Digyboxx Hd C+

Monkin

New member
Bez reklam
Potencjalnych nabywców, którzy chcą zamienić firmowe tunery Cyfry + ( np. Sagemcoma DSI83/87) i pracować jednocześnie z modułem CI oraz kartą Cyfry + ostrzegam przed zakupem tego tunera.
Digyboxx HD C+ nadaje się na obecnym etapie oprogramowania tylko i wyłącznie do pracy z pojedynczą kartą Cyfry + . Jednoczesna praca ( karta Cyfry i np. moduł nCamHD) powoduje błędy i kodowanie niektórych kanałów HD nadawanych przez obie platformy. Jeśli ktoś zamierza korzystać wyłącznie z jednej karty, może go sobie kupić. Wtedy tuner pracuje stabilnie i nic się nie wywala. Dodatkowo sam pobiera listę programów z Cyfry+ więc odpada kłopot z aktualizowaniem.
 

ichris

New member
No to kapitalnie. Miałem właśnie jechać po ten dekoder, na szczęscie uczciwy sprzedawca w sklepie powiedział mi, że Technisat ma taki właśnie taki fajny ficzer, że dwóch kart nie obsłuży... Powiedział mi, że poprawiony ma się pojawić za 3 tygodnie do miesiąca... Ale czy się pojawi tego nie wiadomo.

Co kupić w zamian...? Myślę nad Opticum 9600 HD Prima.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ważne by tuner miał możliwość przypisania systemu kodowania do danego kanału. Mam GM Unibox 9080 i na karcie C+ i module CI od CP wszystko było OK.
 

Monkin

New member
Bez reklam
No to kapitalnie. Miałem właśnie jechać po ten dekoder, na szczęscie uczciwy sprzedawca w sklepie powiedział mi, że Technisat ma taki właśnie taki fajny ficzer, że dwóch kart nie obsłuży... Powiedział mi, że poprawiony ma się pojawić za 3 tygodnie do miesiąca... Ale czy się pojawi tego nie wiadomo.
Sprzedawca mówi ci to samo, co gadają ludziom w Technisacie. Dzwoniłem do supportu Technisata, jak wielu innych zrobionych w konia klientów, którzy kupili Digyboxxa Hd C+, licząc na bezproblemowe oglądanie Cyfry z karty i n-ki przez moduł CI... Niby testują ten nowy soft, ale kiedy wyjdzie, nikt tego nie wie lub nie chce powiedzieć. Liczę tylko, że Technisat jest zbyt znaną firmą aby nie naprawić błędu, gdyż tunek ma sporo ( za tę kasę) możliwości.
Na razie dalej są babole w sofcie i chcąc korzystać na własnej liście kanałów jednocześnie z dwóch platform cyfrowych, należy wyciągać albo jedną kartę albo cały moduł CI. Inaczej ci się sypią kanały w HD nadawane na kilku transponderach przez obie platformy.
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
PO ostatnich aktualizacjach softu przez Technisata mogę powiedzieć potencjalnym nabywcom, że dekoder z jednocześnie zapakowaną kartą Cyfry + (Cameleon) pracuje bezproblemowo z modułem nCamHD i modułem polsatowskim. Kto anulował umowy z n-ką i Cyfrą+ a chce przejść na platformę CP, może go śmiało na slocie CI używać.Gram od wielu dni i nie mam żadnej zwiechy lub komunikatów o błędach kodowania.
P.S. Moduł CamCI+ od CP ma jednak problemy z bezpośrednim startem w slocie CI Sharpa LC-60LE635E. Na moim tv się wywala.
 
Ostatnia edycja:
Do góry