Denon X3100W vs ONKYO TX-NR828

Yacko

Member
Co wybrać do Klipsch RF-82 II, RC-52 II, RB 51 II spośród tych dwóch modeli (pokój 17m2):
DENON AVR-X3100W
ONKYO TX-NR828

Denon posiada 3 lata gwarancji oraz Audyssey MultEQ XT, ONKYO tylko MultEQ. Denon jest chłodzony pasywnie, ONKYO posiada wentylator, który mógłby mnie irytować. Denon posiada lepszy support, w razie błędów w sofcie itp. Onkyo jest 800 zł tańszy, mocniejszy i wykonany z lepszych materiałów, świetna funkcja miniatur obrazów, funkcjonalny panel, którego brak w Denonie. Muszę zdecydować najpóźniej do jutra, więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Muzyka to głownie RNB, funky, pop, techno, sporadycznie rock.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Co wybrać do Klipsch RF-82 II, RC-52 II, RB 51 II spośród tych dwóch modeli (pokój 17m2):
DENON AVR-X3100W
ONKYO TX-NR828

Denon posiada 3 lata gwarancji oraz Audyssey MultEQ XT, ONKYO tylko MultEQ. Denon jest chłodzony pasywnie, ONKYO posiada wentylator, który mógłby mnie irytować. Denon posiada lepszy support, w razie błędów w sofcie itp. Onkyo jest 800 zł tańszy, mocniejszy i wykonany z lepszych materiałów, świetna funkcja miniatur obrazów, funkcjonalny panel, którego brak w Denonie. Muszę zdecydować najpóźniej do jutra, więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Muzyka to głownie RNB, funky, pop, techno, sporadycznie rock.

Jak chcesz poczuć prawdziwą moc z amplitunera to zdecydowanie Onkyo .
Miałem trzy różne amplitunery firmy Denon i powiem tak były super ale dopóki nie usłyszałem z jaką mocą i przestrzenią podaje dźwięk Onkyo 828 . Ilość metrów podobna więc trzymaj się fotela jak już zapodasz muzę z Onkyo,jeszcze jedno od kiedy jest Onkyo to Sub stoi nieużywany choć skala basu w filmach na +2
Denon miał ustawione na maxa plus sub a i tak jego brzmienie to pikuś przy Onkyo.
 

Yacko

Member
Aktualnie ma Zeusy i obawiam się, czy te rf 82 II nie zawiodą mnie basem. Druga sprawa to 3 razy taniej mam zestaw Audio Pro 5.0 Avanto i zastanawiam się czy faktycznie taka przepasc przy Klipsch.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Gadzeciaz, piszesz o porównaniu do X3100W ? Czy wiatrak często słyszysz w tym ONKYO ? Sprawdzałeś czy ten błąd został poprawiony ?
https://www.youtube.com/watch?v=8qQ4KPLEUD8

Wiatraka jeszcze żem nie słyszał w tym moim Onkyo może dla tego że dobrą wentylację ma i dopływ świeżego powietrza z okna,co do tego błędu ja angielski nie paniemaju,chodzi o to wskakujące po sobie napisy w menue amplitunera ?

Bas zawsze możesz sobie wyregulować i zdjąć ale dołożyć już nie będziesz miał z czego,tego właśnie w Denonie mi bardzo brakowało.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Użytkuje Onkyo od września. Nawet przy głośniejszy słuchaniu wentylator się nie załącza. Nawet jak się załączy, to jest nie słyszalny. Co do błędów - nawet nie wiedziałem ze taki występuje.
 

hadetefał

New member
Użytkuje Onkyo od września. Nawet przy głośniejszy słuchaniu wentylator się nie załącza. Nawet jak się załączy, to jest nie słyszalny. Co do błędów - nawet nie wiedziałem ze taki występuje.

Tam jest wentylator na górze ampli taki wielki ? Pytam bo mam 636 i ostatnio oglądając dokładnie od góry zauważyłem ze jest pod górną blachą chyba 12 cm wentyl ale jeszcze nie udało mi się go załączyć i przy tej wielkości powinien i tak być niesłyszalny nawet przy cichym słuchaniu. W każdym razie ja nie widziałem jeszcze jak pracuje bo i sam ampli jest tylko lekko ciepły.
 

Yacko

Member
co do tego błędu ja angielski nie paniemaju,chodzi o to wskakujące po sobie napisy w menue amplitunera ?

Chodzi o to, że nie zapamiętuje pewnych ustawień i pomimo zgłoszeń użytkownika nic w temacie się nie ruszyło. Na dodatek podobno otrzymał informację iż sprzęt nie był stworzony do multiroom - to trochę kpina, skoro opcja jest to powinna działać poprawnie.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Chodzi o to, że nie zapamiętuje pewnych ustawień i pomimo zgłoszeń użytkownika nic w temacie się nie ruszyło. Na dodatek podobno otrzymał informację iż sprzęt nie był stworzony do multiroom - to trochę kpina, skoro opcja jest to powinna działać poprawnie.

Z zapamiętywaniem ustawień nie mam żadnego problemu.
Próbowałem już przeróżnych kombinacji i działa jak powinien
Mam sześć różnych urządzeń i dla każdego ustawione inne parametry,mój amplituner za to miał przygodę z końcówką mocy która się spaliła. Serwis spisał się na piątkę i sprzęt działa do dziś a że tak napiszę dostał już w dupę ;-)
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Spaliłeś końcówkę pracując z E80 ? Spróbuj zrobić to co człowiek na filmiku i sprawdź czy takie korekty faktycznie zapamiętuje.
Jeszcze kwestia Audyssey - czy faktycznie dodatek XT robi wielką różnicę i Denon dużo lepiej się skalibruje przy 5.1 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry