Denon X3100 czy Marantz SR5009

zukes

New member
pomieszczenie 40m2. Słucham 60% muzyki 40% kino.
Odsłuchiwałem oba urządzenia na głośnikach Dali Zensor 7 i Monitor Audio BX6.

Monitor Audio BX muszę odrzucić bo żonie się fizycznie kolor nie podoba.

Zatem pozostały głośniczki Dali Zensor 7.

Z Denonem zagrały fajnie (jak określił sprzedawca efekciarsko) z Marantzem poprawnie ułożony dźwięk wydaje się bardziej dokładny ale może to być sugestia. Marantz miał jakby przygaszoną górną część pasma ale może być to wynik moich przyzwyczajeń.

Osobiście obawiam się o wyświetlacz tego Maranza w zasadzie potrzebny do niczego.
Znalazłem też opinie o słabym pilocie Maranza (kąty i zasięg).
Nie mogłem przetestować kina.
Nie mogłem przetestować skalowania obrazu obu urządzeń. Czy ktoś z tego korzysta?
Czy urządzenia mają regulację opóźnień w torach audio?

Czy macie jakieś uwagi ekspoatacyjne do ww. urządzeń? Np. W Denon psuje się nagminnie HDMI itd.

Jeszcze kwestia kabli. Sprzedawca zapewnia mnie że kabel 2 x 2mm2 będzie OK dla przodów (że niby to tylko amplituner i różnicy na kablu 2.5 mm2 4 mm2 nie usłyszę żadnej). Jednak nie dostałem szansy posłuchania na innych kablach, bo sprzedawca ich nie miał.
Osobicie mam wątpliwości. Szczerze powiem, że ta opinia dotycząca przekroju kabla osłabiła moją wiarę w słowa sprzedawcy jako całość.
Tyłu wymagają około 10m bierzących kabla. Mają mniejszą moc.
Ale chętnie posłucham waszej opinii.

Czy możecie podzielić się waszymi opiniami na zadane powyżej pytania.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
- Nie wiem jaką cenę dostałeś na obydwa amplitunery, ja na Twoim miejscu rozważyłbym jeszcze Denona X4100, Marantza SR6009- można je dostać za niewiele ponad 4 tyś., a pomieszczenie masz spore.

- Opóźnienie dźwięku masz i w jednych i drugich urządzeniach.

- Nie wiem skąd ta opinia o nagminnie psujących się HDMI, awarie przytrafiają się dokładnie tak samo jak jakimkolwiek innym markom...

- kable na fronty proponowałbym min. 2x2,5mm, a jeszcze lepiej 2x4mm, na tyły 2x1,5mm wystarczą.
 

zukes

New member
Co wniosą Denona X4100, Marantza SR6009?

Nie mam potrzeb na nowe strefy.

Czy proponowane modele mają lepsze np. przetworniki cyfrowo analogowe co może skutkowac np. lepszym brzmieniem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co wniosą Denona X4100, Marantza SR6009?

Nie mam potrzeb na nowe strefy.

Czy proponowane modele mają lepsze np. przetworniki cyfrowo analogowe co może skutkowac np. lepszym brzmieniem.

Więcej wniesie zwłaszcza X4100, ma dużo lepszą kalibrację, większą moc, a to przełoży się na lepsze brzmienie
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno różnica w brzmieniu między X4100, a SR5009 będzie na korzyść Denon-a. Jednak ten Marantz do słabeuszy nie należy choć lepsza kalibracja w Denonie to duży plus. A kupujesz cały zestaw 5.1 Zensorów?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spytaj o ceny blackninja, przy kompletnym zestawie (ampli+kolumny 5.1) można dobre ceny wynegocjować.
Posłuchaj jeszcze raz z mocniejszymi modelami amplitunerów, łatwiej będzie ci podjąć decyzję, a na twoim metrażu dodatkowej mocy nigdy dość.
Jeśli chodzi o system kalibracji, to mam porównanie u siebie i wiem ile ona wnosi, poprzedni ampli miałem z podstawową kalibracją.
 

zukes

New member
Tak będzie sub Dali zensor E-12F.
Ponoć Marantz Sr5009 (na 100%) i Denon X3100 mają dokładną kalibrację.
Zatem może o czymś nie wiem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nigdzie napisałem, że jest niedokładna, a lepsza/ dokładniejsza i mająca znaczny wpływ na poprawę dźwięku, w X4100 jest MultEQ XT32
masz tutaj opis z testu:
Najbardziej obszerna automatyczna konfiguracja i kalibracja Audyssey MultEQ XT32 pozwala na dokonywanie ustawień z ogromną łatwością i dokładnością, również na korzystanie z zaawansowanego zestawu intalacyjnego Audyssey Pro, który mierzy i ustala doskonałą jakość dźwięku nawet w 32 różnych pozycjach, definiując najlepszą dostępną jakość dźwięku w praktycznie dowolnej wielkości i kształci e pomieszczeniu.
Flavors of MultEQ | Audyssey
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przejrzyj specyfikacje modeli....
dopłata jest nie tylko za lepszą kalibrację, dodatkowo masz większą moc, lepsze komponenty, lepsze brzmienie, etc....
Jak wcześnie napisałem, posłuchaj i zdecyduj czy warto.
Moim zdaniem, jeśli tylko budżet na to pozwala, to warto.
 

Geronimo zx

New member
Co wniosą Denona X4100, Marantza SR6009?
Nie mam potrzeb na nowe strefy.
Czy proponowane modele mają lepsze np. przetworniki cyfrowo analogowe co może skutkowac np. lepszym brzmieniem.

Korzystałem przez jakiś czas z avr-x4100 podłączone do monitor audio bx-6.Powiem szczerze,że nie było najgorzej.Dużo wniosły automatyczne kalibracje,funkcje które naprawde miały duży wpływ na poprawe jakości w dźwięku.Skakałem przy tym sporo i sprawdzałem na wszystkie możliwości żeby zaspokoić swój głód w stereo.A sprzedałem z tego względu,że korzystałem tylko z frontów (kino zaniedbane na maksa).Początkowe założenie było tak jak Twoje 60muzyka 40kino.Z biegiem czasu wszystko się pozmieniało dlatego proponuje też sie dobrze nad tym zastanowić ;-) Teraz gram tylko w stereo i jestem zaspokojony w 100%
 

Geronimo zx

New member
1-1.5k PLN za kalibrację pomieszczenia. Hmm

Początkowo tez rozmyślałem że lepiej byłoby kupić avr-x3100.Czytając chociażby specyfikacje wybrałem avr-x4100 (a mam salon 22m)Sam sprzedawca powiedział że 3100 nie polecaja w ogóle.
Do Twoich 40m naprawde przydałby się avr-x4100,jeżeli troche pogrzebiesz-podzwonisz to można go wyrwac w dobrych pieniądzach.Tylko się trzeba troche potargować ;-)
 

Geronimo zx

New member
Tak będzie sub Dali zensor E-12F.
Ponoć Marantz Sr5009 (na 100%) i Denon X3100 mają dokładną kalibrację.
Zatem może o czymś nie wiem.

Też tak myślałem zaczynając najpierw od denon avr-x2100 :-D Bardzo szybko przeskoczyłem na avr-x4100 ;-) Jeżeli się nie przekonasz do wyższego modelu to dobrze że avr-x3100 ma wyjście pre-out,w razie jakichkolwiek niejasnosci bedziesz mógł zawsze w przyszłości wzmocnić zestaw o wzmak.
 

vestpol

New member
Mam takie pytanie do posiadaczy x3100.

W danych technicznych mamy głębokość 38.8cm . Ile trzeba doliczyć na jakieś wtyczki i przewody z tyłu po podłączeniu? Max jaki mogę wygospodarować na półce to 40cm. Wcześniej planowałem X2100 i pod to była planowana półka, ale zdecydowałem się na x3100 tylko nie wiem czy się zmieści. ..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeśli będzie taka potrzeba, to rozwiązaniem może być np. coś takiego. Sam takich używam.

Podobnie z HDMI lub np. to. Tylko nie z ruchomym wtykiem na przegubie.
 
Ostatnia edycja:

vestpol

New member
Nie znam się zbytnio. Z tego co się naczytalem Zensor 7 5.0 lub 5.1 i x3100 powinno być ok. Nie jestem żadnym audiofilem wiec u tak powinienem być zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry