Denon vs Onkyo

mrmari

New member
Kolejny z dylematów w wyborze pomiędzy ampli Denon 1509 a Onkyo 505.
Liczę na użytkowników forum, pewnie wielu stało przed podobnym dylematem przy wyborze ampli do KD, oczekuję opinii.
 

orhm

New member
ci, którzy kupili denona - napiszą, że denon. ci, którzy onkyo - że onkyo.
poza tym - przejrzyj wątki na forum i zobacz, co wypada napisać zadając takie pytanie.
 

mrmari

New member
Kolumny MA BR5, zestaw w większości do koncertów DVD i filmów.
Ampitunery dlatego takie, bo mogę kupić za okazyjną cenę, oba modele używane około roku.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
oh..jales ?!
nie wiem jak ten denon , jednak nie sadze ze to jakis "demon"....
onkyo 505 znam- malo tego podlaczone mialem kedys przez chwile
do niego wlasnie br5....
chlopie to ampli co najwyzej "piednie" tymi kolumnami a wydobyciu chocby
polowy ich mozliwosci nie mowie.....:D

poszukaj juz lepiej (jesli dopuszczasz kupno "uzywki" ) onkyo 605 !
w dodatku dzwiek przyjmuje prze hdmi - a wciskanie komus dzis ampli ktory tego
nie robi to .... nietaktowne przynajmniej....:D
 

Kaszan

New member
Oprócz w.w. Onkyo możesz poszukać też używek Denona z cyferką 8 na końcu: 1908, 2308, 2808. Trzymaj się z dala od tej 505 i 1509 bo będziesz żałował.
 

mrmari

New member
Denona miałem okazję używać przez jakiś czas pracując za granicą, podłączonego pod jalkieś Wharfedale.
Odpowiadało mi brzmienie, więc myślałem że z MA zagra równie dobrze ;)
Nie potrzebuję jakiegoś wypasionego ampli, bo mieszkanie w bloku, salon ok 15 m2 :(
 

Kaszan

New member
Proponowane ampy nie są wielkim wypasem ale posiadają funkcję bez której kupno amplitunera jest w tej chwili nieporozumieniem- przyjmują dźwięk po hdmi. Wystarczy prześledzić tematy zakładane przez osoby zdzwione brakiem dźwięku i lamentujące, że wystarczyło dorzucić te kilkadziesiąt złotych więcej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie potrzebuję jakiegoś wypasionego ampli, bo mieszkanie w bloku, salon ok 15 m2 :(

nie musisz sluchac "na cala pale"...;-)
amplituner musi miec na tyle mocy aby radzil sobie jakos z kolumnami juz tak od troche wiecej niz pol skali. chocby po to aby zachowal jakas elastyke w dynamice gdy dostanie odpowiedni sygnal , do tego tez wlasnie potrzebne ci HDMI przyjmujace audio w ampli.
 
Do góry