Denon X4000 + fronty Dali Zensor 5?

michaltu

New member
Witam,

Poszukuję głośników które zagrają na froncie z Denonem x4000.

muzyka/kino 50%/50%
muzyka: chillout, smooth jazz, pop, spokojniejszy rock

Na Allegro cena w licytacji 1400zł, kolor biały mi pasuje.

Czy taki zestaw ma sens w salonie 55m2 dodatkowo otwartym na inne pomieszczenia.

Docelowo do stereo myślę o dołożeniu do zestawu wzmacniacza.

Jest to początek wymiany zestawu Koda 702 +SW1000
 

michaltu

New member
Panowie spokojnie :)
Na razie mam Denona X4000, zabawkowe Kody i wielka chate. Chce zeby bylo lepiej/poprawnie przy czym nie jestem gosciem, ktory bardzo duzo slyszy (w muzyce bo akurat rad madrych ludzi lubie sluchac).

Dodatkowo nie potrafie sie skupic tylko na jednym rodzaju zainteresowan dlatego budzet na zabawki musze dzielic. Preferuje podejmowanie madrych decyzji zakupowych, takich aby stosunek jakosci do ceny byl jak najlepszy. Staram sie odfiltrowywac marketing od danych istotnych w czym takie miejsca jak to forum i zyczliwi ludzie mi pomagaja.

Juz widze ze metraz jest problemem finansowym w kolejnym aspekcie [emoji3]
Dziekuje lobos za rade. Na razie cena z 8ka z przodu za te Klipsche mnie z lekka przeraza ale byc moze bede musial sie z tym oswoic.

Zalozmy panowie ze gdyby bylo do zagospodarowania 3000zl na te fronty to jak byscie to najmadrzej rozegrali?
Czy w tym budzecie sa jakies pozycje warte odsluchania?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dorzuć do listy Wharfadale Diamond 10.7; Roth Oli RA4, Melodika BL4, Taga Harmony Platinum F100/F120; JBL Studio 290; Boston Acoustics A360, te ostatnie mają bardzo "przyjazną" impedancję dla Denonów ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Jeszcze może jak uda się trafić do odsłuchu to Heco Music Style 900.
Kawał kolumny i z Denonem grają podobno super ;-)
 

michaltu

New member
Widze ze sporo glosow na JBL Studio 290. Bardzo podobaja mi sie opinie o Pylon Audio Sapphire 25 szczegolnie ze to rodzimy producent i milo by bylo wesprzec. No nic - trzeba posluchac tylko ze sluchanie i tak bedzie obarczone roznicami zwiazanymi z akustyka pomieszczenia i amplitunerem.
Z tego co widze moje pomieszczenie jest "inne" - chyba najlepiej bedzie sluchac na hali w MM. Poprosze o podlaczenie i przejde do dzialu z pralkami zeby odleglosc sie zgadzala :)
 

michaltu

New member
Sprawdzilem gabaryty - faktycznie nawet z dzialu z pralkami je zobacze :)

W domu mi na tym kompletnie nie zalezy zeby cos, komus pokazywac i zeby rzucalo sie w oczy. Oczywiscie walory przeciwkradziezowe takiego kloca 290 sa nieocenione[emoji3] jednak majac wybor wolalbym cos bardziej dyskretnego.

A prosze mnie jeszcze uswiadomic czy wielkosc pomieszczenia dziala tez w druga strone tzn ze takie JBL 290 zle beda graly w mnieszej kubaturze i dlatego sie ich nie poleca - czy tu chodzi o wzgledy praktyczne (rozmiary i brak koniecznosci).

Nie wiem czy dobrze rozumuje ale jakos wielkie kolumny kojarza mi sie z tuba basowa w Polonezie Caro i brakiem finezji w muzyce.
Mi nie zalezy zeby bylo "pier...niecie" tlukace szklanki (sasiadowi) - nie bede sluchal muzyki glosno i czy wtedy rozmiar kolumn sie z tym nie gryzie?

P.s. Przy sluchaniu muzy z mniejszej niz zwykle odleglosci zadziwia mnie coraz bardziej jak te Kody odzyly przy nowym amplitunerze.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Duże kolumny na małym metrażu będą się dusiły, będzie tylko łomot. Małe kolumny w dużym pomieszczeniu na dadzą rady go nagłośnić.
Kubatura pomieszczenia ma dużo do rzeczy. Tak duże pomieszczenie jak u Ciebie ciężko będzie nagłośnić małą kolumną. Trzeba po prostu dobrze sprzęt dobrać :)
Na początek pojedź gdzieś i posłuchaj, a najlepiej wypożycz na testy.

Co do wielkości kolumn, zauważ, że topowe produkty prawie każdego producenta są słusznych rozmiarów i nie są to kolumny do "dyskotekowego" grania
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
michaltu masz duże pomieszczenie więc i kolumny musza być pokaźne. Druga sprawa to akustyka. Nie wiem jaki masz układ w pokoju. Najlepiej zrób szkic. Ma też znaczenie jak daleko siedzisz od kolumn i jak masz je ustawione. W duży pomieszczeniu też jakoś można wydzielić część odsłuchową. Porównując budowę np. JBL 280 i 290 to ta druga będzie miała więcej basu i zejdzie niżej. Ale i będzie inna równowaga tonalna. Z tego co wiem 280 i 290 mają takie same przetworniki wysoko i średnio-tonowe. Sądzę , że 280 zagrają równiej. 290 bardziej dyskotekowe :) Piszę na podstawie kontaktu z innymi kolumnami także JBL-a. Tym konkretnych modeli nie słuchałem. Teraz bardziej skupiam się na kolumnach podstawkowych.
 

michaltu

New member
Nie moge wrzucic linka normalnego ani rysunku ale rzut pomieszczenia jest tu:
W w w.timpol.pl/allegro/kd/salon.jpg

Wysokosc salonu z tego co pamietam 300cm. Po lewej stronie od salonu jest podluzny waski na okolo 1.2m (przedpokoj?) otwarty do gory na okolo 8m

Te otwory z pomieszczenia w ktorym jest kino sa faktycznie otwarte. Brakuje tylko narysowanych okien w otworach po prawej stronie.

Moze zdaze podskoczyc dzisiaj do Saturna - widze ze maja kilka pozycji z proponowanej listy.
 
Ostatnia edycja:

michaltu

New member
Juz jestem po zapoznaniu sie z kilkoma zestawami na otwartej przestrzeni Saturna. Warunki do odsluchu oczywiscie beznadziejne.
Posluchalem Zensor 7, JBl 290 oraz Klipsch RF 62II, wszystko podlaczone do amplitunera Onkyo.
W tych warunkach sklepowych zdecydowanie wygraly u mnie Klipsche. Ale czy one zagraja podobnie na moim metrazu podlaczone do Denona?

Moze sie nie znam ale naprawde jestem pod mega wrazeniem tych kolumn Klipsch!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsch mogą robić wrażenie. Mają wysoką skuteczność więc nawet, ze słabszą elektroniką potrafią zagrać głośno. Brzmienie jest bardzo efektowne, kolumny te potrafią zagrać potężnie. Do Twojego pokoju wziąłbym jednak RF 82II. Z czasem wymienisz resztę kolumn do kompletu i będzie git.
 

lobos

New member
Bez reklam
Na Twój metraż zdecydowanie tak jak radzi Paweł większe Klipsch RF-82II lub najnowszy odpowiednik RP-280F.
Słuchałeś na Onkyo a z nimi Klipsch zgrywa się bardzo fajnie ;-)
Jeśli brzmienie Ci pasowało to teraz jeszcze odsłuch ww. kolumn z Denon'em i będziesz miał jasność :)
A tak z ciekawości to jak wg. Ciebie wypadły Dali i JBL?
 
Do góry