Denon PMA 720 + BL 30

ikar 111

New member
Dokładnie dla mnie denon na pewno nie gra ostro górą , dlatego pisałem na początku , że nie postrzegam go jako jasnego wzmacniacza .
BL 30 mają dla mnie świetną dynamikę , i chyba kosztem detaliczności w stosunku do Dali .
Zastanawiam się tylko czemu niektórzy piszą ( nie na tym forum ) iż kolumny z BR z tyłu optymalnie jest odsunąć z tyłu nawet ponad 50- 80cm , dla mnie to już sporo , przy moim prostokątnym małym pokoju .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
80cm to przesada, moze mierza od frontu? Ja mam JBL 25cm od sciany i jest git. Generalnie im blizej BR sciany tym wiecej basu ale gorszej jakosci i zaczyna dudnic, tworza sie tzw. fale stojace.
 

ikar 111

New member
Melodika to jest teraz producent , który pod swoją sygnaturą produkuje a raczej kontynuuje myśl technologiczną dawnych Roth Oli 30/40.
Czyli konstrukcja , zwrotnice , przetworniki takie same jak Oli , ale sygnatura - etykieta producenta inna tak mi napisał sklep który je sprzedaje.
Whiplsah@ a Ty kiedy kupujesz denona 720 ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
A skad biora oryginalne czesci do tych kolumn? Czy poprostu sa to poprostu kopie?
Kiedy kupuje? - Jak sie mi uda sprzedac 1910 ;) Kolumny staly na allegro 3 godz. i poszly odrazu cala paczka (centrum,surround, sub) a amplituner jakos ciagle wisi, obserwujacych sporo zobaczymy.
 

ikar 111

New member
Wiesz tego nie wiem jak z częściami skąd biorą i na czym bazują .
Wiesz może gość co mi napisał , sam nie wie do końca jak jest , jego co innego interesuje jak dobrze sprzedać je .
Ale wzorniczo , to są kopią Roth Oli .
Dzięki wszystkim za owocną dyskusję .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie pewnie tak jest. Rafko nadal posiada serwis starszych Roth Oli, bo nawet ostatnio pisałem w sprawie maskownic ( wcześniej kot mi lekko zaciągnął:)) Teraz nowe Roth to już calkiem inne konstrukcje, więc pewnie Rafko dogadalo się z producentem i jadą dalej ale pod innym szyldem.
 

ikar 111

New member
Najważniejsze , żeby brzmienie było na tym samym poziomie co dawne Roth oli 30/40 , a co do praw autorskich , patentów itd.. oni już wiedzą jak na tym wyjść dobrze i raczej o pewnych " fuzjach " my za dużo nie będziemy wiedzieć - polityka i strategia firmy czyli jak zawsze kasa .

Czy w komplecie są jakieś podkładki pod te kolce , czy samemu należy się w nie doposażyć ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
HK cieplejszy, wieksza moc. Musisz sam sobie posluchac i wybrac czy wolisz brzmienie denona czy hk. 980 to juz nie produkowany wiec jakies ostatnie sztuki wisza w sklepach zapewne.
 

urbinio87

New member
No właśnie ale czy tylko ta mocą się różnia o to chodzi że cenowo są w podobnej cenie jedna używka na allegro jest za 900 zł i właśnie sie zastanawiam nie mam gdzie go odsluchać, dzisiaj słucham denona na JBL i zrobił na mnie wrażenie ale HK980 kusi mnie strasznie i do tego kolumny dali concept 6 ktoś mówił, że fajnie by się zgrały.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali Concept fajne kolumny, ale o spokojniejszym charakterze i dość powsciągliwym basie, więc jeżeli szukasz sporego kopa i mięsistego mocnego basu, to Concepty nie dla Ciebie:) Natomiast jeżeli to ma być do muzyki już bardziej dojrzałej, gdzie liczy się jakość a nie ilość, to można je brać. Na pewno to całkiem inne granie niż JBL.
 

urbinio87

New member
Co masz na myśli mówiąc o sporym kopie (głośność i duży bas?? ?? Czy ta kolumna ładnie zagra i pod Denonem i pod HK ?? A co sadzicie o Maestro II 180 ?? JBL sa z tej trójki najdroższe używki Dali można dostać za tysiaka więc nie jest źle.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli ogolnie dyskotekowa? Zobacz coś z JBL, Melodiki, Klipsch, Paradigm, Taga Platinum. Nie wiem jaki masz budżet na kolumny i jaki metraż?
 
Do góry