DENON PMA 1510AE podłączenie- błąd

kaziu106

Member
Panowie ( i Panie ) dziś przyjechał do mnie wzmacniacz Denon PMA 1510AE. Przy podłączaniu popełniłem błąd ( chyba zmęczenie po robocie ) Przez przypadek podłączyłem przetwornik DAC Fiio D03, do którego sygnał płynął z blu-raya pod wejście phono zamiast pod CD ( jak ja się wkurzyłem sam na siebie!!!! na ten błąd ). I tu mam pytanie. Takie połączenie trwało bardzo krótko tj. ok. 5 sek. , a głośność we wzmacniaczu była na max 9 godz. Z głośników był przydźwięk i buczenie i czy w związku z tym mogło coś się uszkodzić? Wzmacniacz gra według mnie tak samo jak przed błędnym podłączeniem ( wcześniej sprawdzałem wejścia line i tuner ) ( po popełnionym błedzie podłączyłem daca pod wejście CD i wzmacniacz także gra. Ale Wiecie jak to jest AUTOSUGESTIA i teraz szukanie dziury w brzmieniu i różnic przed błędem i po. Czy przy tak krótkim podłączeniu i na tak niskiej głośności coś mogło się popsuć czy po prostu jestem przewrażliwiony?
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kaziu, czy to już to, czy dalej będziesz szukał? Podziel się wrażeniami jak wypada w stosunku do poprzedników ;)
 

kaziu106

Member
Trzeba sprawdzić phono za pomocą gramofonu, a nie inne wejścia, bo to ono mogło się uszkodzić.
Czyli jeśli dobrze rozumiem z samym wzmacniaczem jako takim poza wejściem PHONO nic się nie stało. Jak kiedyś będę miał możliwość to sprawdzę poprzez gramofon wejście PHONO ale mam nadzieję, że przez to, że taka sytuacja trwała krótko to wszystko będzie ok.
A co do wrażeń to opiszę je po weekendzie bo jak na razie Nasza 5 tygodniowa córka nie za bardzo daje mi poznać mozliwości wzmacniacza ;-) Tak na szybko gdzie dziś miałem 20 min na głośniejsze słuchanie jak mała z mamą poszła na spacer to coś mi sie wydaje, ze chyba Denonek u mnie zostanie na dłuzej...na szybko mogę powiedzieć, ze nie jest to najsłabsze ogniwo mojego systemu ;-)...po weekendzie opisze wrażenia i porównanie do Denon PMA 710AE i Nad 356bee.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czyli jeśli dobrze rozumiem z samym wzmacniaczem jako takim poza wejściem PHONO nic się nie stało. Jak kiedyś będę miał możliwość to sprawdzę poprzez gramofon wejście PHONO ale mam nadzieję, że przez to, że taka sytuacja trwała krótko to wszystko będzie ok.
A co do wrażeń to opiszę je po weekendzie bo jak na razie Nasza 5 tygodniowa córka nie za bardzo daje mi poznać mozliwości wzmacniacza ;-) Tak na szybko gdzie dziś miałem 20 min na głośniejsze słuchanie jak mała z mamą poszła na spacer to coś mi sie wydaje, ze chyba Denonek u mnie zostanie na dłuzej...na szybko mogę powiedzieć, ze nie jest to najsłabsze ogniwo mojego systemu ;-)...po weekendzie opisze wrażenia i porównanie do Denon PMA 710AE i Nad 356bee.
No koniecznie napisz, bo też interesuje mnie ten model, dostał on wiele dobrych recenzji, o dziwo lepszych od niego następcy 1520.Amplituner mój raczej do muzyki sie nie nadaje, niestety :sad: nie potrafi wysterować moje stare Dali 850 ;-).
 

kaziu106

Member
no i udało mi się żonkę wysłać na dłuższy spacer z Nasza kruszynka..wrażenia z odsłuchu w nowym temacie Denon 1510AE WRAŻENIA Pozdrawiam...i szukam daca do tego sprzętu do 2000 PLN ;-)
 
Do góry