Denon x2000 - bardzo cicho

maku99

New member
Cześć,

Własnie zauważyłem, że mój denon zaczął bardzo cicho grać dla:
-Radia internetowego
-DLNA
-Spotify
-USB (flack'i)

Na skali 0-98 wcześniej koło 50 już było głośno, obecnie dając 80, jest tak wcześniej 20-30 (gra bo gra, ale żona w pokoju obok nic nie słyszy)
Dodam, że jeszcze nie dawno słuchałem spotifya, DLNA i było ok.

Jeśli chodzi o wejścia zewnętrzne (TV audio - HDMI, Optyczne) jest po staremu, czyli OK

W pierwszej chwili pomyślałem o kalibracji, ale zrobię ją dopiero jutro (już jest dość późno :) ), chociaż nie wiem czy to ma coś do rzeczy, skoro na zewnętrznych wejściach jest OK. Nie robiłem ostatnio żadnej aktualizacji, ani zmian.

Zrobiłem też reset ampka - już bez ustawień i kalibracji widać, że nic się nie zmieniło. Wejścia grją głośno, a wszystko co "wewnątrz" ampli gra cichutko - mogło coś paść - serwis ?
Znalazłem, też podobny problem w necie, ale bez rozwiązania...
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2288294
Ma ktoś może jakieś pomysły ?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Trzeba było nasze forum przeszukać ;), miałem niedawno to samo. To kwestia softu.
Ja z racji gwarancji wysłałem do serwisu Horna, wolałem sam nie kombinować, aby w razie poważniejszej usterki nikt nie zarzucał, że winą może być instalowanie oprogramowania nie będącego oficjalnie udostępnionego przez serwis/ dystrybutora. http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis...-dzwiekiem-radio-internetowe-usb-airplay.html
 
Ostatnia edycja:

maku99

New member
Hej,

Działa :)

Faktycznie był wątek na forum - szukałem. Dziwne też, że google go nie wyłapało.
W każdym razie może i dobrze, bo obeszło się bez serwisu.
Soft mam oryginalny ze strony Denona - automatycznie się nie wgrał, bo już był aktualny, ale zgodnie z oficjalna instrukcją można ponownie wymusić instalacje i tak też zrobiłem.
 

maku99

New member
Różnica jest bardzo mała więc to chyba nie jest jakiś problem. Możliwe, że mam podobnie. Można sobie też dla każdego źródła osobno ustawić poziom głośności -> np. wchodzisz w radio internetowe potem w opcje (teraz nie mam jak sprawdzić) i gdzieś jest taka funkcja w stylu "Poziom głośności dla aktualnego źródła" u ustawić żeby zawsze dodatkowo było kilka dB mniej lub więcej
 

Henry

Active member
Bez reklam
Zgodnie z info na:
Denon Firmware/Changelog Download

10.03.2014
Firmware: 8500-2784-1682
U mnie przy tym sofcie pojawił się problem, obecny, wgrany przez serwis ma takie samo oznaczenie, ale mam wrażenie, że jest minimalnie zmodyfikowany


Ok. Taki właśnie mam. Robiłem update zaraz po kupieniu na początku roku.
Jeszcze jedna kwestia to różna głośność z różnych źródeł.
Z TV po HDMI muszę podkręcać ponad 30-40, gdy tymczasem np radio internetowe czy muza po DLNA chodzi od 20-30. Macie podobnie czy to tylko u mnie ?

Pozdr

Jak jest za cicho, to indywidualnie możesz ustawiać poziomy dla każdego ze źródeł ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poprzednio zdarzało mu się zawiesić np. podczas zmiany pena czy stacjach internetowych i było tzw. kręcące się kółeczko (użytkownicy wiedzą o co chodzi ;) ), obecnie pojawia się komunikat- please wait czy connecting , załaduje się i idzie dalej, mam wrażenie, że działa teraz sprawniej i co ważne wróciła mi do listy jedna lokalna stacja radiowa, której wcześniej nie mógł złapać. Takie niuanse, ale wydaje mi się, że na plus w stosunku do poprzedniego oprogramowania.
Najdziwniejsze jednak jest to, że w informacjach pokazuje, że soft ten sam, a jednak inny ;)
 
Do góry