Denon Marantz czy Pioneer

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj jeszcze Marantza i Monitor Audio lub jeszcze lepiej Cambridge Audio.
DVD410 od pioneera w zupełności wystarczy.
 

walus

New member
Amplitunery

Mam Pioneera VSX 1017. Wiem, ze nie jest to mistrzostwo świata, ale w kinie jest dobry. Natomiast w muzie ręce opadają. To, ze kupiłem Pioneera zaważyła cena ( w roku 2008 kosztował około 2499 a ja kupiłem za 1499 zł na gwarancji niemieckiej - wiadomo o co chodzi). Nie ma co dyskutować i sam stwierdzam, że ww. amplituner firmy Pioneer jest bardzo średni. Potwierdzał to też test w A/V Video 2/08 oraz test Deimosa z ampkiem 1018. Ale dzięki kolegom z tego forum kupiłem Focale Chorus 714 i suba Velodyne CHT 10R i w muzie zrobił się kompromis a w kinie krok naprzód.
Zerard nie powinien się obrażać tylko przyjąć pewne spostrzeżenia doswiadczonych w tym temacie. Z drugiej strony wytykanie komuś błedów np. ortograficznych to jak mawiał Onufry Zagłoba to "niepolitycznie".
Reasumując - amplitunery Pionnera to w każdym porównaniu średniaki. Zdając sobie z tego sprawę i wiedząc, że Yamahy i Denony są mimo wszystko lepsze żyje się łatwiej Panie Zerard.
 

strauss

New member
walus napisał:
Zerard nie powinien się obrażać tylko przyjąć pewne spostrzeżenia doswiadczonych w tym temacie. Z drugiej strony wytykanie komuś błedów np. ortograficznych to jak mawiał Onufry Zagłoba to "niepolitycznie".
Reasumując - amplitunery Pionnera to w każdym porównaniu średniaki. Zdając sobie z tego sprawę i wiedząc, że Yamahy i Denony są mimo wszystko lepsze żyje się łatwiej Panie Zerard.

Witam!
Wiem że nie mogę być dla was obiektywny bo sam posiadam ampli pioneera.
Moja opinia jest zupełnie inna oczywiście w tym temacie.
Posiadam ampli pionka SC-lX71. Moje poszukiwania się skończyły.
Powiem krótko w cenie do 7k Ja nie znalazłem dla niego konkurenta.
Uważam że w stereo zagrał najlepiej ze wszystkich które testowałem.
Było tego nie mało h/k 355 onkyo 906 yamahy 1900 3800 3900
denon 4308.
Przyznam że też chciałem mieć w domu coś ala wiecie przychodzi do was znajomy laik "łał harman kardon to musi być coś dobrego" Dzięki bogu zrozumiałem że ciężko pracowałem na tą kasę i nie kupuję marki tylko jakość. Chciałbym tutaj podziękować wszystkim sprzedawcom za ich cierpliwość. W ciągu trzech miesięcy poszukiwań i upierdliwość ani razu nie spotkałem się z niechęcią i brakiem pomocy.
Zanim więc napiszecie że ampli pionka to średniaki proszę posłuchajcie i poświęćcie im trochę czasu.
Dodam że system kalibracji jak dla mnie jest doskonały. Nie dosyć że poustawiał mi głośniki co do centymetra łącznie ze subem to z jaskini zrobił salę odsłuchową.
Pozdrawiam
 

irka

New member
Posiadam ampli pionka SC-lX71.

Witam.Brawo.Ciekawy i nietypowy werdykt.
Testy i zadowolenie to PODSTAWA.
Napisz z czym to gra.... Hejj:eek:k:
 

strauss

New member
irka napisał:
Witam.Brawo.Ciekawy i nietypowy werdykt.
Testy i zadowolenie to PODSTAWA.
Napisz z czym to gra.... Hejj:eek:k:
Jeśli twój post to nie sarkazm odpowiem.

Kiedy kupowałem pionka w pokoju stały Dali concept 6.
Nigdy nie powiem złego słowa o tych głośnikach bo dały mi dużo i nauczyły słuchać rozumieć odkrywać itp...
Zawsze będę je polecał w swojej klasie cenowej do muzyki którą słucham.

Kiedy szukałem swojego ampli słuchałem wielu głośników.
Ponieważ miałem dobre doświadczenie z Dali kupiłem w ciemno Dali Helicon 400 mkII.

BŁĄD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nigdy nie kupuj głośników w ciemno!!!!!!!!!

Jestem 1500zł w plecy przez głupotę i już ich nie mam.

W końcu na frontach stanęły B&W DM704 co prawda z drugiej ręki ale wiem że tak szybko ich nie sprzedam.
Nie umiem chrzanić pięknych kwiecistych farmazonów o detalicznej górze
obfitej średnicy i punktualnym basie ale wiem co mi się podoba.

Po raz pierwszy też USŁYSZAŁEM choć byłem co do tego skrajnym sceptykiem że KABLE TEŻ GRAJĄ.

W temacie:
Przez trzy miesiące miałem niezłą przeprawę w poszukiwaniu ampli no może nie tylko ampli... systemu dostosowanego do moich preferencji.
Jeśli miałbym polecić jakiś zestaw w niższej cenie to
bez najmniejszego wahania mogę polecić:
Jeśli nie potrzebujesz najnowszych dekoderów
CA AZUR 640 + Monitor Audio BR6
Jeśli z dekoderami ale jednak nieznacznie gorzej w stereo niż powyżej to:
Marantz 6003 + Monitor Audio BR6 lub Dali Concept 6.

A teraz to co najważniejsze i staje się puentą to to czego słuchasz.
Wszystko to co napisałem odnosi się do MOICH preferencji i upodobań muzycznych.
Czyli:
Smoothjazz (radio z Nki stacja smoothjazz 304)
Dużo koncertów Dvd Sting Nirvana Unplugged Peter Gabriel (dużo Petera) Bardzo lubię serię MTV Unplugged.
Na pewno nic z techno ale zdarza się chill out.
Muza SACD i DVD-A mam Miles Davis Kind Of Blue trochę Pink Floydów I samego Rogera Watersa, Stinga, R.E.M i z klasyki Vivaldi cztery pory (cudo)
Zdarza mi się posłuchać bardziej ambitnego polskiego rapu (np: Fisz Emade, Afro Kolektyw)
Ostatnio zakochany w Acoustic_Alchemy This_Way i Jean Michel Jarre - Aero w DTS (Perfekcyjna płyta do odsłuchu 5.1. Zaprasza w inny wymiar)
Tyle od siebie
Pozdrawiam
 

taipan

New member
blackninja napisał:
Posłuchaj jeszcze Marantza i Monitor Audio lub jeszcze lepiej Cambridge Audio.
DVD410 od pioneera w zupełności wystarczy.
Blacky, jeśli można to pls na prriv cenki za Marantza SR5003 w zestawie z Elac-iem FS68,BS63,CC61 lub Monitor Audio BR6, BR2, BRLCR, ew. w zestawach z subem :).

I pytanko - czy te zestawy nie będą za duże na 16m2?

THX.
 

Kinomaniak

New member
Witam,

Do 16 m2 - będą zdecydowanie za duże. Uduszą się - nie tylko BR6, ale i BR5.
Jeśli Monitor Audio to może z wyższej serii model RS5 - mała podłogóweczka (tańsza od BR6).
Elaców tak dobrze nie znam, dlatego trudno mi ocenić.


Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

irka

New member
Brawo

strauss napisał:
Jeśli twój post to nie sarkazm odpowiem.
TO nie SARKAZM>

Jeszcze raz Brawoooo.
Wszędzie tylko o H/K ,onkyo ,denek a idzie obrać swoją drogę
i być ZADOWOLONYM.:krol:
Dzięki za obszerny opis.Teraz jest kompletny i dla wielu pomocny. Dzięki.
Hejjj
 

Nana

New member
Witam :krol:
O kurcze a czemu Wy wszyscy tylko Marantz SR 5003 :confused: a ja dzsiaj kupiłam SR 5023 ( w czwartek odbieram) czy on jest gorszy ło matko i co teraz. Bo się "nawróciłam" koniec z kinem i z tym całym bałagnem kablowym chcę tylko Stereo i klamka zapadła :p i taki sprzęcik będzie ;
Amplituner Marantz SR 5003 CD 5003 Marantz i kolumny B&W 684 no i odpowiednie kabelki do tego. No to co lepsze 5003 cz 5023:rolleyes:
 

asoz

New member
Po przeczytaniu tego testu naszła mnie pewna niepokojąca myśl.
Moje głośniki mają zalecaną moc wzmacniacza 10-100 W.
Po przeprowadzeniu testów w laboratorium wyszło 164 W na kanał w Stereo.
To o 64 W więcej niż górna granica moich głośników.

Czy mogę bez obaw słuchać stereo, czy powinien zacząć się martwić :???:
Dodam, że chodzi o " troszkę " głośniejsze słuchanie ;)
 

audiosystem1

New member
Mam takie pytanie:

Na waszym miejscu do kolumn JBL Studio L 5.1 wybralibyście

1.Amplituner Onkyo Tx-Nr 905\906 wraz z odtwarzaczem Blue Ray Onkyo
dv-bd 606

2.Amplituner Pioneer SC-LX71\81 wraz z Blue Ray Pioneer BDP-51FD lub BDP-LX71

Docelowy Tv plazma Panasonic TH-50PZ800E :roll:

Liczę na waszą radę;)
 

franeek

New member
asoz -wieksze ryzyko uszkodzenia istnieje w przypadku użycia słabszego wzmacniacza. Słabszy wzmacniacz przy dużej głośności zniekształaca sygnal czego nie będziesz świadom a w przypadku dużego wzmocnienia słychać że jest coś nie tak. (tak wydedukowałem z opini) Dyskusja stara jak świat - wiele mitów powstało ale tak naprawdę tylko wyskoa moc wzmacniacza potrafi "realnie" nakręcić wymagające kolumny. Trzeba tylko uważać by nie wystartować z "wysokiego volume ;) " bo moze być klops :p

Spokojnie i nie na maxa od pierwszych minut słuchania i śmiało mozesz dawać na 9 :p w 10stopniowej skali ;)

EDIT // - no może na 8 :p franeek :roll::roll::roll::roll::roll:


 
Ostatnia edycja:
Do góry