DisplayPort 1.4 obsługuje rozdzielczość 8K i HDR.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DisplayPort 1.4 obsługuje rozdzielczość 8K i HDR.




Nowy standard DisplayPort 1.4 dodaje wsparcie dla rozdzielczości 8K przy 60 Hz, jak również dla 120Hz 4K. Po raz pierwszy również wspiera HDR (high dynamic range).
DisplayPort 1.4

Nowy standard DisplayPort 1.4 jest zdolny do przesyłu nawet bardziej wymagających sygnałów, takich jak "8K 60Hz deep color" i "4K 120Hz deep color".
Jednak największą wiadomością jest tu zapewne wsparcie dla HDR (High dynamic range).

DisplayPort 1.4 daje 32,4 Gbps szybkość transferu.

flatpanelshd
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Taki kabel tylko do zastosowań profi przy sygnale RAW. Przy strumieniu skompresowanym takie transfery są zbyteczne.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Za kilka lat może będą takie potrzebne .Tym bardziej jak będzie trzeba przesłać sygnał FULL ATMOS 22.4 lub wersja rozszerzona ATMOS EXTENDED 44.2
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Powtarzam po raz kolejny, że do zastosowań amatorskich ten kabel się nie nada bo transfer 8k/120p potrzebuje tylko 40x większe pasmo niż obecne 2k/50p przy 28Mb/s zatem wystarczy transfer na poziomie 1,2 Gb/s (150MB/s). A zanim wejdzie 8k do amatorki to i kodeki będą lepsze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie będzie do czasu kiedy ludzie nie pokażą im czerwonej kartki, a tym samym pokażą tym specjalistom że mamy mózgi.. i potrafimy nim myśleć.. nigdzie nie ma takiej głupoty jak właśnie w rtv..
 

Rafal7

Banned
Przecież można by zatrzymać sie na 4k, i tak pięknie dopracowywać tą technologie, poprawiać jakość tv, kanały satelitarne powinny przechodzić stopniowo na 4k, to samo kablówki, zamiast co roku dawać jakieś bzdety w tv, to pracować pracować i pracować nad nimi by były coraz lepsze i miały coraz mniej wad.
 

JanVid

New member
Nie będzie do czasu kiedy ludzie nie pokażą im czerwonej kartki, a tym samym pokażą tym specjalistom że mamy mózgi.. i potrafimy nim myśleć.. nigdzie nie ma takiej głupoty jak właśnie w rtv..

Bardzo dobrze to jest ujęte ale ..... gdy będą ludzie (min. spora grupa ulokowana jest tu na forum), których rajcują wszelakie nowinki i łatwo dają się w tą grę wciągnąć (dowodem może być np.Atoms) to istnienie wszelakiej maści firm RTV i ich "parcie na portfele klienta" jest nie zachwiane :)

Przecież można by zatrzymać sie na 4k, i tak pięknie dopracowywać tą technologie, .....
.... zapomniałeś o tym, że mamy kapitalizm i kapitał :) ..... jaką w tym wszystkim znalazłby swoją lokatę "dochód"? ... chyba znikomą, nie uzasadniającą istnienie "dopracowywacza" tego czegoś :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
JanVid nie nie zapomniałem.

Ale widać ze producenci widzą że coś co jest zrobione na słowo honoru i tak się sprzeda, dlatego nie oglądają się za siebie tylko idą na przód i liczą przychody.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przecież można by zatrzymać sie na 4k, i tak pięknie dopracowywać tą technologie, poprawiać jakość tv, kanały satelitarne powinny przechodzić stopniowo na 4k, to samo kablówki, zamiast co roku dawać jakieś bzdety w tv, to pracować pracować i pracować nad nimi by były coraz lepsze i miały coraz mniej wad.

Ja bym tak chciał ale widzisz wtedy Ci specjaliści i firmy by mniej zarabiali, a to już im nie pasuje i wymyślają nowe bzdety żeby ludziom w głowie namącić... niech dadzą właśnie kanały cyfrowe w jakości filmów na BR i dla mnie to już będzie naprawie dobrze patrząc że mamy w domach takie, a nie inne rozmiary tv.. a tak to mamy znaczek np. w tvp 2 hd który nie ma nic wspólnego z hd jakość żenada i tak wiele wiele innych programów.. różne kodeki w amplitunerach które to miały wprowadzić w nas szok a okazuje się że wiele filmów na dvd i zwykłe DD 5.1 w wielu filmach jest na porównywalnym poziomie ale ludzie musieli już zmienić amplitunery ... i tak ciągłe zmiany żeby pewni ludzie mogli żyć na odpowiednim poziomie kosztem w wielu wypadkach naszej naiwności.. Teraz przyszedł czas na HDR i co roku będą zmieniać nazwę i coś zmienia i wtedy zapewne znowu zmiana odtwarzacza itp .. dlatego ja osobiście już z tego się wyleczyłem..
 

Big-Apple

New member
Ja zamierzam z takiego kabla korzystać ale jako DP 1.3 . Tyle że całość będzie podłączona do monitora z obsługa 59hz i karta grafiki która obsługuje DP 1.2 i 59hz jakiś Radosław R290 albo Gforce 960. Tyle że w moim wypadku do obrazów statycznych. No i monitorek do rozdziałki 2160p.


Co do tego DP 1.4 i obrazu 8k ludzie wola tabelty i smarphony i to widać. Gdy widze że ktoś stoi przy obazie w TV 4k i tak moment postoją i idą dalej. Wola iść do kina za przysłowiowe 30zł niż wydawac na TV na którym i tak nic w 4k nie obejrzą przez najbliższe miesiące.
Odwtarzacz Blu Ray za 2xxx zł. Ja w tej cenie w 2000r miałem odtwarzacz DVD :D
 
Do góry