Denon X2000 + Bose Acoustimass® 10

radarolek

New member
Witam,
Czytam, szukam ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia dla słuszności zestawu, który bym chciał nabyć.
Pokój 19 m2. Zastosowanie kino domowe, muzyka od czasu do czasu ps3 ( po zakupie zestawu może częściej :))
Koniecznie Denon... od x lat chcę go nabyć. Głośniki ze względów estetycznych i nie za wielkiej przestrzeni wokół tv muszą być małe. Tylne koniecznie wiszące (podciągnięte peszle pod przewody).
Przy denonie mam jeszcze pytanie czy drugą strefę mógłbym podpiąć na głośnikach bezprzeowodowych....płytkarz był szybszy ode mnie i nie mam już trasy na przeciągnięcie kabli.
I ostatnia sprawa...jakie przewody jeżeli pójdę w BOSE
Będę wdzieczny za wszelkie sugestie
 

collider

New member
Bez reklam
Przewody to kup jakieś ze średniej półki, nie ma co przesadzać. Natomiast jeśli chodzi o głośniki to Bose jest świetnym produktem. Z małych poleciłbym ci jeszcze Boston Accoustics SoundWare S 5.1 lub KEF KHT-3005SE.
 

radarolek

New member
Dzięki...teraz znowu muszę poczytać. Boston 1/2 ceny...to chyba ich największy atut...Bose i KEF prawie ta sama cena. ..Laikiem jestem, ale Bose jako marka znaczy dla mnie więcej...a więc do lektury...Dzięki za dodatkowe opcje
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bose to uznana firma ,ma tyle patentów ,ze można by nimi obdzielić kilku producentów

Wracając do tego zestawu Acoustimass - ciekawa jest budowa wewnętrzna tego subwoofera ,która jest dosyć skomplikowana . Składa się z trzech komór w których są dwa głośniki przetwarzające sygnał prawego i lewego kanału ,ich ciśnienie akustyczne jest sumowane i promieniuje przez wspólny otwór ,dzięki czemu subwoofer schodzi dość nisko
 

collider

New member
Bez reklam
Dzięki...teraz znowu muszę poczytać. Boston 1/2 ceny...to chyba ich największy atut...Bose i KEF prawie ta sama cena. ..Laikiem jestem, ale Bose jako marka znaczy dla mnie więcej...a więc do lektury...Dzięki za dodatkowe opcje

Kef to też bardzo solidny i renomowany producent a do tego ten design. I jeszcze jedno, słuchałem Bose i byłem pod olbrzymim wrażeniem, jednak do dziś mam zagwozdkę jak to ustojstwo podłączyć do zwykłego amplitunera. Z tego co się orientuje głośniki podłączamy pod suba a sub pod ampek. Skoro tak to jak to skalibrować? Jak ma się do tego automatyczna kalibracja amplitunera i jeszcze mały kamyczek do ogródka. Trzeba pamiętać, że montaż głośników do ścian wcale nie musi być łatwy bo trzeba użyć oryginalnych zaczepów, które swoje też kosztują. No, ale jeśli już pokonasz te wszystkie niedogodności to zagra ta naprawdę full wyspas.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam,
Czytam, szukam ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia dla słuszności zestawu, który bym chciał nabyć.
Pokój 19 m2. Zastosowanie kino domowe, muzyka od czasu do czasu ps3 ( po zakupie zestawu może częściej :))
Koniecznie Denon... od x lat chcę go nabyć. Głośniki ze względów estetycznych i nie za wielkiej przestrzeni wokół tv muszą być małe. Tylne koniecznie wiszące (podciągnięte peszle pod przewody).
Przy denonie mam jeszcze pytanie czy drugą strefę mógłbym podpiąć na głośnikach bezprzeowodowych....płytkarz był szybszy ode mnie i nie mam już trasy na przeciągnięcie kabli.
I ostatnia sprawa...jakie przewody jeżeli pójdę w BOSE
Będę wdzieczny za wszelkie sugestie
Jaki budżet? Zdaje mi się, że można sieknąć cos lepszego. Między innymi np. z KEFem, firma solidna i dobrze brzmiąca.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Ciekaw jestem jak kolega sobie poradził z Bose i jak się sprawują?
Ja ilekroć miałem okazje posłuchać Bose - to zawsze byłem pod wrażeniem, w sensie pozytywnym oczywiście. Aż w końcu je zakupiłem wraz z Denonem AVR-X4000 do drugiego pomieszczenia:smile:.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

radarolek

New member
Chwila minęła..... 4000,00 to już max....inaczej będę nowego mieszkania na zabawki szukać....chętnie wrócę... Zdecydowanie cos płaskiego nacfront i centralny.... Tylne także wieszane....nie wiem czy to będzie dobre miejsce, ale zapytalbym....
Czy druga strefę będę mógł uzyskać, tzn. Podłączyć x2000 bezprzewodowo???. Chata wyremontowana a z peszlami nie zdążyłem;)
 

radarolek

New member
Wyminicie się opiniami na temat płaskich glosnikow....do denonka x2000. Myślałem jeszcze o t305...trochę przekroczyły by mój budżet...ale na poczatek fronty + centralny może dałbym rade

Jakiś dyskomfort czuję HK I DENON;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

radarolek

New member
czy ktoś potrafi wskazać różnice....?

Decyzja niezbędna.....
Definitive Technology ProCinema 600
Canton Movie 260
Focal Pack Sib 5.1 (5 x FOCAL SIB + CUB2)
Kef E305
Czy ktoś potrafi wskazać różnice i polecić.....nie zmiennie denon x2000
 

radarolek

New member
Bose Acoustimass 10 IV i jeszcze w drodze wyjątku....tylko jeden z forumowiczów zasial małą niepewność. Jak się ma automatyczne strojenie tzn... Czy się nie gryzie z tymi głośnikami....
 
Do góry