denon X2000 czy yamaha rx-v675

dogowan

New member
Witam.
Potrzebuję pomocy przy podjęciu decyzji jak w temacie...
denon X2000 czy yamaha rx-v675
moje pokój to około 20-25m2 ampli będzie używany mniej więcej 45% tv i film 45% 10%gry
muzyka różna głównie rock od triphopu po Pink Floyd. Zwykle nie za głośno ale czasem jak jestem sam lubię depnąć i uraczyć sąsiadów dobrą muzyką. Lubię miękki bas nie lubię świszczącej góry. Chyba najlepiej jak do tej pory odpowiadał mi dźwięk ze słuchawek koss porta pro :) niestety nie potrafię obrazowo opisywać preferencji :) muzyki słucham głównie z dysku sieciowego w formacie flac dlatego ważne są dla mnie funkcje sieciowe W tej chwili mam zestaw głośniczków Jamo 416+s41+412 stąd moje drugie pytanie czy po dokupieniu przodów Jamo 606 a 416tki przenieść na sourundy? czy zamiast Jamo 606 można dać na przody np. Oli40? nie będą się "gryzły" z Jamo?
z góry dziękuje za odpowiedzi. Dodam że rozważałem poprzedniki tych modeli ale w systemie ratalnym korzystniej wypadają nowości. Niestety w Wałbrzychu nie mam możliwości odsłuchu czegokolwiek :(
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko jednoznacznie określić, który amplituner jest lepszy. Wszystko zależy od preferencji. Słyszałem tego Denona i model wyższy, natomiast z Yamahy słyszałem RX-A730. Moim zdaniem Denon oferuje pełniejsze brzmienie, lepszy bas i dynamika. Yamaha zagrała dla mnie za płasko i dość meczące były wysokie tony. Oczywiście słuchałem bez kalibracji itp. Denon w moim odczuciu trochę zmienił brzmienie. Jest trochę jaśniejsze i jest więcej wysokich niż w starszych modelach (miałem avr-1611). Z tych dwóch postawiłbym na Denona. To są moje subiektywne odczucie. Ciekawą propozycją są też Marantz 5007 i Harman avr370. Duży plusem jest posiadanie pre-out. Więc jak stereo Cię nie zadowoli (a oba mają stereo na wysokim poziomie jak na amplituner kd) to możesz podłączyć wzmacniacz. Co do kolumn to nie ma sensu pakować się w Jamo 606. Szkoda kasy. Oli40 to już porządne kolumny. Odsłuchiwałem kilka kolumn w tym przedziale cenowych i wybrałem właśnie je. Piszesz, że lubisz miękki bas (który jest jak na rozmiar kolumny potężny i nisko schodzi) i łagodne wysokie, więc myślę, że są to kolumny dla Ciebie. Co jakiś czas możesz stopniowo wymieniać poszczególne kolumny żeby skompletować cały zestaw wtedy brzmienie będzie spójne. Oczywiście jak zawsze najlepiej wybrać się na odsłuch.
 

dogowan

New member
Dzięki Pawel za opinie. Na te Oli40 jestem już prawie zdecydowany :). Niestety lekko przeliczyłem się z kaską cena za sztukę nie za komplet i na przody trzeba będzie poczekać. Ciekaw jestem opinii ludzi, którzy mieli styczność z t tymi amplitunerkami szczególnie jeśli chodzi o brzmienie i funkcje sieciowe. Co powiedzieli byście na dokupienie do tych Jamo 416 suba Jamo 260 co by trochę dołu dodać puki Oli 40 nie staną?
 
Ostatnia edycja:

dogowan

New member
Sorki że dopiero teraz się odzywam... brak czasu :) budżet to na chwilę obecną około 4k na ampli i sub czyli jakieś 100zl w systemie ratalnym. Co do amplitunera zdecydowałem się już na avr-x2000 i zastanawiam się nad subem jamo sub 360. Czy ktoś może coś o tym subie powiedzieć? a może inny z ofrty euro (łatwy dostęp do systemu ratalnego i 40x0 :))
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No i dobry wybor, ja ostatnio kalibrowalem AVR2113 czyli model starszy ale ta sama polka i Stereo bylo dla mnie bardzo dobre, zywe, szczegolowe z fajnym basem. W porownaniu do mojego 1910 troche lepsze, moj jest jeszcze ze starej szkoly Denona czyli raczej wiecej srodka a skraje pasma bardziej dyskretne. Na suba z 4k zostaje ci ok 1500zl wiec moze JBL Studio 150p lub E150
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tej kwocie 1500zł za suba, lub minimalnie więcej mozna wyrwać REL T5 lub Velodyne Impact 10. Zależy czy suba potrzebujemy w większości pod filmy czy do muzyki?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak się poszuka to można T5 nabyć sporo taniej, niż cena wyjściowa 1990zł. dogowan napisz do Blackninja i się wypytaj o ceny, bedziesz wiedział wtedy na czym stoisz.
 

dogowan

New member
no ten T5 to już trochę za dużo niewiele więcej a były by oli40 i sub mógł by być niepotrzebny. Te 4k to już jest max i tak zaczynałem od budżetu 2,5k i tak w tydzień przybyło :) a co powiecie na wharfedale spc-8 lub jbl sp150. Co do blackninja to wiem że jest magikiem od dobrych cen. Niestety w grę wchodzi tylko zakup na korzystne raty.
 

dogowan

New member
dziękuje wszystkim za pomoc kupiłem denona avr-x3000 i jestem baaardzo zadowolony. Faza testów i konfiguracji :) teraz szukam suba ;)
 

hockeyman91

New member
Czy kolega blackninja może zaproponować mi atrakcyjną cene za zestaw Denon AVR X2000 z kolumnami frontowymi Wharfedale 10.7? Interesuje mnie zakup fatalny. Z gory serdecznie dziękuje:)
 

Henry

Active member
Bez reklam
myślę że to nie zagra fatalnie ;-)
A dlaczego miałoby zagrać fatalnie? 10.7 to bardzo fajne kolumny, X2000 jest całkiem przyzwoitym amplitunerem.
Kolego zobacz X3000, trochę mocniejszy, ma pre out, więc jest w stanie znacznie więcej wykrzesać z tych kolumn, jak kiedyś podepniesz wzmacniacz, to usłyszysz ich prawdziwy potencjał
 

hockeyman91

New member
UPS... Sorry za ten "fatalny" ale słownik się ze mną zabawił. Mysle też o X3000 ale troszkę mnie trzyma budżet mimo rat. Choć skoro mówicie, że będzie lepiej to muszę tą opcję rozważyć. Myślałem jeszcze o kolumnach Magnat Quantum 677 ale podobno z Demonem lepiej zagra Wharfedale.
Póki co mam tanie kolumny Pioneer S-H240V i ampli Pioneer VSX 817 więc pewnie będzie dużo lepiej;)
Dziękuje za wszelkie sugestie!
 
Do góry