Denon/Marantz - zmiana konfiguracji głośników 'duże'/'małe' w zależności od źródła sygnału?

robertpos

New member
Witam wszystkich!

Nie posiadam amplitunera Denona ani Maranza. Czytałem natomiast na jakimś forum, nie pamiętam na jakim (na tym?), że wspomniane amplitunery pozwalają w locie zmieniać konfigurację głośników 'duże'/'małe' w zależności od źródła sygnału. Możliwe, że można to też zmieniać ręcznie pilotem. Jest to cenna funkcjonalność, dzięki której dla filmów można skonfigurować głośniki frontowe jako małe i bas puścić przez subwoofer, a na potrzeby muzyki (stereo) ustawić fronty jako duże i nie używać subwoofera. Oczywiście to ma sens, kiedy posiada się głośniki frontowe z dobrym basem.

Proszę użytkowników amplitunerów Denon/Marantz, znających swoje urządzenia na wylot, o informację, czy rzeczywiście taka funkcja jest dostępna. Jeśli coś pokręciłem, to proszę o sprostowanie. Próbowałem wyszukać to w instrukcji od amplitunera, ale nie znając w ogóle tej rodziny urządzeń, ciężko poruszać się po kilkusetstronicowej instrukcji i odszukać ten detal. Liczę, że ktoś korzysta z tego naprawdę fajnego bajeru i podzieli się swoją opinią.

Pozdrawiam!
Robert
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, ale w czym problem? Do stereo daje się tryb PureDirect za pośrednictwem pilota i masz full band ma frontach z wykluczeniem całej reszty.
 

robertpos

New member
No, ale w czym problem? Do stereo daje się tryb PureDirect za pośrednictwem pilota i masz full band ma frontach z wykluczeniem całej reszty.

Pure direct ma swoje zalety - amplituner puszcza dźwięk bez obróbki cyfrowej (chociaż i to nie jest pewne, bo jak realizuje poziom głośności?). Ale ma też wady. Jeśli masz nieoptymalne pomieszczenie, to Audyssey koryguje problem odbić i wąskiej wiązki dźwięku wysokotonowych. Audyssey posiada tryb 'flat', właśnie do odtwarzania muzyki. I ten tryb mnie interesuje, ale wówczas fronty powinny byś skonfigurowane jako duże. I podobno Marantz/Denon to potrafią. Tylko czy na pewno?

Robert
 
Do góry