Denon x2000 i druga strefa

dnf

New member
Witam,
Mam pytanie odnośnie drugiej strefy w amplitunerze Denon x2000. Chciałbym użyć tej strefy w dwóch różnych wariantach i zastanawiam się jak to zrobić. Obydwa warianty chciałem podłączyć używając wyjść „surround back”
1. Podłączenie głośnika z kabiny prysznicowej – mam w kabinie taki mały głośniczek podłączony pod radio które gra jak chce. Chciałem puścić tam sygnał z amplitunera tylko boję się, że coś mogę popsuć. Jak to zrobić najlepiej?
2. Chciałem użyć drugiej strefy na słuchawkach niestety standardowe wyjście słuchawkowe powoduje rozłączenie głośników więc zastanawiam się czy dało by się jakoś podłączyć słuchawki do drugiej strefy?
 

dnf

New member
Punkt pierwszy już załatwiłem – upewniłem się, że głośnik ma przynajmniej 6 omów (w specyfikacji wzmacniacza jest od 6 do 16) i wszystko jest ok.
Ciągle mam problem ze słuchawkami. Próbowałem podłączyć je do wyjścia „pre out” jednak jest strasznie cicho, bo to wyjście wymaga wzmacniacza. Troszkę boje się bez konsultacji podłączyć słuchawki do tego wyjścia, do którego podłączyłem kolumnę w kabinie. Czy nie popsuje sobie słuchawek jak podłączę słuchawki pod wyjście głośnikowego? Moje słuchawki to:
15 najładniejszych par słuchawek według gadżetomaniaków Ť Gadżetomania.pl
mają 32 omy i nie wiem czy mogę je tak po prostu podłączyć?
 

lorek24

New member
Witam, a ja mam inne pytanie odnośnie drugiej strefy. Gdy włączam drugą strefę leci to samo co w pierwszej. Chcę aby w drugiej strefie leciała muzyka np. z NETWORK a w pierwszej strefie np. CBL/SAT.
Problem polega na tym że przy zmianie wejścia na 1 strefie, zmienia się ono również na drugiej strefie i odwrotnie.
Ktoś wie jak to zrobić?
 

lorek24

New member
Problem rozwiązany, włączyłem najpierw ampli tylko z drugą strefą, wybrałem źródło a potem włączyłem pierwszą strefę i wszystko działa jak należy.
Drugie pytanie czy jest możliwość regulacji basów i sopranów dla drugiej strefy?
 
Do góry