Denon PMA-710AE - Jakie kolumny?

ZSLW

New member
Witam!

Jakie kolumny najlepiej się sprawdzą z tym wzmacniaczem?

Będą grały w salonie ok. 12 m2. Najczęściej słucham rapu, ale inne gatunki też się zdarzą.
Chcę na to przeznaczyć max. ok. 700-800 zł.

Proszę o pomoc.

Zwróciłem uwagę na takie kolumny jak:

-Tannoy M2/M2.5
-B&W 601
-Dali Concept 1
-Mission MX1
-Wharfedale Diamond 10.1/10.2

Proszę o jakieś propozycje i opinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tak coś czułem że padnie taka odpowiedź
Wracając do Twojej listy Tannoy Mercury M2 były jednymi z pierwszych kolumn jakie miałem ,do dziś je bardzo miło wspominam ,porządne głośniki i porządna obudowa dla osób które nie mogą przeznaczyć dużo pieniędzy na nowe kolumny do nagłośnienia małego pokoju to wręcz wymarzona pozycja ,przy czym te głośniki doskonale się czują w przypadku muzyki wokalnej ,poważnej.Największymi zaletami są neutralność( co słychać w przypadku fortepianu i skrzypiec) oraz muzykalność .Firma niestety zrobiła sobie krzywdę próbując rozwijać tą serię do kolumn podłogowych M3 ,M4 ,modele wolnostojące nie były już tak udane
Mision MX 1 z czystym sumieniem możesz wykreślić z listy ,jeżeli celujesz w kolumny tego producenta to prędzej coś w rodzaju M35 /M73
Jeśli gustujesz w rapie to warto się postarać o takie kolumny, w których równowaga tonalna jest przesunięta w stronę niskich częstotliwości aby zapewnić lepszy bas i dynamikę .
 

gonzo2000

New member
Dokładnie z tych Tannoy M2 zrównoważone spójne brzmienie, z podbitym w dole denon 710 ,będzie fajne połączenie mission seria mx - to do kina się nadają , ale nie do muzyki i wzmacniacza stereo .
 

gonzo2000

New member
Kolumny - cała gama ,szeroka oferta jest monitorów ,ale nie w tym segmencie cenowym , moim zdaniem tannoy to dobry wybór , do tej elektroniki .
 

ZSLW

New member
Co sądzicie o kolumnach: Acoustic Energy Evo One? Słuchał ich ktoś? Na Allegro można w niezłej cenie kupić.
 

ZSLW

New member
Opłaca się kupić do tego wzmaka Aegis Evo One za ok. 600zł, czy może lepiej Tannoy M2/2.5?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZSLW

New member
Zdecydowałem się wybrać kolumny z trójki: Acoustic Energy Aegis Evo One, Tannoy M2/2.5, ELTAX LIBERTY 3+. Proszę o jakieś opinie, która pozycja będzie najlepsza z tym wzmacniaczem.

Jeśli chodzi o połączenie wzmacniacza z TV,Dekoderem, oraz odtwarzaczem, to rozumiem,że wszystko trzeba połączyć kablami 2xCinch-2xCinch?

Proszę o pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Firma Eltax chyba już zakończyła żywot ,z tego co pamiętam Liberty 3+ są dość głębokie więc właściwym dla nich miejscem są podstawki , Tannoy M2 są bardziej "mobilne " ,miałem te głośniki i to co mogę powiedzieć to bardzo udana konstrukcja zarówno jeżeli chodzi o przetworniki jak i dźwięk
W kwestii połączenia wszystko za pomocą kabli 2x chinch ,bo inaczej się nie da
 
Ostatnia edycja:
Do góry