Denon X3100W vs ONKYO TX-NR828

Yacko

Member
E tam, zalezy od akustyki. Ja na 22m2 swojego zupełnie odłączyłem. W filmach czasem podbijam +2dB na frontach i nic więcej nie potrzeba. Jak trzeba to przypierniczy porządnie.

Na 22m wystarczają te RF-62-II ? Próbowałeś może RF-82-II? Ja do 17m chcę zakupić właśnie RF-82 II lub R-28F i mam obawy czy wystarczą i basu mi nie będzie brakować w porównaniu do Tonslil Zeus.
 

Yacko

Member
Co prawda ONKYO TX-NR828 jeszcze nie dojechał, ale zastanawiam się czy go zostawić. Kupując go byłem przekonany, że posiada Audyssey MultEQ XT32, gdyż taki był opis na stronie sklepu i polskiej stronie Onkyo. Jednak zachodnie źródła podają, że znajduje się tam tylko MultEQ, który ma dużo gorsze opinie od XT 32. Dlatego zastanawiam się nad Denonem X4000, X4100W ewentualnie Onkyo TX-NR929. Jednak to już są dopłaty od 300 do 1500 zł. Może ktoś z Was porównywał czy faktycznie dużo lepszy efekt daje kalibracja XT32 vs zwykła MultEQ ?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mam 818 i ma MultEQ XT32.
Jednak, z mojego doświadczenia na różnych amplitunerach,
jak "cudowna" by nie była automatyczna kalibracja zawsze po tym poprawiam ręcznie. Specjalnie nie przywiązywałbym dużego znaczenia temu dodatkowi.
Przede wszystkim ma dobrze grać. A dobrze to tak jak ja lubię :)
 

Yacko

Member
Witaj.
Mam 818 i ma MultEQ XT32.
Jednak, z mojego doświadczenia na różnych amplitunerach,
jak "cudowna" by nie była automatyczna kalibracja zawsze po tym poprawiam ręcznie. Specjalnie nie przywiązywałbym dużego znaczenia temu dodatkowi.
Przede wszystkim ma dobrze grać. A dobrze to tak jak ja lubię :)

Onkyo 818 o ile pamiętam ma wczesną wersję XT32 z okrojoną obsługą suba? Nie wyobrażam sobie ręcznej kalibracji opóźnień, korekt pasma itp - masz jakiś patent na to? Czytałem o płycie Disney WOW, ale nie wiem dokładnie co mozna z jej pomocą ustawić. Szkoda mi odsyłać tego Onkyo, gdyż kupiłem naprawdę w dobrej cenie a poza brakiem XT32 ma to co mnie najbardziej interesuje - bardzo wydajny zasilacz 720W i dużą moc.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Być może mój amp ma wczesną wersję XT32, ale to nie zmienia faktu, że po wykonaniu kalibracji, zgodnie z instrukcją, dźwięk nie odpowiadał mi i zawsze nieco poprawiam "na ucho". I to jest moim "patentem", moje ucho :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Firmware tylko obsługę Spotify wprowadziło. Jest napisane w opisie na stronie Onkyo. Niczego innego nie poprawiali.
 
Do góry