denon, yamaha, onkyo czy pioneer?

airwolf

New member
Chciałbym kupic zestaw kina domowego. Salon 28m2, ale jest otwarty na kuchnię(ok. 9m2). Zestaw ma służyć przede wszystkim do filmów dvd. Mam na oku cztery firmy i cztery zestawy:
denon avr1509 + dvd1740
yamaha rx-v563 + dvds661
onkyo tx-sr506 + dv-sp406
pioneer vsx-818 + dv-410
Prosze o opinie który z nich będzie optymalny. Będę wdzięczny także za podpowiedź, jaki zestaw kolum. Czyli tak mniej więcej cały zestaw do 3000 zł. A jeżeli juz była mowa o tych modelach to prosze o linka. Z góry dziekuję za pomoc.
 

zbyszko74

New member
Za zbliżoną cenę dostaniesz (zapewne u Blackninjy) Yamaha RX-V663 + Jamo S606 HCS3 - ja jestem zadowolony z takiego zestawu gra ja dla mnie rewelacyjnie :)

Pozdrawiam :)
 

airwolf

New member
dalej dylemat

Poczytałem troszkę forum i zauważyłem, że niektórzy z was do filmów polecają raczej yamahę a do muzyki onkyo, czy raczej jest to zbyt ogólne stwierdzenie?
Mam jeszcze takie pytanie: czy w razie braku kasy lepiej kupić niższy model amplitunera a lepsze kolumny, czy odwrotnie. Zaznaczę jeszcze, iż przy kompletowaniu kd myśle o tym aby amplituner "miał" DDtruehd i ewentualnie dts-hd, ponieważ w przyszłości chciałbym dokupić odtwarzacz blue-ray. Zauważyłem że "ma" to denon avr 1509 i yamaha rx-v663. A może nie powinno być to głównym kryterium przy doborze. Będzie to moje pierwsze kd i nie jestem specjalistą tematu więc może nie dostrzegę wielkiej różnicy? DORADŹCIE MI PROSZĘ.
 
Do góry