Denon x4800h

wucash

Active member
Bez reklam
Nie poszukuję w sumie porady co do wyboru bo jestem prawie zdecydowany ;) ale bardziej szukam opinii ewentualnego posiadacza i wrażeń po zakupie. Posiadam obecnie Denona x3300w, który jak najbardziej daję radę ale wiadomo mocy nigdy za wiele a cena x4800h na niemieckim amazonie jest zachęcająca (6300 pln, zresztą na polskim amazonie tez od czasu do czasu pojawia sie w cenie ok 6,5k). Zestaw będzie grał z Monitor Audio 500 w układzie 5.1
 

wucash

Active member
Bez reklam
Zdawałem sobie sprawę, że ciężko będzie o doświadczenia z tym modelem. Ale przy okazji ciekawostka - własnie zakupiłem online tytułowy amplituner w berlińskim sklepie AudioForum, do którego sprzet dystrybuuje Horn Distribution SA po Warszawą. Niemcy cena 5680 (Black Friday -50%), Polska cena 7999 (również cena na Black Friday). I co w tym najśmieśniejsze amplituner będzie wysyłany z Warszawy i ewentualny zwrot również. Czyli ten sam dystrubutor a różnica w cenie ponad 2000.... bez komentarza
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak, cieszę się nim już 2 tygodnie. Tak jak pisałem został wysłany z Warszawy. Ja przesiadałem się z X3300W, którego zresztą też kupiłem w Niemczech tylko na amazonie 6 lat temu, również ze sporą różnicą w cenie. Co do wrażeń to wszystko na plus - w stereo czuć większą moc, dźwięk jest bardziej czysty/detaliczny, kolumny nabrały więcej charakteru, bas jest jaby głębszy.W kinie (u nie tylko 5.1) oprócz powyższych plusów dodatkowo głośniki surround dostały dodatkowego kopa. Żeby była jasnośc byłem zadowolony z poprzednika ale jest po prostu lepiej. Amplituner jest rzeczywiście MADE IN JAPAN. Moim zdaniem za taka cenę (5680 zł) nie ma konkurencji w swojej kategorii. Jedyna rzecz jaka mnie zaskoczyła to brak analogowego tunera radiowego - ale dla mnie to tylko ciekawostka bo korzystam wyłącznie z radia internetowego.
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Tak AVC nie mają tunera AVR owszem. Ciekawa alternatywą dla X4800 jest Onkyo TX-RZ50, tym bardziej, że X4800 ciężko dostać teraz.
 

sentyzibi

Well-known member
Zdawałem sobie sprawę, że ciężko będzie o doświadczenia z tym modelem. Ale przy okazji ciekawostka - własnie zakupiłem online tytułowy amplituner w berlińskim sklepie AudioForum, do którego sprzet dystrybuuje Horn Distribution SA po Warszawą. Niemcy cena 5680 (Black Friday -50%), Polska cena 7999 (również cena na Black Friday). I co w tym najśmieśniejsze amplituner będzie wysyłany z Warszawy i ewentualny zwrot również. Czyli ten sam dystrubutor a różnica w cenie ponad 2000.... bez komentarza
Gratulacje, warto było poszperać w necie i zaoszczędzić 2k.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Obawiam się, że w cenie podobnej do tej za zachodnią granicą nie znajdziesz. A kupując online w tym sklepie co ja defacto masz z dystrybucji w PL bo wysyłają z Horn Dstribution. pod Warszawą ;)
 

Lwiecz01

New member
Wucash, a wiesz może, czy jak kupujesz na niemieckim Amazonię, to czy finalnie z karty ściągają Ci tylko kwotę netto? Zauważyłem coś takiego przy zakupie płyt winylowych ostatnio...
 

wucash

Active member
Bez reklam
Kupowalem poprzednika czyli x3300w na niemieckim amazonie i scìągneło kwotę brutto. Ale to było z 7 lat temu... Jak kupowałem x4800h w berlińskim sklepie w u iegłym roku to płaciłem Revolutem i rownież była to kwota brutto.
 
Do góry