Denon, Onkyo, Marantz a może Cambridge?

jazzy

New member
Drobna różnica nie wystarczy na oczywiście na zakup ale będzie stanowić extra dodatek (np w przypadku wahania co do wyboru wyższego modelu).
Skoro piszecie że i tak ampli+wzmacniacz zagra lepiej to nie będę już szukał.
Idąc tym tokiem zawsze mogę się pokusić np. o wzmacniacz marantza.
Ale z ciekawości gdy piszecie że SR zagra lepiej macie na myśli całokształt (stereo + KD)? Czy w samym kinie będą znaczne różnice?
 

jazzy

New member
Jeśli chodzi o wzmacniacz polecaliście NAD 326 do paradigmów. Ma main in ale spięty zworką - co to oznacza?
Bo już powoli zaczynam szukać wzmacniacza.
A co powiecie na same końcówki mocy zamiast wzmacniacza?
 

hans2

Banned
w takim wzmaku sekcja przedwzmacniacza łączy się zworką z sekcją zasilania.
jak ją rozepniesz żeby podłączyć ampli bezpośrednio do sekcji zasilania
to inne urządzenia które byś miał wpięte bezpośrednio do wejść wzmacniacza
"stracą połączenie" z zasilaniem.

czyli przepinając tą zworkę odłączasz jedno a podłączasz drugie.
albo albo.
 

jazzy

New member
Czyli podpinam go do x3000 (zworka rozpięta) - puszczając z x3000 źródło dźwięku (tuner, sieć, bluray podpięty do x3000) wszystko jest ok, działa też sterowanie głośnością z poziomu ampli. Ale jeśli przy takim układzie podłącze cd bezpośrednio do wzmacniacza to on już nie zadziała? Dobrze rozumuję?
 

jazzy

New member
Zaczął mnie kusic ten marantz SR6008. Jeszcze go poslucham i sie ostatecznie zdecyduje. No i sluchajac waszych rad nastepny bedzie NAD do zestawu czy denon lub marantz. Przy denonie kolumny odzyly ciekawe co bedzie przy marantzie;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
niestety nie za mocny , przy większych głośnościach brakuje mu mocy o czym świadczy zasilacz zaledwie 200W

Nie mam porównania do innych wzmaków ale ja z moimi JBL Studio 190 jeszcze nie podkręciłem go powyżej 30% głośności i przy tym poziomie wypełnia moje 20m2 w zupełności... a zestawienie X4000 i PMA720 wg mnie bardzo dobre
 

mors111

Active member
Bez reklam
Nie mam porównania do innych wzmaków ale ja z moimi JBL Studio 190 jeszcze nie podkręciłem go powyżej 30% głośności i przy tym poziomie wypełnia moje 20m2 w zupełności... a zestawienie X4000 i PMA720 wg mnie bardzo dobre

Czy sam wzmacniacz gra sporo lepiej od x4000, amplitunery trzeba mocniej kręcic , a wzmacnicze szybciej słabną pow. 50%mocy , mocny amplituner do końca będzie miał zapas mocy
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Czy sam wzmacniacz gra sporo lepiej od x4000, amplitunery trzeba mocniej kręcic , a wzmacnicze szybciej słabną pow. 50%mocy , mocny amplituner do końca będzie miał zapas mocy

Tu już wspomniałem o tym http://www.hdtv.com.pl/forum/1067729-post3621.html
Nie określiłbym jako sporo lepiej ale różnica jest słyszalna na korzyść 720. Z drugiej strony co oznacza "sporo"? Jeżeli rozważyć by tylko dźwięk stereo i suche ceny sprzętów czyli 4k i 1.2k to wzmak gra sporo lepiej ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A poza tym trzeba dodać, że dobierając odpowiednio moc komponentów raczej nie przekracza się 60% możliwości elektroniki. Chociaż są gigusie że na max. kręcą:grin: Ja amplituner do KD może ze 2 razy w ciągu 3 lat dałem na połowę skali i to raczej dla przetestowania, a wzmacniacz pomimo że też nie jakiś mocarz słucham max na godz. 10-tej. Tylko właśnie trzeba wszystko odpowiednio zestawić, a nie kupować najniższy model amplitunera na 40mkw salon i narzekać że słabo gra czy popaliły się wysokotonowce przez przesterowania, bo kręcilo się do odcięcia.
 

BurnerPL

New member
Temat jest poniekąd o Marantzu SR5008, nad którym zastanawia się Autor, więc nieco podpytam :) Może ktoś podpowiedzieć, czy mając wpięty do Marantza USB PenDrive z muzyką (mp3 / flac), gdy uruchomię aplikację Marantz Remote App na iPhonie i wybiorę USB jako źródło, w telefonie w aplikacji będę miał listę piosenek znajdujących się na PenDrivie?
 

MKa11

New member
Apka umożliwia nawigację po folderach etc, więc nie będzie problemu. Mam co prawda wersje androidową, ale nie sądzę, żeby wersja na iPhone była gorsza, raczej odwrotnie ;)
 

jazzy

New member
Denon x3000 i Marantz sr6008
Oba graja ladnie ale jakos bardziej podobal mi sie dzwiek z marantza. Testowane glownie w stereo w KD zblizona jakosc ze wskazaniem na Marantza. Oczywiscie subiektywne odczucia bo zona byla za denonem ale jak dla mnie za plaski i mniej dynamiczny dzwiek. Oczywiscie jak podlaczylem wpierw denona to super gral ale przy porownaniu jednak przegral

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry