Denon+Wharfedale czy ONKYO+Quadral

Detec

New member
Witam
Zwracam się do Was o pomoc w wyborze kina domowego. Po licznych poszukiwaniach w internecie znalazłem 2 zestawy, które rozważam kupić. Kino ma być zainstalowane w pokoju o wymiarach 3,30m x 4,50m. Telewizor znajduje się na środku dłuższej ściany. Budżet jaki mam zamiar przeznaczyć to kwota około 3000 zł. Użytkowanie zestawu to około 60% słuchanie muzyki, 40% filmy. Bardzo proszę o wszelkie rady oraz "za" i "przeciw" dla poniższych zestawów lub propozycje innych zestawów w granicach w/w kwoty.
Oczywiście odsłuch obowiązkowy, ale na razie chciałbym przygotować się teoretycznie. Dane zestawów:

1. DENON AVR-1508 + DVD-1740 + WHARFEDALE CRYSTAL CR 30 WH2
2. ONKYO HTE 505/405 QUADRAL QUINTAS 500

pozdrawiam
 

Detec

New member
Z tego co zdążyłem wyczytać rysuje mi się taki obraz, że Wharfedale to lepsze jakościowo kolumny, natomiast Quadrale są gorsze. Nie wiem jak jest z aplitunerami. Powtarzają się opinie, że "Onkyo nie radzi sobie z basem".
Nie ukrywam, że kieruję się ceną. Dystrybutorzy sprzedają Onkyo własnie z Quadralami. Moje założenie było takie, żeby nie kupować "plastikowego" KD, tylko coś lepszego ale do 3000 PLN. Muzyka jaką słucham to rock, ale znajdzie się też symfoniczna (muzyka filmowa).
Nie chciałbym przekraczać założonego budżetu, ale czy istnieje jakaś korzystna modyfikacja dla tych dwóch zestawów (np. inne głośniki do Onkyo)?
Jestem laikiem, który stara się wybrać coś na zasadzie mniejszego zła, bo WYDAJE mi się, że z wymienionych przeze mnie zestawów:
Onkyo = lepszy amplituner, natomiast zestaw DENONA = lepsze głośniki.
I tak dalej jestem w kropce. Zbieram opinie, bo chcę na nich zabazować przygotowując się do odsłuchu kliku konfiguracji zestawów, które - mam nadzieję - pomożecie mi wybrać :)
pozdrawiam
 

DanielKK

New member
Sam mam zestaw Denon (tyle, że 1708 ) i Wharfedale CRYSTAL CR 30 WH2. Miałem podobny problem z wyborem. Odsłuchalem jednak oba zestawy i QQ był jak dla mnie zbyt basowy, mial za dużo dołu (ważne jeszcze jakiej muzyki słuchasz). Wharfedale dobrze sprawdzają się np. w jazzie.

Jak dla mnie na minus zestawu Denona trzeba zapisać amplituner, ktory jest podstawowym modelem. Może jednak Denon 1708?
 

robert_

New member
hm hm

a sprawdzałeś Yamaha + Quadral ? to o co pytasz, biorąc pod uwagę że 60% to słuchanie muzyki, jest bardzo trudno rozsądzić moim zdaniem. ja ze względu własnie na słuchanie muzyki wybrałem taki zestaw lat temu kilka i jestem zadowolony. oczywiście to bardzo subiektywna ocena.
 

Detec

New member
Panowie, muszę się szybko zdecydować.
Mam okazyjnie do kupienia
ONKYO HTE 604/405 QUADRAL QUINTAS 500. Czyli zmienił się amplituner w stosunku do wątku. który rozpocząłem. 505 słuchałem w tym zestawie i mi odpowiada. W kwestii samych amplitunerów - decydować się? 604 to model wyższy, ale starszy niż 505, czy w bilansie "za i przeciw" opłaca się?
pozdrawiam
 

Serdello

New member
Tak 604 jest jednak wyzszym modelem, mimo ze starszym to jednak lepszym jakościowo jesli chodzi o dzwiek. I jak juz wspominali Tannoye dop spokojnej muzy idealne :)
 
Do góry