DisplayPort -> HDMI

RuFiK

New member
Witam.
Potrzebuję kupić kabel DisplayPort do HDMI. Otóż posiadam telewizor LG LE8500 42" (HDMI) oraz laptopa Toshiba TECRA R850 (DP)

Potrzebuje obejrzeć sobie filmy z laptopa na TV.
Chciałbym kupić dobrej jakości kabel, aby nie było problemów z dźwiękiem oraz obrazem.

Co polecacie ?
Bardzo proszę o jakieś linki do sklepów.

Z góry dziękuję :)
 

tdx

New member
Bez reklam
A nie maiłeś z lapkiem przelotki DisplayPort2HDMI? Ja miałem w zestawie. potrzebujesz miniDP czy DP?

Coś takiego na allegro ok 50zł
 

Attachments

  • przelotka.jpg
    przelotka.jpg
    20,2 KB · Wyś: 203
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
To sprawdz czy będziesz miec bo przelotka jest bardziej uniwersalna (podłączysz kabel hdmi o długości jakiej będziesz chciał) jak nie to masz tu kabel 5m link
 

tdx

New member
Bez reklam
a o co dokładnie pytasz? Jest to kabel cyfrowy więc na droższych kablach nie będziesz mieć lepszego obrazu. Może on być np lepiej wykonany - ale jakość na ekranie będzie taka sama.
 

Prokop

New member
Bez reklam
a o co dokładnie pytasz? Jest to kabel cyfrowy więc na droższych kablach nie będziesz mieć lepszego obrazu. Może on być np lepiej wykonany - ale jakość na ekranie będzie taka sama.
I tu się mylisz. Przy krótkich kablach jest tak jak piszesz nie ma żadnej różnicy pomiędzy kablem za 50 i 500zł czy 1000zł. Ale przy większych długościach jest. Co więcej długość kabla w przesyle cyfrowym ma większy wpływ niż analogowym. 5 metrowy przewód jest już dość długi także proponował bym kupić coś lepszego (oczywiście w granicach rozsądku i portfela).
 

tdx

New member
Bez reklam
I tu się mylisz.... Ale przy większych długościach jest. Co więcej długość kabla w przesyle cyfrowym ma większy wpływ niż analogowym. 5 metrowy przewód jest już dość długi także proponował bym kupić coś lepszego (oczywiście w granicach rozsądku i portfela).

Ja rozumiem że jak będę chciał wykorzystać całą przepustowość HDMI przy 15m mogą zacząć się problemy. Ale 5m i 10m "badziewki" lextona za odpowiednio 39 i 59zł działają tak samo jak kable od monstera :) (oczywiście o jakości wykonania nie wspominam)

Masz jakiś test lub porównanie ? (oczywiście nie producentów kabli?) :)

Ja mam:
link
link

Zresztą na tym forum niejednokrotnie była o tym dyskusja
 
Ostatnia edycja:

dzejoo

New member
I jak oceniasz ten kabel ?
Czy są jakieś problemy ? Jak z jakością obrazu, dźwięku ? lub inne problemy ?

Żadnych :) x264, DTSy MKV i inne cuda hulają :) ąż miło podpięte do HK

Czasmi np jak jest szybkie ujęcie kamery np. nad wieżowcami Manhatanu - mogę odczuwać delikatne klatkowanie ==> ale tu raczej wina sterów i windy się doszukuję (lapek służbowy więc delikatnie tylko w stery ingeruję :)
 
Ostatnia edycja:

RuFiK

New member
Żadnych :) x264, DTSy MKV i inne cuda hulają :) ąż miło podpięte do HK

Czasmi np jak jest szybkie ujęcie kamery np. nad wieżowcami Manhatanu - mogę odczuwać delikatne klatkowanie ==> ale tu raczej wina sterów i windy się doszukuję (lapek służbowy więc delikatnie tylko w stery ingeruję :)

Witaj.
Na allegro jest 5m/za 82 zl
Ale gosciu nie daje gwarancji na ten kabel :|
Czy macie jakies inne sklepy gdzie taki kabel mozna kupic ?
 

dzejoo

New member
Ja omal nie kupiłem w salonie Apple'a, chyba ale się mogę mylić to displayport ich wynalazek. Cena wyższa ale masz gwarancję.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie to wynalazek VESA, ale apple najszybciej zaczęło go stosować (w wersji mini). Fajne jest to że jest zgodny zarówno z HDMI jak i VGA - są przelotki DP-VGA jak i DP-HDMI
 
Do góry