssa lub sub.
Co do odtwarzania mkv (*.mp4) w 720p to juz sa problemy, idzie ale z czasem sie zacina i przyrywa. Natomiast FFDShow i MPClassic odtwarza plynnie i bez problemu, CoreAVC codec wiadomo to codec a nie filtr wiec wiecej wymaga ale nadal ladnie dziala. Tak wiec divx7 do odtwarzania mkv raczej nie jest odpowiedni chyba, ze ktos ma calkiem mocny sprzet wiec jako jedyny codec w zupelnosci wystarczy, takze z dzwiekiem powinien sobie poradzic.
A i na koniec jeszcze dodam na czym to ogladalem: Fujitsu siemens Amilo L1310G Celeron 1,6 GHz, 448MB RAM, Ati Radeon xpress200.
 
Do góry