Denon PMA 720 spadek głośności w trybie Pure Direct

Whiplash

New member
Bez reklam
Cześć. Zastanawiam się dlaczego po właczeniu w/w trybu następuje lekki spadek głośnosci, wycofanie dzwieku w stosunku do normalnej pracy wmzacniacza. Przecież tryb direct omija wszystkie regulatory i ścieżka sygnalu jest najkrótsza więc teoretycznie dzwiek powinien być pozbawiony ew. deformacji. Oczywiście regulatory bass/treble i loudness jest wyłaczony.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Cześć. Zastanawiam się dlaczego po właczeniu w/w trybu następuje lekki spadek głośnosci, wycofanie dzwieku w stosunku do normalnej pracy wmzacniacza. Przecież tryb direct omija wszystkie regulatory i ścieżka sygnalu jest najkrótsza więc teoretycznie dzwiek powinien być pozbawiony ew. deformacji. Oczywiście regulatory bass/treble i loudness jest wyłaczony.
Jak duży? Bo w PMA-1520 jest tak minimalny, że praktycznie nie odczuwalny...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm no ciężko powiedzieć. Słychać przyciszenie i wycofanie dzwieku ale skoro w 1520 tez to jest to wygląda na to, że Denony tak maja. Ciekawe co jest przyczyna.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Whiplash, specjalnie dla Ciebie poszedłem do kolegi. Jeśli miał wyłączone wszystkie regulatory (na zero) i wyłączone loudness to włączanie i wyłączanie Pure Direct nie powodowało kompletnie żadnej zmiany głośności. Mam tak samo w Marantzu. Co innego gdy regulatory lub loudness jest ruszany. Nawet zamykaliśmy oczy i jeden włączał i wyłączał - zero zmian, albo pisząc ściślej, ani ja ani on nie wyłapaliśmy żadnej różnicy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale ja nie mam żadnych problemów. Przez przypadek coś takiego zaobserwowałem i napisałem z ciekawości, czy ktoś miał taka sytuacje ;) Krzysiu nie musiałes fatygować kolegi :)
 

myty

New member
Ja mam 720AE i potwierdzam, że jest spadek glośności
Nie jest to jakiś problem, bo róznica jest minimalna.
Nawet zamykaliśmy oczy i jeden włączał i wyłączał
ale tu kolega przesadził, slychać wyraznie

pozdrawaim myty
 

venom200

Member
Jak na ironię dziś tym demonem i tą funkcją się bawiłem w mm
I faktycznie jest zauważalne spadek głośności,jednak jak funkcja loudness jest włączona upadek jest bardziej wyraźny

Wysłane z mojego HTC One_M8
 

TomekOp

Member
W moim marantzie spadek glosnosci jest wyraźny. Nie tylko glośność ale cala scena sie wycofuje. Bas jest, tylko wtedy gdy trzeba. Oczywiście trzeba najpierw podkręcić. Na wzmacnaczu mam tylko pokrętło głośności :) i mnóstwo problemow zniknęło jak ręka odją...
Pozdrawiam
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Uff myślalem, że mam coś uwalone w moim wzmacniaczu ale skoro w innych 720 jest to samo to ok, TTTM. Moim zdaniem lepiej gra własnie bez trybu direct z wyzerowanymi regulatorami i wyl. loudness. Pomijam, fakt że jest głosniej ale brzmienie jest pełne, dynamiczne. W direct jest tak jak z pod koca, jakby brakowało mu mocy, brzmienie wycofane.
 
Do góry