Denon, Onkyo a może Marantz

Badyl

New member
moim zdaniem avr 1906 (dodam tylko ze nie jest prywaciarzem i nie mam profitów z hifi).
avr 1707 ma paskudnego pilota , denon dał ciała po całosci.
jesli chodzi o brzmienie nie bede sie wypowiadał bo niesłyszałem , czytałem natomiast recenzje na stronie denon.pl i opinie niezaleznych słuchaczy i sa bardzo pozytywne.

na koniec dodam że sam sie zastanwiam na zakupem avr 1906 (prosiłem nawet o wycene locococo w innym temacie ), nie wiem czy uda ci sie go gdzieś wyrwać.
:cry:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z Denonami jest ten problem, że amplitunery 1306, 1706 oraz 1906 brzmią praktycznie tak samo. Podobnie 1507, 1707 i 1907. Poprawa jest dopiero przy 2106 oraz 2307. Niższe modele różnią się wyposażeniem. Jeśli chodzi o różnice między obecnymi modelami i poprzednikami, to chyba też tylko wyposażenie. Nie spotkałem się jeszcze z opiniami, które wykazałyby poprawę brzmienia. Mnie udało się upolować 2106 i jestem zadowolony. Co do pilota, to się zgodzę. Chyba miałbym obiekcje do dwustronnego, gdzie sporo ważnych funkcji znajduje się pod uchylną klapką. Ciekawy eksperyment, ale jednak eksperyment.

ArtS :)
 

mobor

Banned
dwustronne piloty testował kiedys SONY na telewizorach - było to 12-13 lat temu. Ale nie powiem - tamten pomysł był kapitalnie rozwiązany (bez zadnych otwieranych klapek) i próżno dzis szukać tak udanych jak tamte commanderów
 

wotan66

New member
NEPHILIM napisał:
OK. Widzę, że co raz więcej na minus zbiera Onkyo, więc mam pytanie o MARANTZA. Czy jest poprostu tak mało popularny w naszym kraju, że prawie nikt się o nim nie wypowiada, czy ma u nas złą markę?

Nie, po prostu przez lata miał kiepskiego dystrybutora (dywizja Philipsa która rozłożyła go na łopatki) potem Marantza przejął AudioKlan, który klepie kasę na Yamaszcze a Marantza trzyma jako brand :(
 

NEPHILIM

New member
OK, zdecyduję się chyba na DENONA 2307, jest do kupienia na allegro za 2450zł od niejakiego olo15. A tak na marginesie to czy ktoś kupował od niego? Dobre ceny ma też darekapsik ale nie ma akurat tego modelu.
 

NEPHILIM

New member
Gwarancja na 3 lata jest ok, ale 800zł w kieszeni jest też ok. Nie po to kupuję markowy towar żeby się psuł ( tak mi się przynajmniej wydaje )
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A gdzie widziałeś Denona 2307 za 3250 zł? Bo taka cena wychodzi, gdy do ceny z Allego 2450 zł dodasz 800 zł, o których wspominasz? Jak popytasz, to kupisz tego Denona za góra 2750 zł. I będziesz miał 3 lata gwarancji. :)

ArtS :)
 

Mario

New member
Panowie ja dodam cos od siebie uzytkuje Onkyo 602 od roku i jestem z niego bardzo zadowolny . Wczesniej mialem Yamahe 650 potem 1500 i dzwiek na nich byl smutny szczegulnie w stero i dlatego po odsluchaniu w sklepie wybralem Onkyo
Pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że nie 800 zł, a najwyżej 300 zł. Trzeba pytać, a nie sugerować się cenami oficjalnymi. 300 zł za trzy lata spokoju, to nie jest dużo.

Swoją drogą Denon trochę chyba przedobrzył z cenami na nową serię. Stał się przez to mniej konkurencyjny od Onkyo.

ArtS :)
 

alvent

New member
pomyśl jednak również o yamaszce....do kina nadaję sie moim zdaniem bardzo dobrze...w stereo też niczego sobie....chociaż ja ją sprzedałem i zamieniłem kino domowe na stereo....
 
Do góry