Denon X2000 - Main Zone Off

phoba

New member
Witam,

Mam sytuację awaryjną. 1,5 roczna córka bawiła się pilotem i najwidoczniej przestawiła coś, na co nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania nawet w instrukcji. Mianowicie naciśniecie czerwonego przycisku POWER na pilocie nie powoduje (jak dotychczas) całkowitego wyłączenia ampli, a jedynie (jak się domyślam) Strefy Głównej - na wyświetlaczu pojawia się napis Main Zone Off, po chwili wyświetlacz przyciemnia się (ale nie zupełnie-nadal widać napis) i znika dźwięk.

Czy ktoś wie jak przywrócić poprzednie ustawienie dla całkowitego wyłączania ampli? Będę też wdzięczny za info jakaż to kombinacja klawiszy na pilocie spowodowała taki stan rzeczy.
 

phoba

New member
Hmmm, nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Po naciśnięciu Zone 2 na pilocie i power ampli faktycznie wylacza sie calkowicie. Ale po wlaczeniu, nacisnieciu Main Zone i power nadal na wyswietlaczu widac przygaszony napis Main Zone Off i ampli nie wylacza się zupełnie.
 

phoba

New member
Tylko Power daje taki efekt jak w moim pierwszym poście - ampli nie wylacza się calkowicie tylko samą strefę Main.
 

woytaski

New member
Bez reklam
No to chyba masz cały czas drugą strefę ON. Zresetuj ampli. Odłącz go od prądu na kilka minut. Powinno pomóc.
Nie potrzeba.
Wystarczy klikając klawiszem zone 2 ustawić "off" - później wyłączyć zasilanie z czerwonego klawisza.
Przy okazji sprawdź zone 3... Jeśli będzie aktywna (j.w.)

Następnie klawisz "main" (na ON) i znowu wyłącz czerwonym zasilającym.

Następne włączenie z czerwonego zasilającego powinno przywrócić pożądane ustawienia.
 

phoba

New member
Mała jeszcze nie jest taka kumata:) Ale jak podpatrzy u rówiesników to kto wie - może kiedys przemajstruje mi X2000 na X4000 :)
 
Do góry