Denon vs Pioneer

kdl

New member
witam, planuje zakup jednego z ponizszych modeli
1.denon 1706
2. pioneer vsx516
obydwa zestawy graly beda z kolumnami jamo seri e660 pionka sluchalem z tymi glosnikami ...niestety denona nie udalo mi sie posluchac ...jak sadzicie denon lepiej zagra (kino 40 % muzyka 60%) pomieszczenie 20m...
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie znam Denona, ale ma rade odnośnie Pioneera. Przemyślałbym zakup VSX-916. Cena jest tylko lekko wyższa, a dostajemy wzmacniacz 7 kanałowy i naprawdę bardzo dobry pilot wielofunkcyjny. Sam miałem tą wątpliwośći wybrałem wtedy 915 i nie żałuje. A ten pilot jest zadziwiająco dobrze pomyślany, kto ma wie o co mi chodzi. Już z tego powdu warto pomyśleć o 916.
 

piteron

Active member
Bez reklam
a ja bym proponował rozejrzeć się troszke bardziej na rynku
sporo lepiej zagra Yamaha 559-659 a i cena podobna
co do Denona to jeśli podstawą ma byś stereo zgoda,w każdym innym przypadku rozważ swoje preferencje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kompletu dla mnie najlepszą ucztę duchową daje Harman Kardon.
Delikatne dźwięki - słychać nawet jak ludzie ziewają na koncercie.
Ale fatycznie super jakośc . Możesz też posłuchć CA - bardzo wysoko oceniany sprzęt w WLK. Brytanii.

pozdrawiam
 

GKM

New member
kiki napisał:
Do kompletu dla mnie najlepszą ucztę duchową daje Harman Kardon.
Delikatne dźwięki - słychać nawet jak ludzie ziewają na koncercie.
Ale fatycznie super jakośc .

pozdrawiam
Skoro temat HI-END zabrnął aż tak wysoko,a co najmniej do przysłowiowych "najwyższych półek" To ...
Czyżby,jakimś dziwnym przypadkiem Mark Levinson ze swoimi "gratami" popadł już w niełaskę? :)
Pzdr.
 

zeberko

New member
Witam
Mam podobny problem, w bliskim czas okresie planuję zakup amplitunera av, półka średnio-niska, pokój 24m2, preferowana muza, ale w konfiguracjach przestrzennych z czasowymi powrotami do stereo, KD w reszcie wypadków, ale tu bodźce wizualne pozwalają odpuścić dla dźwięku (oczywiście tylko trochę)
Biorę kilka modeli pod uwagę, w kolejności preferowanego wyboru.
Pioneer 916, Denon 1706, Marantz 4600, Pioneer 516, HK 130, Yamaha 459
Każdy z nich ma pewne plusy, więc proszę o parę uwag, co aktualnym posiadaczom ww. sprzętu się w nich podoba, a co nie
Np. 916 ma dobry pilot, ma bi-amping, dobry procesor dsp, pre-out zaś, Marantz ładnie gra w stereo.
I może coś o menażerach basu w tych ampach.
Z ukłonami
 

deoc

New member
No coz uzytkuje Denona 1706 od lutego i sprawuje sie calkiem niezle - niestety mam do niego podlaczone glosniki KODA 706 - swietnie gra w kinie domowym - zwlaszcza w DTS - w stereo z glosnikami jest gorzej - ale o tym wiedzialem decydujac sie na model 706 a nie 702 (czyli mam w kolumnie 1x wysokotonowy 1x sredni 1x"nisko" 165mm) - teraz jestem na etapie wyboru suba (ale tez w kwocie do 600zl :/) Ogolnie muzy slucham z kompa - podlaczony Audigy 4 po coaxie (DVD Manta tez po Coaxie) i gra niezle. Co prawda przez mysl przeszla mi wymiana frontow (czyt. fronty na tyl a satelitki jako surround back'i) a na przod cos lepszego - ale to zalezy od kasy - a za 600zl samych frontow dobrych sie nie kupi raczej...
Co do basu to jest to dosc prosto rozwiazane - mianowicie jeden przycisk i masz do ustawienia BASS i TREBLE w zakresie +/- 12dB - oczywiscie musisz wykorzystac opcje STEREO lub inna niz DIRECT - bo przy tym ustawieniu amp nic z dzwiekiem nie robi tylko go przepuszcza...
Ciekawym rozwiazaniem jest automatyczne pozycjonowanie glosnikow - spisuje sie swietnie oraz "Personal memory Plus" - pamieta jak masz recznie skonfigurowane glosniki w jakim trybie... i tak np. w CD (komp) automatycznie lewy glosnik gra -2dB a prawy +1dB (siedze blizej lewego glosnika) a w AUX (DVD) jest wypozycjonowane na miejsce z ktorego ogladam DVD :D i wlasnie....

Aha pokoj mam mniej wiecej 5,5x3m a wysoki na 3,6m :/ i przy filmach wzmacniacz jest na -15 (max to chyba 21 - jeszcze tak glosno nie sluchalem - maks to bylo chyba +3 :D)
P.S. Przyznaje sie ze nie widze roznicy jak sluchalem Pioneera a Denona wiec odpuscilem sobie tego typu testy - mialem 1600zl i chcialem kupic lepszy amp a gorsze glosniki i jestem zadowolony...
 
Ostatnia edycja:

kdl

New member
Dzieki za opinie ....chyba zdecyduje sie na denona(jak mi sie zmiesci pod tv :)) ...no wiec ...jeszcze jedno pytanie o wymiary tego ampli ...wydaje sie ze jest strasznie duzy wg danych ze strony denona 41 szer 41 glebokosc i 15 wysokosc ...moze ktos to sprawdzic
 

deoc

New member
No jest duzy - ja odbierajac pudelko bylem w szoku - ale mialem nadzieje ze polowa to styropian - niestety nie :/ I musialem polke przesowac do przodu, by troche ampa wystawalo z tylu a czesc z przodu (czyt. ustawienie tak,a aby podstawki staly na blacie a nie wisialy) a jego wymiary to.... chwila gdzie ja mam miarke..... a jest ide mierzyc :
szerokosc 434mm
Wysokosc od podloza 144mm
glebokosc 374 + "pokretla" = 392

do tego z tylu odstaja koncowki i kable wiec dodaj z 5cm na glebokosc :) jest duzy :) i sie grzeje... ja przez pewien czas mialem na nim bezposrednio DVD polozone a teraz podstawki zrobilem na DVD ... z kieliszkow do wodki :D tego Ci u mnie pod dostatkiem :D:DD:D:D:D
 

kdl

New member
...no widze ze faktycznie bede musial stuningowac troche szafke pod amplituner ....pytanie mam odnosnie kabli do glosnikow ....przekroj 4mm na fronowe.reszta glosnikow polaczona kabelkami 2mm ...mozna jeszcze cos ulepszyc ?
 

deoc

New member
ja mam wszystkie glosniki podlaczone kablami 2,5mm - mialem brac do przednich 4mm ale raz ze gosc liczyl sobie 13zl/m !!!!! co przy 20metrach dawlao cene wieksza niz same glosniki. a 2,5 kupilem w zaprzyjaznionej hurtowni elektrycznej po 1,67/m co przy 40m kabla dalo sie przezyc. Tak jak mowilem - za duzo kasy nie mam wiec wybralem lepszy (jak na swoje mozliwosci) amp i slabsze glosniki. Teraz mam problem z wyborem TV ale chyba jednak Panasonic 32LX60 :p W gre wchodzi jeszcze 37PV60 (plazma) :/ No ale to juz nie ten dzial. Zycze udanego zakupu (ja kupowalem na allegro i wszystko jest OK) i milych wrazen odsluchowych.
 

zeberko

New member
Czy amplituner Pioneera 515/516 ma podobny menadżer basu jaki mają Denon czy Yamaha, gdzie mamy możliwość regulacji odcięcia basu na subwoofer?
 

AreckiW

New member
A ja proponuję rozważyć nowy model Denona AVR 1707.
Na www.areadvd.de jest już pierwszy teścik.
Wchodzi do sprzedaży w sierpniu, cena katalogowa w Niemczech 420€ i przede wszystkim 7 końcówek mocy x 110 WATT.
 
Ostatnia edycja:

grych2

New member
Witam

Podłączę się do tematu, zamierzam kupić sobie amplituner, ale problem w tym, że nie może on być duży (a dokładnie głębokość nie większa niż trzydzieści kilka centymetrów)

Wpadł mi w oko taki sprzęt:
Pioneer VSX 916 (ładnie się prezentuje, ma super pilota i ma wymiary które mi odpowiadają, cena 1300 zł)
Marantz SR 4600 (tez ładny, cena i wymiary podobne)

Używał będę 50% kino, 50% muzyka w pokoju 15m2, głośniki mam wykonane własnoręcznie (projekty gotowe z forum o takiej tematyce), jest to zestaw 5.0 z duzymi podłogowcami.

Dźwięk lubię dynamiczny, i nie chciałbym już wstawiać suba (miejsca brak)

Proszę o rade w doborze dobrego amplitunera, Yamaha i Denon nie wchodzą w grę są za duże, może znacie jeszcze jakiś dobry sprzęt do 1300zł co dobrze zagra, a zmieszczą mi się w półkę.

A może po prostu kupić pioneera np. 516 (trochę zaoszczędze)

Dziękuję za podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sprawdź amplituner Harmana , ktory dostaniesz w tej klasie cenowej.
Gra dla mnie - naprawdę doskonale.
pozdrawiam
 

grych2

New member
Nie wiem czy zmieści mi się w szafce (wymiary (szer. x wys. x gł.) mm
168x 440 x 381), mam pytanie ile musi być z tyłu miejsca na kable (najwyżej trochę odsunę stolik od ściany)
 

deoc

New member
Miejsce na kable... dolicz ze 2cm samych zaciskow i do tego jakies 2cm na kable... ale radze wiecej zalozyc, bo wentylacja to podstawa... takie amplitunery strasznie sie grzeja... jak pisalem - przez pewnien czas trzymalem DVD bezposrednio na ampie i byl strasznie goracy- teraz ma nad soba jakies 4x50ml ;) przestrzeni
 

grych2

New member
Więc chyba wybiorę Marantz AV SR 4600 bo jest najkrótszy a raczej to dobry sprzęt, do pionków jakoś nie mam zaufania, wyprostujcie mnie jeżeli się mylę.
 
Ostatnia edycja:

grych2

New member
potrzebna instrukcja

kupiłem Marantz AV SR 4600 Jeszcze nie bardzo mogę cos powiedzieć na temat wrażeń z odsłuchu, bo nie bardzo wiem jak się za niego zabrać (brak instrukcji po polsku) może ktoś ma i by mi przesłał, albo jakiś link gdziee jest, będę bardzo wdzięczny
 
Ostatnia edycja:
Do góry