Denon przedstawia nowe amplitunery kina domowego z Dolby Atmos Sound.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, wystarczylo kilka zdań :)
Mnie nie przekonasz obszernymi wyjasnieniami, ale tez nikogo nie namawiam.
Przeciez to nie moja sprawa.
Jedynie, odpal Trona i przetestuj jeszcze raz, bo mam wrazenie ze nie testowales na odpowiedni materiale. Wyraziles swoje zdanie, a ja swoje i zostanmy przy tym, ale fajnie jakbys przetestowal na tym samym materiale co ja i dopiero wtedy moglibysmy podyskutowac.
Co do kabli HDMi, ja roznicy nie widze, byla jak pamietasz obszerna dyskusja na ten temat tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/105779-kable-hdmi.html
Dziwi mnie tylko to, ze widzisz roznice w kablach, a sceptycznie jestes nastawiony do 7.1. Ja rozumie Atmos (nic nie wiemy), czy systemy 12.2, ale 7.1? Ja mam male glosniczki na tylach, nikomu nie wadza, nawet ich specjalnie nie widac, bo mam tam firane, a przy materialach 7.1 daja kupe frajdy.
Dodam ze kosztowaly grosze, w zasadzie nie wiele wiecej jak Twoj kabel HDMI (kupilem uzywane).

Niestety film Tron mam na dvd wiec nie bede mogl go sprawdzic ale sprawdzalem inne i jakos mnie nie powalilo, ale chyba nie do konca mnie jednak rozumiesz. Bo my mowimy o dwoch zupelnie innych rzeczach, ja mam na mysli drogie glosniki i i ch wartosc w stosunku do tego co uslyszalem z Kumplami,a Ty caly czas mowisz o budzetowych glosnikach.. Wiec to tak jak i z kablami, o ktorych tak jak pisalem uwazam ze jesli ktos nie ma kasy na tyle zeby isc do sklepu i sobie kupic kawalek kabelka HDMI za 500 czy 700 zl to nie jest to warte do tego co sie zobaczy na tym kablu. Bo filmy dvd to juz niemalze przeszlosc - aczkolwiek ja mam ich tyle ze dla mnie bylo to warte. Zreszta mysle ze dla mnie wydac 500 czy 700 zl na kabel HDMI to jest zupelnie inna kwota niz dla wielu tutaj Kolegow. Dlatego powtarzam raz jeszcze pewne drogie rzeczy nie sa warte kupna w stosunku do tego co sie uslyszy lub co sie zobaczy. Tylko tez i w przypadku tych glosnikow o ktorych ja mowilem to nie byla kwestia 500 czy 700 zl.. niektorzy tutaj maja cale kino domowe za takie glosniki, wiec dlatego uwazam ze te akurat glosniki nie byly warte w stosunku do swojej ceny na tym metrazu jesli chodzi o system 7.1. Bo to tez jest istotne dla mnie - wielkosc pokoju. Gdybym mial salon 35 m kupilbym je na 100%. A innych nie kupie zeby mi miejsce zawalaly bo mam raptem 25 m i to jest salon uzytkowy, a nie pokoj dedykowany do KD. W innym wypadku mam zestaw od starego KD w tym i monitory, ktore mam podlaczone do drugiego KD w sypialni i moglbym je podlaczyc, ale to nie to o czym ja mysle jesli chodzi o aspekty wizualne, dzwiekowe jak i uzytkowe.
Rowniez nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swoich pogladow podobnie jak Ty - to jest indywidualna sprawa. Ja wyrazilem swoja opinie, ktorej nie zmienie podobnie jak Ty :)
 
Ostatnia edycja:

Slawko1

New member
Bez reklam
Niestety film Tron mam na dvd wiec nie bede mogl go sprawdzic ale sprawdzalem inne i jakos mnie nie powalilo, ale chyba nie do konca mnie jednak rozumiesz. Bo my mowimy o dwoch zupelnie innych rzeczach, ja mam na mysli drogie glosniki i i ch wartosc w stosunku do tego co uslyszalem z Kumplami,a Ty caly czas mowisz o budzetowych glosnikach.. Wiec to tak jak i z kablami, o ktorych tak jak pisalem uwazam ze jesli ktos nie ma kasy na tyle zeby isc do sklepu i sobie kupic kawalek kabelka HDMI za 500 czy 700 zl to nie jest to warte do tego co sie zobaczy na tym kablu. Bo filmy dvd to juz niemalze przeszlosc - aczkolwiek ja mam ich tyle ze dla mnie bylo to warte. Zreszta mysle ze dla mnie wydac 500 czy 700 zl na kabel HDMI to jest zupelnie inna kwota niz dla wielu tutaj Kolegow. Dlatego powtarzam raz jeszcze pewne drogie rzeczy nie sa warte kupna w stosunku do tego co sie uslyszy lub co sie zobaczy. Tylko tez i w przypadku tych glosnikow o ktorych ja mowilem to nie byla kwestia 500 czy 700 zl.. niektorzy tutaj maja cale kino domowe za takie glosniki, wiec dlatego uwazam ze te akurat glosniki nie byly warte w stosunku do swojej ceny na tym metrazu jesli chodzi o system 7.1. Bo to tez jest istotne dla mnie - wielkosc pokoju. Gdybym mial salon 35 m kupilbym je na 100%. A innych nie kupie zeby mi miejsce zawalaly bo mam raptem 25 m i to jest salon uzytkowy, a nie pokoj dedykowany do KD. W innym wypadku mam zestaw od starego KD w tym i monitory, ktore mam podlaczone do drugiego KD w sypialni i moglbym je podlaczyc, ale to nie to o czym ja mysle jesli chodzi o aspekty wizualne, dzwiekowe jak i uzytkowe.
Rowniez nie mam zamiaru nikogo przekonywac do swoich pogladow podobnie jak Ty - to jest indywidualna sprawa. Ja wyrazilem swoja opinie, ktorej nie zmienie podobnie jak Ty :)

Kabla HDMI za 500 czy 700 zł to możne dawać lepsze samopoczucie a nie lepszy obraz.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wy tu się sprzeczajcie a ja lecę zamawiam. THX.Tylko ten kabel da mi jakość dźwięku jak w Holywoodkich kinach ;)

Jak ja lubię te ich magiczne nazwy

Ultimate High Speed THX®-certified HDMI cable

x1198FTHDMi-o_top.jpeg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze Lolek, niech Ci bedzie.
Ja mam te 2 dodatkowe glosniki do 7.1 ktore byly bardzo tanie (powtarzam juz to 3 raz), wiec aspekt finansowy jest nie na miejscu.
Ty uwazasz, zeby sie cieszyc 7.1 trzeba inwestowac 6tys. a ja mam inne zdanie.

Na temat wizualnych przemyslen tez nie bede sie wypowiadal, bo to indywidualna sprawa kazdego z nas, jeden woli doniczki, obrusy, czy materace na scianach, drugi woli kolumny.
To sa prywatne sprawy, ja zapewniam ze na ok. 20m2 7.1 daje rade i nikomu to nie wadzi, zyje sie dobrze.
Natomiast jezeli poruszasz aspekt finansowy, to tak na dobra sprawe malo przedmiotow ktore mamy w posiadaniu są warte swojej ceny.
Zapytaj "Kowalsiego" czy doplacilby 5tys. dodatkowo do Onkyo 5010, wgledem seri "8".
To samo mozesz napisac o Marantzie. Postuka Ci w glowe i tyle. Podobnie bedzie z kablami, telewizorami, kolumnami czy autami. Tylko co nas to interesuje, ja pisze o tym co mozna zyskac (przy odpowiednim materiale i ustawieniu), a nie ile co jest warte, a tym bardziej chce przekazac to, ze mozna uzyskac dobry zauwazalny efekt bez nadwyrężania budzetu.

Nie zmienia to jednak faktu, ze 7.1 daje rade, bez wgledu na cene i na ile to jest adekwatne w kontekscie wydanych pieniedzy, co akurat w moim przypadku nie ma znaczenia z uwagi na znikome koszty tych kolumn, ale mniejsza z tym.

Napisz mi moze jakie filmy testowałes w 7.1 na BR?
Sprawdze to i obiecuje, ze napisze jak jest, a nie jak chcialbym zeby bylo :)

Wy tu się sprzeczajcie a ja lecę zamawiam. THX.Tylko ten kabel da mi jakość dźwięku jak w Holywoodkich kinach ;)
Jak ja lubię te ich magiczne nazwy

Mów co chcesz, ale za 50zl chetnie kupiłbym ten kabelek, te śrubki wyglądają profi :)
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Mów co chcesz, ale za 50zl chetnie kupiłbym ten kabelek, te śrubki wyglądają profi :)[/QUOTE]

On kosztuje prawie 50zł . 24$
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tu akurat zgadzam się z armanigiem. Jak dla mnie, dopiero system 7.1 dał mi pełną satysfakcję z przestrzenności dźwięku. Chodź mogę znacznie więcej (Denon AVR-4311). Po prostu 5.1 ma, w moim odczuciu, akustycznie „dziury” na bokach. Lolek, nie mam zamiaru do niczego Cię namawiać i przekonywać, ale co do „Tronu”, to naprawdę warto, abyś tego posłuchał. Oczywiście z BR. A sprzęt masz naprawdę klasa, więc o wrażenia byłbym spokojny. :)

A ten kabelek HDMI-THX, to coś nisko się cenią chłopcy. :wink:
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tu akurat zgadzam się z armanigiem. Jak dla mnie, dopiero system 7.1 dał mi pełną satysfakcję z przestrzenności dźwięku. Chodź mogę znacznie więcej (Denon AVR-4311). Po prostu 5.1 ma, w moim odczuciu, akustycznie „dziury” na bokach. Lolek, nie mam zamiaru do niczego Cię namawiać i przekonywać, ale co do „Tronu”, to naprawdę warto, abyś tego posłuchał. Oczywiście z BR. A sprzęt masz naprawdę klasa, więc o wrażenia byłbym spokojny. :)

A ten kabelek HDMI-THX, to coś nisko się cenią chłopcy. :wink:

może to podróbka??Chyba tak bo nie widzę na ich stronie...
Monster Cable THX 1000 (8 feet) Ultimate High Speed THXŽ-certified HDMI cable at Crutchfield.com

A co tak się uparliście na ten TRON?? A Hobbit 7.1 ?? coś się dzieje z tyłu za nami??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

Podrobki sie zdarzają, ale na stronie sklepu masz "DISCONTINUED", wiec wycofany z produkcji.
Co nie zmienia faktu, ze lekko ponad 20$ to niska cena, chociazby dla samej trwalości warto.

A co tak się uparliście na ten TRON?? A Hobbit 7.1 ?? coś się dzieje z tyłu za nami??

Nie mam pojecia, nigdy nie ogladalem Hobbita w calosci :)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
[QUOTE/]Nie mam pojecia, nigdy nie ogladalem Hobbita w calosci :)[/QUOTE]

Hm, żartujesz.Super film .Szczególnie 2 część.Zachęcam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze Lolek, niech Ci bedzie.
Ja mam te 2 dodatkowe glosniki do 7.1 ktore byly bardzo tanie (powtarzam juz to 3 raz), wiec aspekt finansowy jest nie na miejscu.
Ty uwazasz, zeby sie cieszyc 7.1 trzeba inwestowac 6tys. a ja mam inne zdanie.

Na temat wizualnych przemyslen tez nie bede sie wypowiadal, bo to indywidualna sprawa kazdego z nas, jeden woli doniczki, obrusy, czy materace na scianach, drugi woli kolumny.
To sa prywatne sprawy, ja zapewniam ze na ok. 20m2 7.1 daje rade i nikomu to nie wadzi, zyje sie dobrze.
Natomiast jezeli poruszasz aspekt finansowy, to tak na dobra sprawe malo przedmiotow ktore mamy w posiadaniu są warte swojej ceny.
Zapytaj "Kowalsiego" czy doplacilby 5tys. dodatkowo do Onkyo 5010, wgledem seri "8".
To samo mozesz napisac o Marantzie. Postuka Ci w glowe i tyle. Podobnie bedzie z kablami, telewizorami, kolumnami czy autami. Tylko co nas to interesuje, ja pisze o tym co mozna zyskac (przy odpowiednim materiale i ustawieniu), a nie ile co jest warte, a tym bardziej chce przekazac to, ze mozna uzyskac dobry zauwazalny efekt bez nadwyrężania budzetu.

Nie zmienia to jednak faktu, ze 7.1 daje rade, bez wgledu na cene i na ile to jest adekwatne w kontekscie wydanych pieniedzy, co akurat w moim przypadku nie ma znaczenia z uwagi na znikome koszty tych kolumn, ale mniejsza z tym.

Napisz mi moze jakie filmy testowałes w 7.1 na BR?
Sprawdze to i obiecuje, ze napisze jak jest, a nie jak chcialbym zeby bylo :)


Mów co chcesz, ale za 50 zl chetnie kupiłbym ten kabelek, te śrubki wyglądają profi :)


Napisz mi moze jakie filmy testowałes w 7.1 na BR?
Sprawdze to i obiecuje, ze napisze jak jest, a nie jak chcialbym zeby bylo :)

Wiec tak Kolego co do kasy i ile to warte jest to zgadzam sie z Toba w 100% ale powiem Ci ze na amplituner najmniej mi szkoda bylo kasy bo dla mnie roznica jest duza pomiedzy seria 8, a 5010, seria 8 nie byla w stanie dac pradu moim kolumnom, prawie basu nie bylo czuc.. wiec tu nie zaluje. Natomiast tak jak pisalem ze kable czy tez np bluray denona nie sa warte tych pieniedzy, tylko kupujac np amplituner ten co ja mam nie kupie odtwarzacza bluray np samsunga za 500 zl. Czy tez nie kupie kabla glosnikowego za 7 zl/m. I mysle ze wiesz co mam na mysli.
Tez nie twierdze ze tylko drogie glosniki sprawdzaja sie w 7.1 bo Ty jestes przykladem gdzie Ci sie podoba i masz tanie glosniki. Ja tylko twierdze ze ja musze miec takie, a nie inne glosniki, bo nie wyobrazam sobie w salonie uzytkowym stojacych kolumn zagracajacych mi salon. Bo nie mam 35-40 m tylko 25 m. Do tego dla mnie kolumny musza miec swoj wyglad, a takie maja wlasnie kolumny MA GX-FX - sa swietnie wykonane, super wygladaja i daja taki dzwiek ze jestem z nich zadowolony i rowniez nie zaluje tych pieniedzy wydanych na te kolumny. Kiedys pisalem ze kable kupuje sie rowniez dla lepszego samopoczucia o ile kogos jest stac, bo jak to ktos powiedzial: dobre samopoczucie jest bezcenne i warte kazdej wydanej zlotowki. :)
Odnosnie filmow sprawdze w domu i podam ci z rodzajami sciezek jakie byly w tych filmach.. Aczkolwiek w wiekszosci wypadkow to byly 5.1 filmy, bo niestety w 95% takie filmy wlasnie wychodza z tych co ja lubie..
[QUOTE/]Nie mam pojecia, nigdy nie ogladalem Hobbita w calosci :)

Hm, żartujesz.Super film .Szczególnie 2 część.Zachęcam.[/QUOTE]

Dla mnie obydwie czesci sa super, i w listopadzie juz bedzie rozszerzona wersja II cz. :) pod wzgledem dzwiekowym i wizualnym super :) Ale nie kazdy musi lubic tego typu filmy.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla mnie obydwie czesci sa super, i w listopadzie juz bedzie rozszerzona wersja II cz. :) pod wzgledem dzwiekowym i wizualnym super :) Ale nie kazdy musi lubic tego typu filmy.

A ja czekam i myślę że się doczekam na podsumowanie całej trylogii Hobbit w wydaniu 4K ;) no i niech ten ich Atmos będzie hehe.Dysk 3T czeka..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja czekam i myślę że się doczekam na podsumowanie całej trylogii Hobbit w wydaniu 4K ;) no i niech ten ich Atmos będzie hehe.Dysk 3T czeka..
Mozliwe ze bedzie takie wydanie, w tym roku w grudniu ostatnia czesc w kinie bedzie wiec okolo kwietnia przyszlego roku pojawi sie zwykla wersja, potem w listopadzie rozszerzona. I pozniej kto wie moze takei wspolne wydanie wyjdzie Hobbita w Atmosie ..
Ale starajmy sie trzymac tematu bo zaraz odbiegniemy od tego co jest w temacie.

Armanig wyslalem na priv liste filmow.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Mozliwe ze bedzie takie wydanie, w tym roku w grudniu ostatnia czesc w kinie bedzie wiec okolo kwietnia przyszlego roku pojawi sie zwykla wersja, potem w listopadzie rozszerzona. I pozniej kto wie moze takei wspolne wydanie wyjdzie Hobbita w Atmosie ..
Ale starajmy sie trzymac tematu bo zaraz odbiegniemy od tego co jest w temacie.

Armanig wyslalem na priv liste filmow.

Trzymamy się tematu.Dotyczy on Atmos. Dla mnie 4K jest priorytetem nie ten system dźwięku. Pobrałem kilka dem 4K no ludzie jak ktoś nie widzi różnicy to jest jakiś upośledzony..;)Na monitorze Full Hd odpliłem to obraz jak z Photo Shopa, inny świat.Więc filmy 4k będę sobie oglądał na FULL HD TV/Projektor .Żródłem będzie film w tej rozdzielczość, wiec myślę że jakość będzie porażać....będę miał obraz Full HD bez żadnej skazy obrazu.. dziś tak nie jest
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podaj linki do tych dem 4K. Na monitorze 4K robi to duze wrazenie, bo zwyczajnie siedzimy z nosem przy ekranie, podobnie jest z tabletami.
W tv sprawa wyglada inaczej, z uwagi na typową odleglość. Trzeba bedzie sie mocno przysunąć do tv i jak tu pisze o duzych przekatnych, a nie o 55" bo z 4m to chyba trzeba miec sokoli wzrok zeby cokolwiek dostrzec.

Ps. Lolek, dostalem. Sprawdze w wolnej chwili.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podaj linki do tych dem 4K. Na monitorze 4K robi to duze wrazenie, bo zwyczajnie siedzimy z nosem przy ekranie, podobnie jest z tabletami.
W tv sprawa wyglada inaczej, z uwagi na typową odleglość. Trzeba bedzie sie mocno przysunąć do tv i jak tu pisze o duzych przekatnych, a nie o 55" bo z 4m to chyba trzeba miec sokoli wzrok zeby cokolwiek dostrzec.

Ps. Lolek, dostalem. Sprawdze w wolnej chwili.

Dokladnie tak jak piszesz jesli chodzi o 4k nic dodac nic ujac.. ja bym powiedzial ze dla 4k to minimum 65 cali to jest minimum, chyba ze ktos chce siedziec przy tv 55 calowym niemalze przed samym ekranem to wtedy co innego..
Spoko Armanig w wolnej chwili sobie sprawdz i napisz na priv jakie sa Twoje wrazenia , nie ma pospiechu, ja za tydzien wylatuje pod palmy wiec jakos mi sie nie spieszy..Pozdrawiam.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Podaj linki do tych dem 4K. Na monitorze 4K robi to duze wrazenie, bo zwyczajnie siedzimy z nosem przy ekranie, podobnie jest z tabletami.
W tv sprawa wyglada inaczej, z uwagi na typową odleglość. Trzeba bedzie sie mocno przysunąć do tv i jak tu pisze o duzych przekatnych, a nie o 55" bo z 4m to chyba trzeba miec sokoli wzrok zeby cokolwiek dostrzec.

Ps. Lolek, dostalem. Sprawdze w wolnej chwili.

Wpisz 4K demo w google a sobie coś znajdziesz.Fajne było demo Dubaj 4K.Chce tego;) Ale powiem że procesor i5 ma co robić. Obciążenie 80%.Wymieni się na Skylake Intela z czasem.Podobno i5 kolejne mogą być 6 rdzeniowe. Niebawem się okaże (rok)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wpisz 4K demo w google a sobie coś znajdziesz.Fajne było demo Dubaj 4K.Chce tego;) Ale powiem że procesor i5 ma co robić. Obciążenie 80%.Wymieni się na Skylake Intela z czasem.Podobno i5 kolejne mogą być 6 rdzeniowe. Niebawem się okaże (rok)

Byl wlasnie kiedys taki filmek o Dubaju Kiki go wkleil niestety pozniej przestal dzialac, ale byl superasny...nie wiem czy to ten sam o ktorym ja mysle, jakbys mogl link tutaj podac odnosnie tego Dubaju to bylbym wdzieczny.
Na 50 albo 55 obiecalem sobie ze jak fundusze sie nie pogorsza to strzele sobie wycieczke marzen wlasnie Dubaj :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wpisz 4K demo w google a sobie coś znajdziesz.Fajne było demo Dubaj 4K.Chce tego;) Ale powiem że procesor i5 ma co robić. Obciążenie 80%.Wymieni się na Skylake Intela z czasem.Podobno i5 kolejne mogą być 6 rdzeniowe. Niebawem się okaże (rok)

Dubai znam, znajdz sobie filmiki autorstwa Jacob + Katie Schwarz, np. z Costa Rici, mają też sporo innych, wygląda to na monitorze rewelacyjnie. Zazwyczaj natura, owady i takie tam, ale swietne.
 
Do góry