Denon PMA-860 i Denon X-2000

T_XX

New member
W tej chwili mój zestaw to: Denon X-2000 i JBL Sudio 580 + 520C. Wiele razy już czytałem, że wzmacniacze stereo zagrają o wiele lepiej niż amplitunery kina domowego. Czy w mojej sytuacji jest sens do tego zestawu podłączyć Denona PMA-860 ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jest powtarzane jak mantra tu na forum ale sprawa nie jest oczywista w każdym przypadku i nie zawsze każdy wzmacniacz zagra lepiej od każdego amplitunera. Trzeba porównywać konkretne urządzenia.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zbyt upraszczasz a wnioski są dalekie od tego.

Podsumowując;
dobre wzmacniacze mogą brzmieć tak samo ale...
brzmienie poszczególnych wzmacniaczy (oczywiście dotyczy to też amplitunerów) różni się od siebie ze względu na różne zastosowanie wzmocnień, filtrów i zwrotnic

To wszystko jest w obu linkach.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
W tej chwili mój zestaw to: Denon X-2000 i JBL Sudio 580 + 520C. Wiele razy już czytałem, że wzmacniacze stereo zagrają o wiele lepiej niż amplitunery kina domowego. Czy w mojej sytuacji jest sens do tego zestawu podłączyć Denona PMA-860 ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jak Ci się sprawują Studio 580 i 520c?
 

T_XX

New member
Dzisiaj podłączyłem PMA-860 ale nie wiem czy dobrze, tzn. głośność działała mi właśnie tylko na nim a X2000 nie reagował, nie przeprowadzałem kalibracji, a może trzeba, ale ogólnie dałem sobie spokój.

Jak Ci się sprawują Studio 580 i 520c?

Cóż mogę napisać, tylko tyle, że ogólnie sprawują się bardzo dobrze, ponieważ nie mam za bardzo porównania z innymi, wcześniej miałem Eltaxy Universe, to jak niebo a ziemia no ale i cenowo całkiem co innego. Niestety mam bardzo mały pokój (około 16 m2), więc te JBL'ki słucham dosyć cicho, jak podkręcę na pół gwizdka w Denonie, to już jest bardzo głośno, ale basik jest fajny, na razie nawet nie planuję suba. U mnie 70% filmy, 30% muza.
 
Do góry