denon x2100w + klipsch rf 52 ii

Kerither

New member
Witam wszystkich mam zamiar zbudować sobie kino domowe ale zaczynam od fontów i amplitunera czy powyższy sprzęt będzie dobrym połączeniem ?
 

lobos

New member
Bez reklam
Napisz coś więcej...
- do jakiej muzyki?
- jak duże pomieszczenie?
- jakie brzmienie lubisz?
- ile chciałbyś max. dać za ampli+fronty?
 

Kerither

New member
-kolumny 2500-3000 amplituner do 2500.
-co do muzyki to słucham wszystkiego, wiec nie mogę się się szczególnie nakierować na rodzaj brzmienia ale lubię niski dobry bass
- salon ma 40m2
 

lobos

New member
Bez reklam
Duży salon. 40m2 to kawał pomieszczenia.
Tutaj idealnie pasowałyby Klipsch R-28F, które posiadam i bardzo polecam ;-)
Druga opcja to JBL Studio 290. Jedne i drugie to kawał kolumny z mocnym, niskim basem :)
Co do amplitunera to musiałbyś posłuchać kilku kombinacji i wybrać co najbardziej wg. Ciebie się zgrywa.
Jak coś z Denona to na pewno nie seria 2XXX, ponieważ będzie za słaba.
Denon X3000/3100, Marantz SR6008/6009, Onkyo 828/838 spróbuj odsłuchać coś z tego.
W zasadzie każda marka amplitunerów ma jakieś modele godne polecenia.
Trzeba tylko posłuchać i wybrać pod siebie.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Nie sugeruj się cenami katalogowymi ;-)
Idź posłuchaj a później jak już wybierzesz brzmienie, które najbardziej Ci pasuje będziesz kombinował, żeby kupić możliwie jak najwyższy model ampli ;-)
 

mors111

Active member
Bez reklam
aż tak źle nie będzie , elektronikę częściej się zmienia niż kolumny a te RF28 będą dobrze pasowały do pomieszczenia , jeśli akustyka będzie sprzyjać to i rf26 wystarczą , do dość dynamiczne kolumny ( 97db ) i nie wymagają doprowadzenie do nich mega mocy , X2100 jak dla mnie spokojnie wystarczy do nich , ma 500W zasilacz więc nie jest mały , owszem w tej cenie są też Onkyo 6.. , Marantz 5.... z zasilaczami 630-650W i też będą OK i mocy im nie zabraknie do tych kolumn w kinie domowym , a i w stereo też nie będzie źle
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiem już teraz po sobie, że jeśli pomieszczenie jest spore i kupujemy tylko jeden klocek do kina i stereo to trzeba mierzyć w jak najwyższy model ampli, żeby dobrze to grało.
Kerither, jeśli spodoba Ci się brzmienie Denon+Klipsch to za 5,5k myślę, że uda się wyrwać X3100+R-28F ;-)
 

Kerither

New member
Mam jeszcze jedno pytanie a co jesli po jakims czasie chchcialbym przeniesc sprzet do sypialni 23m2 czy te kolumny dalej bede sie dobrze sprawdzac?
 

Kerither

New member
Przy takim pomieszczeniu 40m2 to JBL Studio 290 i AVR370. Do mniejszego wystarczą Studio 280.

Zastanawialem sie nad nim juz wczesniej ale ponoc ma irytujaca wade 'halasuje' dlatego zaczalem sie zastanawiac nad nowszym rocznikowo sprzetem. Wybierem sie niedlugo na odsluchy i zobaczymy co z tego wyniknie. Zasugerowalem wczesniej klipsch gdyz slyszalem u znajomego i lubie takie brzmienie. Mam tez neutralne sluchawki akg wiec chcialbym uslyszec cos nowego.
 

Geronimo zx

New member
Witam
Popieram zdanie jednego z kolegow i sam wiem ze swojego doswiadczenia ze jak kupujemy jeden klocek do kd-stereo to naprawde warto zainwestowac w wyzszy ampli zeby to znosnie zagralo.Ja zaczalem od zestawienia 5.0 z avr-x2100 po chwili przesiadka na avr-x4100(duzo lepiej zagralo) az skonczylem na typowm stereo 2.0 +wzmak (tutaj naprawde wrazenia niesamowite)
Jezeli nie chcesz kupowac duzo wyzszego ampli to rozwaz ogolnie jakis z wyjsciem pre-out.W razie gdy po czasie okaze sie niedosyt to zawsze bedziesz mogl rozbudowac zestaw przez podlaczenie wzmaka i wzmocnienie frontow.Bo typowany avr-x2100 nie ma tej mozliwosci dopiero nastepny avr-x3100 ma to dostepne.Zerknij jeszcze na uzywki w dobrym stanie,zawsze w ten sposob mozemy modelami podskoczyc wyzej ;-)
Sam mam taka oferte ;-)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zastanawialem sie nad nim juz wczesniej ale ponoc ma irytujaca wade 'halasuje' dlatego zaczalem sie zastanawiac nad nowszym rocznikowo sprzetem. Wybierem sie niedlugo na odsluchy i zobaczymy co z tego wyniknie. Zasugerowalem wczesniej klipsch gdyz slyszalem u znajomego i lubie takie brzmienie. Mam tez neutralne sluchawki akg wiec chcialbym uslyszec cos nowego.
To nie wada tylko usterka i trzeba wtedy wysłać go do serwisu.
Ciut droższe masz Marantza SR5009, Denona AVR-X3100, Yamahe RXV-777...
 

Kerither

New member
ta yamaha v777 mnie zainteresowała bardzo tanio idzie ją dostać wybiore się dzisiaj do sklepu na odsłuchy jak zgrywa sie z klipschami i JBL 290
 
Do góry