Denon vs Onkyo na Monitor Audio RX6

mario1969

New member
Witam,
dodam moje 3 grosze, z własnego doświadczenia.
Jak widać w "o mnie" posiadam ampli podłączony (pre-out) do wzmacniacza (wejsciem AUX może być inne),
Na wzmacniaczu w czasie korzystania z KD ustawiony poziom głośności na godz 12. System audyssey Yamahy wysterował (użył korektora cyfrowego) kolumny C,SR,SL do bardzo zbliżonego charakteru dźwięku kolumn frontowych - nadmienię ,że w robi to każdy lepszy ampli KD ponieważ kolumny tylne w większości naszych systemów to monitory lub podłogowe z innej serii i różnią w np w ilości basu czy średnich.
W czasie oglądania filmów, koncertów czy słuchania muzyki w DTS, DD wg mnie osiągnąłem najlepszą jakość na swoim systemie, ampli odciążony frontami ma więcej rezerwy prądowej co między innymi przekłada się na dynamikę i oddawane waty na kanały kolumn efektowych.

CD mam podłączone na 3 sposoby:
1. wyjście fixed bezpośrednio do wzmacniacza bezapelacyjnie najlepsza jakość dżwięku w stereo w moim systemie. Oczywiście muszę pamiętać o zmniejszeni skali na potencjometrze głośności wzmacniacza ponieważ głośność jest od godz 12 już imponująca (producent kolumn podaje efektywność 93DB )
2.wyjście Variable do wejścia multichanel w ampli pod SR i SL tu mam też porządne podłogowe siadam frontem do nich i słucham w PureDirect lub jak w kinie tyłem one grają cichutko a ja kimam;). Jakość 4+ w stereo,
3.Wyjście cyfrowe coaxial do wejścia cyfrowego w amli. Bardzo rzadko miksuję tak dżwięk stereo jakimś trybem muzycznym z ampli.

Z ciekawości przeprowadziłem parę testów:
-muzyka z CD po analogu idąca przez ampli (tryb PureDirect) podłączony do wzmacniacza do AUX w trybie source (odcięcie przedwzmacniacza) zabrzmiała tak samo jak wpięcie pod Main-in (użycie wzmacniacza jako końcówki mocy) jeżeli była różnica to na granicy percepcji,
- porównanie CD podłączonego wyjściem fixed do wzmacniacza (wejście CD) i wyjściem z CD variable przez ampli (tryb PureDirect-ominięcie sekcji cyfrowej) do wzmacniacza (wejście AUX) dla mnie i rodziny zagrały identycznie co świadczy o bardzo dobry wyjściu Pre-Out z mojego ampli (powyżej była wtedy tylko "z") .
-dźwięk poprzez tanie (2.50 zł) banany na kablachj głośnikowych robił się odczuwalnie płaski z mniejszą ekspozycja dlatego mam kable podłączone bezpośrednio do głośników i ich silników.
- experyment ze switschem (domowy eksperymetalny przełącznik) spowodował to samo co przy użyciu bananów, słaba jakość miedzi wyeliminowała u mnie to zastosowanie.
- dla mnie grają inaczej Procab LS25 i srebrnego koloru Jamo oraz jednożyłowy kabel do instalacji elektrycznej,
- 4 różne kable RCA od 5-50zł zagrały identycznie. w teście wykorzystałem oba analogowe wyjścia CD podpiętego bezpośrednio do 2 wejść wzmacniacza.
pozdr Mariusz
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
System audyssey Yamahy wysterował (użył korektora cyfrowego) kolumny C,SR,SL do bardzo zbliżonego charakteru dźwięku kolumn frontowych - nadmienię ,że w robi to każdy lepszy ampli KD ponieważ kolumny tylne w większości naszych systemów to monitory lub podłogowe z innej serii i różnią w np w ilości basu czy średnich.

szczerze mowiac pierwszy raz slysze o tym ,ze system kalibracji potrafi dopasowac brzmienie jednych kolumn do drugich ?! zawsze bylem przekonany ,ze ustawia opoznienia, sile wzmocnienia poszczegolnych kanalow no i oczywiscie korektor pod katem "wspolpracy" z pomieszczeniem -odleglosc miejsca odsluchowego od poszczegolnych kolumn,tlumienie lub rezonansowanie poszczegolnych czestotliwosci w pomieszczeniu.
jezeli zadaniem audyssey jest rowniez dopasowanie brzmienia roznych kolumn w ukladzie (przez "rozne" rozumiem innego producenta, inna serie itp.) to oswiadczam ,ze w amplitunerach onkyo to absolutnie nie dziala ! wiem ,bo sprawdzilem...:wink:
mialem sytuacje ,ze glosnik centralny byl "nie od kompletu" (inny producent) i pomimo uzycia automatycznej kalibracji , nie dalo sie tego sluchac ! poprawa nastapila....po odlaczeniu centala...
szczerze mowiac nie chce mi sie jakos wierzyc ,ze system kalibracji yamahy (czy jakiegokolwiek innego producenta) potrafi tak ustawic wszystkie parametry ,aby kolumny innych producentow w graly taka sama barwa dzwieku...- JBL nie beda graly jak Dali, a Jamo jak Focale chocby nie wiem co za cuda amplituner korektorem dokonywal !

mysle ,ze jednak w wiekszosci wypadkow , kolumny surround i centralny w naszych zestawach sa jednak od tego samego producenta i tej samej serii...to raczej przypadki "mieszania" roznych glosnikow w zestawie sa wedlug mnie mniejszoscia.
oczywiscie przy kolumnach z tej samej serii jest roznica w brzmieniu,czy tez ilosci basu (srednich i wysokich raczej nie - najczesciej pasma te sa przekazywane zarowno we frontach jak i monitorach i centralnym takimi samymi przetwornikami) jednak nie ma to tak duzego znaczenia poniewaz najnizsze pasma sa przekazywane przez subwoofer ,a nawet jesli nie ,to i tak rozchodza sie bezkierunkowo- tak wiec nie jestesmy w stanie jednoznacznie wskazac ich zrodla...:wink:
 

mario1969

New member
Być może się zapędziłem jeśli chodzi o wszystkie "porządne" amplitunery, po prostu myślałem, że standardem jest funkcja Parametric Equalizer (lub coś w tym stylu) dla każdej z kolumn osobno w której mamy możliwość wyeksponować wybrane częstotliwości. w przypadku moim akurat od 63Hz do 16kHz np sinusoidalnie "w uśmiech :) w zakresie od -20dB do +6
Nie napisałem grają taką samą barwą dźwięku, bo to nie możliwe- napisałem że charakter dźwięku jest bardzo zbliżony -dobra popłynąłem ze słowem "bardzo" pozostaje zbliżony vel podobny. Wykres OSD Freq.EQ frontów jest liniowy pozostałych mocno pofalowany. Wyłączenie centralnego w moim odczuciu zdecydowanie pogarsza odbiór. Całkowicie się zgadzam że kolumny powinny być tej samej serii. Mnie niestety nie było stać w momencie kompletowania KD wydać na c/sr/sl 6k pln, myślałem że zbiegiem czasu podmienię. Z wiekiem zmieniły się priorytety.
Faktycznie brak trochę logiki w "kolumny tylne w większości naszych systemów to monitory lub podłogowe z innej serii i różnią w np w ilości basu czy średnich" wyciąć "innej"
Pozdr serdecznie
 
Ostatnia edycja:

anxion

New member
Witam
Mam onkyo 876 z MA rx6 i powiem jedno gralo spoko dopoki nie uslyszalem prawdziwego wzmacniacza stereo . Nie ma co porownywac KD do wzmaka stereo taka jest prawda .Kupilem nada 326bee za 280 euro onkyo za 800 euro i ten wzmak nad zjadl onkyo za 4 tys we wszystkim dynamicie , detalicznosci,muzykalnosci i neutralonosci.
I nie bede mowil o rpawdziwych realnych watach bo w onkyo mam 200 watt i galka do 70% a nadzik 20% i chyba nie musze mowic ktory gra lepiej

lepiej sobie kupic tani amplituner do kd a dodac na lepszy wzmak sterero z main in

Pozdrawiam
 

frycu30

New member
Witam
Mam onkyo 876 z MA rx6 i powiem jedno gralo spoko dopoki nie uslyszalem prawdziwego wzmacniacza stereo . Nie ma co porownywac KD do wzmaka stereo taka jest prawda .Kupilem nada 326bee za 280 euro onkyo za 800 euro i ten wzmak nad zjadl onkyo za 4 tys we wszystkim dynamicie , detalicznosci,muzykalnosci i neutralonosci.
I nie bede mowil o rpawdziwych realnych watach bo w onkyo mam 200 watt i galka do 70% a nadzik 20% i chyba nie musze mowic ktory gra lepiej

lepiej sobie kupic tani amplituner do kd a dodac na lepszy wzmak sterero z main in

Pozdrawiam
Jeśli mogę zapytać, gdzie kupiłeś tego Nad'a po tak dobrej cenie ?
 

anxion

New member
witam
A wiec ja zamowilem z angli 2 lata gwarancji zaplacilem 229£ teraz kosztuje 249 ale oni zmieniaja caly czas tam ceny tego nada raz jest 249 raz 229.
O to stronka

Polecam bardzo ta firme , kupujac cd i wzmak przesylka gratis

zamowilem juz 2 takie zestawy dla szwagra i tez jest zadowolony

C326BEE - Amplifiers - SightandSounduk.co.uk
 

frycu30

New member
witam
A wiec ja zamowilem z angli 2 lata gwarancji zaplacilem 229£ teraz kosztuje 249 ale oni zmieniaja caly czas tam ceny tego nada raz jest 249 raz 229.
O to stronka

Polecam bardzo ta firme , kupujac cd i wzmak przesylka gratis

zamowilem juz 2 takie zestawy dla szwagra i tez jest zadowolony

C326BEE - Amplifiers - SightandSounduk.co.uk
Witam z tego co piszesz to ten NAD spokojnie sobie radzi z Twoimi RX6, czy mógłby mieć trochę więcej mocy? Zastanawiam się nad nim bo rzeczywiście dobra cena i mam RS5. Także jak z Twoimi sobie radzi bez problemu to z moimi tym bardziej...chyba raczej nie warto dokładać do 355, w cenie dokładki prawie CD. Pozdrawiam i dzięki za namiar :-D
 

anxion

New member
jak dla mnie ten nadzik radzi sobie bardzo dobrze z rx6 ma wystarczajaco mocy . Jak potrzeba dobrego uderzenia to jest , jak ma zejsc nisko rowniez daje rade
 
Do góry