Denon x2000 i film DTS z komputera

dnf

New member
Wczoraj włączyłem sobie film z dźwiękiem DTS i puściłem poprzez HDMI do mojego amplitunera jednak dźwięk był jakiś taki słaby a wcześniej nie zwracałem na to bardzo uwagi, bo filmy z gorszym dźwiękiem. Amplitner pokazał mi DoulbyPrologic II i dopiero po jakimś czasie znalazłem w aplikacji na IPada ustawienie dźwięku na DTS (w pilocie nie mogłem tego znaleźć jakoś, ale pewnie gdzieś tam jest). Moje pytanie jest o to czy amplituner nie powinien automatycznie wykrywać, jaki ma dźwięk?
 

marianowic

New member
Witam.
Ja z podobnym problemem spotkałem sie przy puszczaniu filmów z PC. sporo musiałem skonfigurować aby ampli widział dźwięk DTS.
 

mateo85

New member
Zależy jakiego programu używasz do odtwarzania np vlc ma w opcjach wybór ścieżki dźwiękowej. Ja osobiście używam xbmc i nie mam takich problemów program automatycznie wybiera dźwięk na najlepszy.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

dnf

New member
Programy są raczej ok - patrzyłem na XBMC, MPC HC i VLC. Wszystkie pokazują, że odtważają DTS tylko zastanawiam się czy amplituner nie powinien wykryć tego sygnału i pokazać że odtwrza DTS? Jak wybierałem na pilocie tryb dźwięku filmowego to mi włączał Prologic. Troche lepiej brzmiało na direct ale tylnich głośników nie słyszałem wogóle. Dopiero ręczne wybranie DTS dało efekt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Amplituner powinien wykryć z automatu DTS, tego dekodera nie da się włączyć samemu,nie da się również włączyć Dolby PrologicII gdy DTS jest prawidłowo wykryty.
Dźwięk jaki dochodzi do amplitunera to zwykłe stereo a Ty zapewne włączyłeś DTS-Neo
 
Do góry