Denon M39 - nowe kolumny

wikanna

New member
Które kolumny podstawkowe z wymienionych poniżej będą współgrać i grać lepiej od tych z fabrycznego zestawu?

Niestety, nie mam możliwości wymiany całości na coś nowego, chcę tylko zmienić kolumny.

Nie wiem czy osiągnę przez taką zmianę efekt, na jakim mi zależy, a mianowicie: żeby grało bardziej szczegołowo niż jest teraz, troszkę jaśniej, ale nie za ostro, bas dobry, ale bez przesady 😉

Które z tych kolumn sprawią, że będzie znacznie lepiej z odsłuchem ? :) Kolumny podstawkowe:

1/ Pylon audio (który model ?)

2/ Monitor Audio Bronze 2 (lub inne ?)

3/ Q-Acoustic 3030i (ew. inne)

4/ ELAC Debut 2.0 B6.2 (ew. inne)

5/ Heco (które ?)

6/ Kef Q150

7/ Kef Q350

8/ inne nie wymienione


Bardzo liczę na Waszą pomoc :blagam: :)
 

citisus

Member
Które kolumny podstawkowe z wymienionych poniżej będą współgrać i grać lepiej od tych z fabrycznego zestawu?
To mała kostka, weź ze sobą do sklepu i posłuchaj.... Nic nie zastąpi własnego odsłuchu.

Ja mam Denona F-109 i najlepiej grał z Dali z Zensor 3. Z Bronze dudnił. Z innym radiem mam KEFy. To fajne głośniki.
Generalnie Denony grają ciepło i dobrze je zestawić z głośnikami o ostrzejszej charakterystyce.
 

wikanna

New member
To mała kostka, weź ze sobą do sklepu i posłuchaj.... Nic nie zastąpi własnego odsłuchu.

Ja mam Denona F-109 i najlepiej grał z Dali z Zensor 3. Z Bronze dudnił. Z innym radiem mam KEFy. To fajne głośniki.
Generalnie Denony grają ciepło i dobrze je zestawić z głośnikami o ostrzejszej charakterystyce.

Co do KEFów, to gdzieś ktos pisał, że z Denonem (np. M39) będzie zbyt "gęsto". Ja to rozumiem, że jednak nie bardzo będą współgrać z Denon M39 i nie osiągnę efektu, na którym mi zalezy. Te fabryczne, aktualne dają taki odłuch "gęsty", zbyt ciężki, mało przejrzysty. Nie wiem jak to fachowo opisać :)
 

wikanna

New member
To mała kostka, weź ze sobą do sklepu i posłuchaj.... Nic nie zastąpi własnego odsłuchu.

Ja mam Denona F-109 i najlepiej grał z Dali z Zensor 3. Z Bronze dudnił. Z innym radiem mam KEFy. To fajne głośniki.
Generalnie Denony grają ciepło i dobrze je zestawić z głośnikami o ostrzejszej charakterystyce.

Hmm, tylko które to są głośniki o strzejszej charakterystyce :)
I tu jest "problem" , które kolumny (modele) nie przymulą dźwięku.
 

citisus

Member
Hmm, tylko które to są głośniki o strzejszej charakterystyce :)
I tu jest "problem" , które kolumny (modele) nie przymulą dźwięku.
Nie ma innego sposobu jak się umówić w sklepie na odsłuch. Żadne rady i porady nie są miarodajne. Niestety najgorszym przetwornikiem jest ucho ludzkie :) I to do ucha trzeba głośniki dopasować.


U mnie Kefy grają z Yamahą.....dobrze współpracują. Ale uważa się, że Yamaha gra ostro, detalicznie.
 

wikanna

New member
Nie ma innego sposobu jak się umówić w sklepie na odsłuch. Żadne rady i porady nie są miarodajne. Niestety najgorszym przetwornikiem jest ucho ludzkie :) I to do ucha trzeba głośniki dopasować.


U mnie Kefy grają z Yamahą.....dobrze współpracują. Ale uważa się, że Yamaha gra ostro, detalicznie.

Mieszkam w duzym mieście, gdzie jest kilka salonów audio. Może nie będzie problemów z odsłuchem. Choc czytałam opinie, że niektórzy sprzedawcy niezbyt chętnie udostępniaja kolumny do odsłuchu. No, jak ktos kupuje sprzęt za 20 tys. + , to może inaczej są nastawieni ;)
No coz, dośc żalów. Trzeba będzie zrobić tak jak mówisz, a przynajmniej próbować ;)
Dzięki za rady :)
 

citisus

Member
Mieszkam w duzym mieście, gdzie jest kilka salonów audio. Może nie będzie problemów z odsłuchem. Choc czytałam opinie, że niektórzy sprzedawcy niezbyt chętnie udostępniaja kolumny do odsłuchu. No, jak ktos kupuje sprzęt za 20 tys. + , to może inaczej są nastawieni ;)
No coz, dośc żalów. Trzeba będzie zrobić tak jak mówisz, a przynajmniej próbować ;)
Dzięki za rady :)
Z reguły salony mają pomieszczenia odsłuchowe gdzie można łatwo podłączyć swój sprzęt. Weź ulubiona płytę w dobrej jakości lub pena z nagraniem i w drogę.
Dobrze jest zadzwonić i zapytać sie co mają na sklepie i umówić się....a wcześniej w internecie sprawdzić czym handlują i w jakich cenach. Zawsze można coś wybrać. Powodzenia.


P.S. Na głośnika nie warto oszczędzać, jak kupisz dobrej jakości to posłużą lata, z tym i następnym sprzętem.
 
Ostatnia edycja:

Pietro-K

New member
Hmm, tylko które to są głośniki o strzejszej charakterystyce :)
I tu jest "problem" , które kolumny (modele) nie przymulą dźwięku.

Ostrzejsze mogą być propozycje B&W. Sam posiadam CM1 i w połączeniu z leciwym już cambridge audio a500 brzmią fenomenalnie, jak na swój rozmiar. Detaliczności też im nie mogę odmówić. Natomiast ich największym minusem jest to, że lubią dużo prądu, żeby fajnie zagrać.
 
Do góry