Denon M38 do TV kablem RCA - nie działa

fazik

New member
Miałem podłączony tuner do TV kablem 3xczincz-jack słuchawkowy bo taki znalazłem w szufladzie. I działało, jeden cinch wisiał w powietrzu, ale cały czas był jakiś taki dziwny podźwięk w tle (nawet przy braku sygnału z TV) chyba jakieś zakłócenia, nie wiem.

Więc kupiłem kabel RCA 2x cinch po obu stronach żeby podłączyć jak należy (chyba) i nie działa.. Cisza.

Tuner Denon M38
TV Sony KDL W755C

Podłączyłem chyba wszelkimi kombinacjami na AUX1 i 2 w Denonie i w TV.
Pokazałbym jak ale forum zabrania mi wstawiania linków.

W TV ustawiony dźwięk na system audio. I chyba wszystko inne próbowałem.

I cisza. Nie wiem o co chodzi..
 

fazik

New member
Może teraz mi się uda wstawić
2zdq8w7.jpg

25zo4kk.jpg

DenonD-M381.jpg
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Podłącz jack na Rca. Czyli że słuchawek musisz wyjść na demona. Inaczej nie zadziała. Nowy model Dębica ma optyka.
 

fazik

New member
Faktycznie jestem dupa wołowa i macając od tyłu telewizor nie zauważyłem, że to IN. Ale w wieży AUX1 dock control działa jak podepnę bezpośrednio sygnał np. z dekodera kablówki.

To są wszystkie wyjścia/wejścia jakie są w telewizorze (nie licząc hdmi, anten, usb i słuchawek).

Czy w takim razie rozwiązania SCART / jakiś konwerter z optycznego / jack słuchawkowy będą się jakoś od siebie różnić jakościowo?
Biorąc pod uwagę tą mikrowieże. Czy nie ma sensu bawić się i lepiej zostać przy wyjściu słuchawkowym?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Generalnie możesz zostać przy wyjściu słuchawkowy. Ma to swoją zeletę, bo regulując głośność w słuchawkach zmieniasz głośność ampli. Jednak jakość dźwięku obarczona jest kiepskim wzmacniwczem słuchawkowym w tv. Lepszy będzie chyba czysty sygnał audio ze scart czy poprzez konwerter optyk/rca.
 

fazik

New member
Czy tv posiada jakieś inne wyjścia oprócz widocznego SCART ?
Jeżeli nie ma to potrzebujesz takie coś:

Kabel przejściówka SpeaKa Professional, SCART => 2 x cinch, 2 m - Kable audio

Niestety podłączyłem przez SCART i cisza.
2jd3rsi.jpg

2wdmy5j.jpg


Czy to znaczy, że jak kupie sobie jakiś lepszy sprzęt to musi mieć wejście na optyczne bo inaczej nie podłącze do tego TV?

Dałbym sobie spokój, tylko wkurza mnie taka rzecz.
Jak podłącze wieże przez gniazdo słuchawkowe-RCA, a potem do wieży podepne słuchawki to jest w tle taki cichy ale wkurzający stały dźwięk/zakłócenie/charczenie. Przy podłączeniu bezpośrednio słuchawek do TV tego nie ma.
 

fazik

New member
A które przewody cinch kolega wykorzystał przy podłączaniu?

Audio in, ale próbowałem też audio out, nawet video sobie powtykałem dla hecy.

Przecież nie spróbowałem jednej możliwości i nie pobiegłem napisać posta.

Wszystkie wejścia wyjścia wg specyfikacji:
MHL (wersja 2), HDCP (1.4), Bluetooth (HID/HOGP/3DSP/SPP), wejście zasilania napięciem przemiennym (zasilacz sieciowy), wejście antenowe (1 u dołu), wejście IF (BS/CS) (1 u dołu), kompozytowe wejście wideo (1 z tyłu, hybrydowe z sygnałem komponentowym), komponentowe wejście wideo (Y/Pb/Pr) (1 u dołu, hybrydowe), SCART bez Smartlink (1 z tyłu), złącze HDMI (4 szt.), wyjście wideo (SCART, 1 z tyłu), analogowe wejście audio (2 z tyłu), cyfrowe wyjście audio (1 z tyłu), wyjście audio (1 z boku / hybrydowe z wyjściem słuchawkowym i na subwoofer), wyjście słuchawkowe (1 z boku / hybrydowe z wyjściem audio i na subwoofer), USB (3 porty), gniazdo PCMCIA (1 u góry), komputerowe wejście HDMI
 

Disto

New member
Bez reklam
Tv prawdopodobnie nie ma "pełnego"[brak out'u] scarta i ma tylko wejścia sygnału adio/video na tv. Ostatecznie możesz zastosować konwerter DAC - wejście optyczne >chinch stereo.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak chyba może być. Obok gniazda SCART są znaczki:
- jeden z ekranem i strzałkami w obie strony. Wg mnie to obraz (możesz pod niego podpiąć np. DVD oraz wyprowadzić obraz analogowo?)
- drugi, ma strzałkę tylko w jedną stronę (do telewizora i z trzema kropkami - kółkami, które prawdopodobnie oznaczają dźwięk)

Nie Pamiętam już tych oznaczeń, standard SCART ile to już ma lat?


http://www.sony.pl/electronics/telewizory/w750c-series/specifications
Wg specyfikacji tego tv jedynym wyjściem analogowym jest gniazdo słuchawkowe. Jak nie chcesz mieć szumów i trzasków to zaopatrz się w dobry jakościowo kabel. Lata temu tez tak kombinowałem. Pamiętam ,że zwykłym kablem za 5 zł tak było, a jak kupiłem jakiegoś tam Profigolda, to wszystko było OK.
 
Ostatnia edycja:
Do góry