Denon PMA-1510/1520 vs Marantz PM8005

Skaz

New member
Witam

Mam możliwość kupienia poniższych wzmacniaczy i jestem ciekaw bezpośredniego porównania:

  • Denon PMA-1510AE - cena za nowy 3100
  • Marantz PM8005- cena za nowy 3900
  • Marantz PM-KI Pearl Lite cena za nowy 3600
Wzmacniacze w podobnej cenie i wydają się być podobne jeżeli chodzi o jakość i użyte materiały.

Zależy mi na wejściu main-in, więc wybieram spośród powyższych.

Pytanie czy będą jakieś znaczące różnice i który kierunek będzie najlepszy, Denon na papierze ma wyższą moc ?
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
[...] Pytanie czy będą jakieś znaczące różnice i który kierunek będzie najlepszy, Denon na papierze ma wyższą moc ?

Nie tylko na papierze. W testach 1510ae osiągnął odpowiednio:
100W przy 8 omach
174W przy 4 omach
Więc jeśli zależy Ci tylko na mocy - wybór powinien być prosty.
Pytanie zasadnicze - co ma ów wzmak napędzać??
 

Skaz

New member
Nie tylko na papierze. W testach 1510ae osiągnął odpowiednio:
100W przy 8 omach
174W przy 4 omach
Więc jeśli zależy Ci tylko na mocy - wybór powinien być prosty.
Pytanie zasadnicze - co ma ów wzmak napędzać??

Wzmacniacz napędzać będzie Dali Zensor 7, które już jadą.
Jako transport Denon DBT-1713 lub 3313.
Nie mam możliwości bezpośredniego porównania, czy moc jest najważniejszym parametrem ?
 

Pan_Borowik

New member
Nie jest. Biorąc pod uwagę, że będzie to grało z Zensor 7 - właściwie nie ma znaczenia - oba wzmacniacze te kolumny napędzą bez żadnego problemu.
Skoro kolumny masz dobrane, najważniejszym parametrem będzie Twoje ucho - oba urządzenia są podobnej klasy, chociaż podejrzewam że Marantz lepiej wypadnie w kwestii separacji instrumentów i ogólnie "rysowania" sceny (ale jest też droższy).

Piszesz o "transporcie" Denona - ale masz na myśli chyba odtwarzacz BR jako źródło, bo transport z definicji wypluwa dane w formie cyfrowej i gdzieś je trzeba przetworzyć na postać analogową - a te wzmacniacze wbudowanych DACów nie mają.
Nie wiem tylko, czy odtwarzacz BR jako źródło nie będzie trochę obniżał potencjału tych wzmacniaczy.

Więc jeżeli źródło Denona, to może i wzmacniacz do kompletu będzie dobrym pomysłem.
Jeżeli Marantz, ja popatrzyłbym np. na NA6005 do kompletu - świetnie jak na swoją cenę grający odtwarzacz sieciowy z wejściem optycznym - i wtedy jako transport możesz sobie podłączyć dowolny odtwarzacz BR, a generowaniem dźwięku już zajmą się oba Marantze.
No i masz funkcje sieciowe i obsługę "gęstych" formatów na przyszłość.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kwestia gustu. Do tych kolumn chyba bym wziął Marantz-a. W moim odczuciu brzmienie jest trochę jaśniejsze bardziej analityczne z dobrze kontrolowanym basem (nie słyszałem wszystkich wzmacniaczy Marantz-a, ale te które słyszałem tak brzmiały) Denon gra trochę cieplej.

Aha moc oczywiście nie jest najważniejszym parametrem. Zensor 7 nie są trudne do napędzenia. Od siebie jeszcze dodam, że Z7 bardzo dobrze graja z Music Hall-em a35.2.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Denon i Marantz to bedzie bardzo podobne granie, Marantz moze troszke spokojniej z wiekszym akcentem na srodek pasma. Jesli chodzi o BD to kup 3313, bedziesz mial w jednej paczce wszystko w dobrej jakości. CD tez zagra na tym BD ladnie, ma wyjście analogowe RCA z dobrym DAC wiec tylko dobry kabelek RCA i mamy gotowy sygnal dla wzmacniacza, nie trzeba zadnych dodatkowych DAC. Transporty Denona i Marantza maja wyjscia analogowe..

Secik Marantz PM8005+UD7007 to bedzie coś pieknego jesli chodzi o strone wizualna :)
 

Skaz

New member
Może źle się wyraziłem, mając na myśli transport myślałem o napędzie Blu-ray.
Ze względu na ilość miejsca nie mam możliwości zakupu oddzielnego CD.
Dostałem bardzo dobrą ofertę na DBT1713UD i zastanawia mnie porównanie pod względem audio z 3313UD, różnica cenowa to dobrze ponad tysiąc.
Kolejną opcją jest zakup 1713 i wypożyczenie 3313 do porównania, następnie sprzedaż jednego z nich.
 

Attachments

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    69,4 KB · Wyś: 451

syneq

New member
Bierz 3313 to naprawdę dobry bluray całkiem nieźle spisuje się jako cd mam go chyba ponad dwa lata solidnie zbudowany, cichy jeżeli nie masz miejsca na cd to tylko 3313:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bierz 3313 o ile kupisz wzmacniacz Denona lub 7007 jesli Marantza. To sa flagowe modele BD, ktore graja na poziomie CD 720 czy 6005.
 

dzik87

New member
Oba wzmacniacze nie rozwina skrzydel z tymi kolumnami. Mialem je z pm8005 i wymienilem na tannoy precision 6.2. Scena i stereofonia w tannoy miazdzy zensory. Kontrola basu rowniez.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie sztuką jest wydać kupę kasy na sprzęt, ale tak dobrać poszczególne składowe aby nie przepłacić a cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem...;-)

Odnośnie dali zensor 7 + denon z serii 15xx to jak dla mnie połączenie bardzo dobre. Kolumienki nie są trudne do napędzenia, a wzmacniacz dysponuje naprawdę dużą mocą jak na swoją klasę i z tych zensorów wyciska co się da. Słuchałem te zensory przez kilka miesięcy i naprawdę zrobiły na mnie wrażenie. Jak je wynosiłem z domu to jeszcze miałem banana na ustach jak tak małe kolumienki potrafią tak ładnie grać, ale cóż musiały ustąpić innym...
Ps. Kolumną Zensor 7 trzeba tylko dać trochę mocy do życia, a pokaż na co je stać.
 

dzik87

New member
Dlatego kupowanie wzmacniacza drozszego niz 2500 do tych kolumn, to wyrzucanie pieniedzy.

Zensory nie sa wymagajace, nie potrzebuja silnego wzmacniacza.

Starczy do nich pm6005 albo lepsza jakosciowo opcja audiolab 8200a za 2500 bo w Bydgoszczy jest w tej cenie w tej chwili. Przy ewentualnej odsprzedazy tej integry nie bedzie takich strat w kasie.
 

dzik87

New member
Piszesz o sztuce dobierania sprzetu i zaraz sam sobie zaprzeczasz piszac o laczebiu zensor z denonem serii 15xx. Ten wzmacniacz to sprzet o dwie klasy lepszy niz te kolumny. Drugi raz pozniej sobie zaprzeczasz piszac ze zensory nie sa wymagajace, a na dole ze potrzebuja troche mocy dostac, zeby pokazac na co je stac.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wiem co piszę, a dla czego nie można dobrać elektroniki dwa razy droższej niż kolumny frontowe..... To są stare przyzwyczajenia audiofilili, że jak kupuję cd+wzmak za 5tyś to kolumny muszą kosztować z 10tyś.... a guzik prawda. Ja zrobiłem na odwrót. Elektronikę mam za 5-6tyś czyli dwa razy droższą niż kolumny które chodzą po 3tyś i dla mnie teraz właśnie kolumny pokazują co tak naprawdę potrafią. I to zauważyłem odnośnie dali jak i moich heco.
Owszem dali zensor nie są wymagające zagrają nawet z najtańszą elektroniką tylko dla czego nie można z nich wycisnąć ile się da. Jak je podłączyłem pod denona pma510ae to również ładnie zagrały. Ale to co się działo w momencie podłączenia pod pma 1520 to już nie da się tego prosto opisać. Kolumny jak by dostały drugie życie, nową dawkę energii... nawet głuchy by to usłyszał.... Nabrały wigoru, było czuć dźwięk dynamiczny jak by chciał się wyrwać do przodu... Reasumując, nie jestem audiofilem ale to co zauważyłem i usłyszałem odnośnie zensorów to wiem na pewno że im więcej mocy dostaną tym lepiej dla nich....;-)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale to tak mozna bez konca, skoro zensory zagraly o wiele lepiej na 1520 to co dopiero pokazaly by Ikony czy wyzsze serie. Z tym, że zawsze wieksza zmiane powoduja kolumny niz wzmak.
 

dzik87

New member
Nikt tu nie promuje zasady,ze elektronika musi byc iles razy tansza niz kolumny. Tu bylo akurat polecanie elektroniki do konkretnego modelu kolumn.

Sa paczki, ktore oplaca sie podlaczac pod dwa razy drozsze wzmacniacze.

Ze cene zensorow i 1520 mozna lepiej . Np. Atoll i Audio Academy Hyperion IV i to by bylo brzmienie dwie klasy lepsze.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Nikt tu nie promuje zasady,ze elektronika musi byc iles razy tansza niz kolumny. Tu bylo akurat polecanie elektroniki do konkretnego modelu kolumn.

Sa paczki, ktore oplaca sie podlaczac pod dwa razy drozsze wzmacniacze.

Ze cene zensorow i 1520 mozna lepiej . Np. Atoll i Audio Academy Hyperion IV i to by bylo brzmienie dwie klasy lepsze.

Dźwięk jest ważny ale nie dla wszystkich najważniejszy.
W dobrej kasie można dostać wzmacniacze Nada, Atolla czy Arcama ale umówmy się designem nie porażają.
Jeżeli masz cześć sprzętu lub pomieszczenie utrzymane w jednym stylu nie wstawisz kawałka blachy z 7 pokrętłami.
Jak piszą chłopaki w innym poście Nada to chyba musiałbym zamknąć w piwnicy i ciągnąć kable do pokoju :hihi:
 

dzik87

New member
Nad ma design wzmakow sprzed 20stu lat. Dla mnie jednak nie jest szpeczacy, po prostu wyglada na wzmacniacz, ktoremu brak stylowego wygladu. Jest wg. mnie obojetny. Na xywo nie jest zle tak samo z atolem .
 
Do góry