Denon PMA 720 + BL 30

ikar 111

New member
Witam serdecznie na wstępie , gdyż jestem pierwszy raz na forum .
Potrzebuję porady , sugestii bardziej doświdczonych użytkowników , gdyż nigdy wcześniej nie obcowałem z systemem stereo .
Poiadam pokój 13m2 i jestem po odsłuchach , jestem zdecydowany na wzmacniacz denon PMA 720 AE + Melodika LB 30 .
Cechy soniczne wzmacniacza i kolumn odpowiadają mi , ale jest jeden problem .
Na pewno szanowne grono miłośników systemów stereo , uzna to za profanację i degradację dźwięku , ponieważ mogę bazować tylko na formacie mp3 czyli stratnym .
Mam muzykę od 256-320kb/s , nagrywaną z sieci ja ich nie przerabiałem .
w związku z tym czy jest sens inwestować ponad 4 tyś , przy takim formacie , czy nie będzie to przerost formy na treścią i po prostu sprzęt będzie wykorzystany tylko w mały procencie .
Nadmienię iż nie mam możliwości ściągnięcia np. we flac moich pokaźnych zbiorów muzycznych .

Pozdrawiam i liczę na sugestie , oraz konstruktywną krytykę .

Michał
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Daj spokój, będzie dobrze. Czy ty myślisz, że każdy posiadacz stereo to słucha z płyt CD lub vinyli. Zresztą nie jest to sprzęt wybitnie dla audiofilów by obawiać się źródła z którego się korzysta. Brać i cieszyć się muzyką.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Do PMA dokup jeszcze DCD 720 i masz komplet. MP3 chodza z USB ale na twoim miejscu majac juz zestaw stereo powoli zaczal kupowac plyty CD czy FLAC z sieci bo wtedy dopiero zestaw pokazuje swoje mozliwosci.
 

ikar 111

New member
Witam i dziękują za sugestie , co do źródła to myślałem o wykorzystaniu mojego playera hd , plus dokupienie Fiio D3 , ponieważ player ma tylko wyjście cyfrowe .
Natomiast chyba za dużo bym nie poprawił brzmienia , tylko dlatego że będą lepsze przetworniki w cd odtwarzaczu , tym bardziej że cd jest dedykowany do płyt .
Czyli konkludując , nawet przy takim formacie warto myśleć o tym zestawie .
Pytałem też na innym forum i mi wyraźnie dano do zrozumienia , że to nie porozumienie i marnowanie sprzętu , doradzili mi jakąś mini wieżę , lub tani av do kina bo przy mp3 będzie tragicznie .
Ja rozumiem , że nie wykorzysta potencjału ,ale przyjmując iż te mp3 byłby przerabiane z płyt cd to bitrate 320 kb/s chyba już reprezentuje jakość dobrą .
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
ikar 111 - jeżeli głównym źródłem będzie mp3 to najlepszym rozwiązaniem jest mini wieża, sprzęt który gra szczegółowo ... - wzmacniacz firmowy i w miarę dobre kolumny obnażą bez litości słabą jakoś mp3, będzie ci brakowało wszystkiego w odtwarzanej muzyce. Sprzęt który chcesz kupic również wyraźnie pokaże, które płyty CD są nagrane dobrze a które nie.

Lepszy sprzęt, bardziej obnaża słabej jakości nagrania.
 

ikar 111

New member
Odpowiedzi kolegów , utwierdziły mnie w przekonaniu , że idę w dobrym kierunku nawet jeżeli muzyka poddana jest kompresji stratnej .
Może w przyszłości pojawia się inklinacje do obcowania z płytami cd .
Na dzisiaj będzie to tak jak napisałem .
Dziękuję kolegom za sugestie .
 

ikar 111

New member
Wiadomo iż dużo zależy od podejścia , jeżeli ktoś ortodoksyjnie podchodzi do płyt cd , będzie miał taki a nie inne zdanie .
 

collider

New member
Bez reklam
Najlepiej jest zachować zdrowy rozsądek. Nie piszemy tu o sprzęcie za kilkanaście tysięcy złotych, a o urządzeniu bliższym budżetowemu (mam nadzieję, że nikt się nie obrazi) :). Oczywiście, że lepiej będzie korzystać z płyt CD, ale mp3 w dobrej jakości wcale nie zamykają drogi do korzystania z tego sprzętu a wręcz przeciwnie dla wielu będą wygodniejszym i łatwiejszym w kolekcjonowaniu i odtwarzaniu źródłem dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpisuję się pod tym co napisali koledzy. Wiadomo, że lepiej by było kupić odtwarzacz Cd i słuchać oryginałów, ale od czegoś trzeba zacząć. Ja kiedyś też słuchałem tylko z mp3, a teraz już właściwie wcale. Jeśli chodzi o połączenie PMA720 z BL30 to dobry wybór. Miałem wcześniej ten wzmacniacz w Oli40 (teraz odpowiednikiem jest BL40) i byłem zadowolony. Ciekawym wzmacniaczem (niestety trochę droższym) jest też Advance Acoustic X-i60.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja robilem ostatnio testy MP3 320 zrobione przez siebie z oryginalnej CD vs CDaudio i wyniki wyszly takie ze jest roznica ale mala i trzeba wiedziec na co zwrocic uwage.
 

ikar 111

New member
No to jestem podbudowany , tymi wypowiedziami .
Kolego Pawle ile wystarczy odsunąć z tyłu i z boku te bl 30 .
Bo jednak pokój tylko 13m2 .

Pozdrawiam forumowiczów i dziękuję za pomoc i sugestie .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie kolumny maja czym oddychać. W tyłu mam dokładnie 27cm i od bocznej ściany 50cm. Myślę, że jak dasz 20-25cm od tyłu i z boku koło 30cm będzie ok.
 

pilot102

New member
Do PMA dokup jeszcze DCD 720 i masz komplet.

Jest to rada nad którą bym się mocno zastanowił na twoim miejscu.

W skrócie (mam nadzieję że autor tekstu mnie nie zlinczuję za kopiowanie):
Aby wiernie odtworzyć oryginalny dźwięk, odtwarzacz DCD-720AE jest wyposażony w szeroką gamę technologii audio, które DENON konsekwentnie rozwija i udoskonala od ponad wieku. Zawiera wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy 32bit / 192 kHz, aby uzyskać najdrobniejsze szczegóły z zapisu na płycie audio. Jednocześnie, zaawansowany procesor AL32 rozszerza sygnał audio do 32 bitów i używa przy tym własnego algorytmu znacząco poprawiającego odtwarzany dźwięk. Technologia ta pozwala na wydobycie w sposób bardziej naturalny najbardziej delikatnych niuansów muzyki.

W celu dalszego poprawienia łatwości użytkowania, DCD-720AE jest wyposażony w port USB do odtwarzania muzyki z pamięci iUrządzeń lub USB. Ponieważ cyfrowy sygnał z portu USB przechodzi przez obwody audio DCD-720AE, pliki muzyczne również są skalowane do wysokiej jakości.

Sam posiadam ten odtwarzacz i chociaż przeważnie służy mi do słuchania CD to gdy pozwoli mu się troszkę odsapnąć na rzecz mp3, potrafi naprawdę mile zaskoczyć. Polecam.
 
Ostatnia edycja:

ikar 111

New member
Ok , przemyślę sprawę cd ale to w dalszej perspektywie .
Na tyle spokojnie mogę odsunąć z tyłu i z boku .
Pawle chyba AA jest bardziej ciepły w brzmieniu niż denon ?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jest cieplejszy (ale nie zamula) i gra trochę równiej. Wszystko zależy jakie brzmienie lubisz. Jeśli odsłuchałeś PMA720 i Ci pasowało to możesz go brać. Oczywiście dobrze by było dla porównania coś jeszcze posłuchać.
 

ikar 111

New member
Dzięki jak będzie możliwość skonfrontuję te dwa wzmacniacze .
Dzięki za poświęcony czas i cenne wskazówki , wszystkim kolegom uczestniczącym dyskusji .
Wasze wypowiedzi umocniły mnie w przekonaniu , że dobry kierunek obrałem , a nie żadne " półśrodki " typu mini -wieże itd.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pawel a jak sie prezentowalo brzmienie stereo Marantz 5007 vs PMA720 ? 5007 juz wmiare dobrze gra w stereo, grala na poziomie PMA czy lepiej/gorzej?
 
Do góry